Сглобяеми къщи 4

  • 111 128
  • 776
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 9 918
Според мен една съвременна къща би трябвало да е проектирана с височина поне 2.80. Не знам какво би спестил някой, ако намали тази височина.
Скрит текст:
Топлоизолацията на пода би трябвало да е поне 5 см, но архитектите не обичат да се замислят за такива неща.
Утре може да решите да сложите подово отопление и там ще ви трябва поне 10см. Ако решите да имате и окачен таван, това също означава да отнемете част от височината.
Ние уж бяхме предвидили достатъчно височина, но първата плоча беше много неравна. За да я изравним вдигнахме нивото с 12см и това ни коства страшно много. Отделно от това архитекта въобще не беше съобразил, че отоплението ще е чрез подово, а това също вдига много нивото.
Ако погледнеш фасадата на блока отсреща, и някои балкони как са зазидани - ще ти стане ясно Simple Smile
пп; Да си живял в 2.5м цял живот и да проектираш и строиш 2г и да се натресеш пак в 2,5-7м... не го разбирам.
ПП2: Ако се стигне до строеж някой ден ще има 2,8-3,0м и голяма стая в която да влезе спокойно маса за снукър.

# 646
  • София
  • Мнения: 8 561
Аз която не съм любител на снукъра, а подовото и окачените тавани ги обсъдих с архитекта съвсем в началото на проектирането, вирея съвсем добре във височина 2.60 м, при целия си ръст от 160 см Simple Smile

# 647
  • Мнения: 1 621
Според мен една съвременна къща би трябвало да е проектирана с височина поне 2.80. Не знам какво би спестил някой, ако намали тази височина.
Скрит текст:
Топлоизолацията на пода би трябвало да е поне 5 см, но архитектите не обичат да се замислят за такива неща.
Утре може да решите да сложите подово отопление и там ще ви трябва поне 10см. Ако решите да имате и окачен таван, това също означава да отнемете част от височината.
Ние уж бяхме предвидили достатъчно височина, но първата плоча беше много неравна. За да я изравним вдигнахме нивото с 12см и това ни коства страшно много. Отделно от това архитекта въобще не беше съобразил, че отоплението ще е чрез подово, а това също вдига много нивото.
Ако погледнеш фасадата на блока отсреща, и някои балкони как са зазидани - ще ти стане ясно Simple Smile
пп; Да си живял в 2.5м цял живот и да проектираш и строиш 2г и да се натресеш пак в 2,5-7м... не го разбирам.
ПП2: Ако се стигне до строеж някой ден ще има 2,8-3,0м и голяма стая в която да влезе спокойно маса за снукър.

Мислих, че сме в темата за строителство на къщи, а не за строителство на блокове.
Ако си строя къща за себе си няма да ме бутнат парите, които ще дам отгоре за височина 2,80 Simple Smile. Ако строя блок там вече е друго.
И аз съм като теб обичам простора, макар и да не успяхме да го постигнем, заради редица грешки, но поне на тавана успяхме да поберем батута  Grinning.

Toni , чудесно е, че сте го обсъдили с архитекта предварително. Обаче толкова много нови и полезни неща навлизат относно експлоатацията на една сграда, че наистина не виждам защо да проектирам с по-малка височина от 2.80. Сега има и много добри решения за отопление с канални климатици (ако сградата е добре изолирана), но за тях също ти трябва височина.

За да не ме разберете грешно и ние на първия етаж трябва да се поберем на височина 2.50. Не съм щастлива от този факт, но пак ще може да се живее Simple Smile.

# 648
  • Мнения: 6 297
Според мен една съвременна къща би трябвало да е проектирана с височина поне 2.80. Не знам какво би спестил някой, ако намали тази височина.
Скрит текст:
Топлоизолацията на пода би трябвало да е поне 5 см, но архитектите не обичат да се замислят за такива неща.
Утре може да решите да сложите подово отопление и там ще ви трябва поне 10см. Ако решите да имате и окачен таван, това също означава да отнемете част от височината.
Ние уж бяхме предвидили достатъчно височина, но първата плоча беше много неравна. За да я изравним вдигнахме нивото с 12см и това ни коства страшно много. Отделно от това архитекта въобще не беше съобразил, че отоплението ще е чрез подово, а това също вдига много нивото.
Ако погледнеш фасадата на блока отсреща, и някои балкони как са зазидани - ще ти стане ясно Simple Smile
пп; Да си живял в 2.5м цял живот и да проектираш и строиш 2г и да се натресеш пак в 2,5-7м... не го разбирам.
ПП2: Ако се стигне до строеж някой ден ще има 2,8-3,0м и голяма стая в която да влезе спокойно маса за снукър.
Май забравяте, че сