Сглобяеми къщи 4

  • 111 238
  • 776
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 298
При нас ще бъде с ивична основа. Питахме в общината (Перник) с надеждата документацията да е по-малко, но казаха че за тях това си е жилищна сграда и си трябват всички документи. А когато питах дали е необходимо геоложко заснемане/геод. проучване, казаха "ама вие много бързате и бъркате стъпките. Техническият ръководител (?!) ще ги знае тези неща." Май пак ще трябва да ги посетя въпреки че не са ми наблизо. Мерси за бързите отговори!
Ето това имах предвид. Такъв строеж си се третира като сграда, а не преместваем обект. Нали все пак трябва да сте сигурни в основите, в ел. инсталацията и т.н. Това, че е контейнер не значи, че не трябва да е сигурно пребиваването в него. А и този контейнер как ще се отоплява и как ще се охлажда през лятото също трябва добре да е обмислено.
Успех!

# 256
  • Мнения: 7
Аз един такъв въпрос имам, чийто отговор с времето разбрах,че се е променил. На път съм да закупя ПИ в район , който общината е определила като Жм, но в момента е нива. В същото време тече процес по регулация. Въпросът е какви са стъпките за да си превърна ПИ в УПИ и кога ще мога да строя? Трябва ли общината да свърши с процеса по урегулиране или мога да не ги чакам?

# 257
  • Мнения: 18 501
Щом тече процес по регулация, значи вече в техническата служба на общината има изготвен проект и може би са разпратени писма до собствениците. Моят съвет е да отидете в съответното кметство - селско такова, доколкото разбирам, - да говорите с техниците и да видите как се движат нещата, къде "отива" този парцел - сега може да е на първа линия, след това на 3-4-5-6та, но може и някой да обжалва - колко от него остава и т.н.

Искам да кажа - вземете лист и химикал и отидете в приемното време на техниците. Между другото те знаят и кой какво продава, ако се интересувате от други имоти там.

# 258
  • Мнения: 4 097
Здравейте!
Обмисляме строеж на сглобяема къща и гледаме офертите на фирма "Евтин дом" дали някой ги е ползвал, или има отзиви от познати за тях?

# 259
  • София
  • Мнения: 542
Здравейте!
Обмисляме строеж на сглобяема къща и гледаме офертите на фирма "Евтин дом" дали някой ги е ползвал, или има отзиви от познати за тях?
Не са ме впечатлили, че да ги запомня с качествена работа.
Разгледайте Sweet houme , Ecozid, Ted-house, American Timber

# 260
  • Мнения: 485
Здравейте!
Обмисляме строеж на сглобяема къща и гледаме офертите на фирма "Евтин дом" дали някой ги е ползвал, или има отзиви от познати за тях?
Не са ме впечатлили, че да ги запомня с качествена работа.
Разгледайте Sweet houme , Ecozid, Ted-house, American Timber
Четох недоволни клиенти от Ted house. Прегледайте внимателно по-назад в темата.

# 261
  • Мнения: 6 298
Не препоръчвам Тед Хаус. Навили са си на масрафа, поели са повече обекти от капацитета си и работят с подизпълнители секънд хенд пишман майстори. Повечето са едни и същи лъжци и майстори само на думи.

# 262
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Какво означава "секънд хенд" майстори? Satisfied

# 263
  • Мнения: 6 298
Ами такива, втора ръка майстори, наети като заместващи основните им бригади. Наети набързо от където намерят свобдни такива, за да запълват дупките по много къщи, с които са се захванали. Строят с приоритет по Халкидики и там са изтеглили добрити си бригади с опит, а на нас ни пращат заместители, които трабава да им се обаснава по 10 пъти кое и къде трабва.да го свършат, които не могат и проекта документация да четат и мекат и бекат. Докарани от м...та си. Дори като им обсняваш нещо ти се репчат и ти казват "ти не ми обсанявай, аз всичко си знам как да го направя", а после се оказва че половината работи не.са свършили и трабва да ги викаш да идват нананово, но разбира когато на тях им скимне. Отделно, че идват набързо претупват работата и си заминават, без да почистят. Идват следващите прасета и те върху боклука на предишната бригада трупат следващите боклуци. Ама имаше скандал и сега който дойде си почиства. Сега дано и станало ясно какво е секън хенд майстори. Ако някойне им стои на главата нищо не си получава както трябва. Така, че който ще строи да си го има предвид, че трябва лично да си наблюдава процеса.

# 264
  • Мнения: 10 384
Някой дали си е водил сметки за материали (без труд) след като влезете в къщата? От настилки, дограми, обзавеждане, уреди...

# 265
  • София
  • Мнения: 8 563
Зависи с каква цел питаш, не знам дали би било полезно, дори някой да има сравнително точни сметки. Много зависи каква къща е - колко голяма, за какво ползване, с колко прозорци и какво изложение + кой регион (че дограмата не се избира по малко критерии) ... А и как "влизаш" без дограма, врати и настилки? Може би питаш за обща сума на довършителни работи и оборудване преди преместването у дома?

# 266
  • Мнения: 10 384
Ми влизаш без, ако ти я построят до груб строеж.. Такава идея имаме, затова Simple Smile
А с ММ ще си правим нататъка всичко довършващо. Вкл. вик, ел, дограми, настилки..
Ама то явно наистина е трудно да се сметне, като обзавеждане на апартамент - може с 20, ама може и с 200 😁

# 267
  • София
  • Мнения: 8 563
Е, аз това "влизаш" все го разбирам като "премествам се да живея там", та се учудих доста Grinning Според мен, вижте какви количествени са ви заложени в проекта и от там си направете нисък, среден и висок бюджет? Примерно - едиколко си квадрта са подовете, значи с евтини/средни/скъпи настилки ще е горе-долу Х пари (и си слагайте някакво завишение). И така за останалите неща - стени, мазилки, дограми... В темата за строеж и взаимопомощ наскоро се обсъждаха дограми - може да има нещо полезно за вас.
Ел инсталация предполагам може да си направите, ако се чувствате уверени в знанията си, но за УВЕ (т.нар Акт16) се иска сертифицирано замерване, та все някой лев ще дадете. За мълниезащитата пак така - сертифицирано замерване. 

# 268
  • Мнения: 6 298
Някой дали си е водил сметки за материали (без труд) след като влезете в къщата? От настилки, дограми, обзавеждане, уреди...
Ами ако речем, че грубият строеж излиза около 350 лв. на кв.м.то за останалото си приготви още поне х 5.

# 269
  • Мнения: 975
Някой дали си е водил сметки за материали (без труд) след като влезете в къщата? От настилки, дограми, обзавеждане, уреди...
Материалите са лесната част. Дори са евтини. Големия проблем в България е трудът. Неумение и липса на квалифицирани и знаещи, пълна измекярщина повсеместно, заливосване и лустросване, неспазване на технологично време, неспазване масово на термини, компромисни решения на много детайли. Всеки се цупи на по малка от 100 лева надница, извиват ръце, бягат, наемат по няколко обекта...Закриха строителните техникуми, вместо тях се пръкват  хотелиери , ресторантьори, мениджъри, малък и среден бизнес, компютърджии, и прочие ненужни кадри. Липсват масово арматуристи, заварчици, автомонтьори, дърводелци, строители с опит..Който работи добре вдига цената до небето.За малка баня искат по 2-3000 лева само труд. За няколко квадрата и 10 дена работа. Масово Български майстори се връщат от чужбина и споделят че тук хващат по добри пари. Нямат договори, няма строги изисквания и проверки, работят на черно без ясни количествено стойностни характеристики и договори, имат страшно много клиенти, не смогват от поръчки.
Българина замогна, вдигна глава и започна да ремонтира и строи.
Наскоро пишман майстор (който наистина е пълен измекяр и неспособен  ни дава цена от 25 лева на квадрат гипскартон до боя САМО труд. Припаднах..Като материали чудото струва не повече от 10 лева смятайте. Картона, шпакловката, мрежата и боята. Друг ни се е хвали че стига до 7000 лева на месец чисти пари ....Затова наш познат ги отсвири и започна човека сам да си прави всичко, и дори се справя честно казано не по зле. И ние сме решили така. Не намерим ли хора които да склонят на нормални цени, започваме сами. Парите не ги събирам по улиците. Никога не бих дала 50 000 лева за лефтерна опаянтена дървена барака. За тия при ще строя масивно. Гледам покрай нас вече масово мъже и жени, млади и стари всеки си хваща и шпаклова, боядисва, полага замаски, каквото могат хората си правят.

Общи условия

Активация на акаунт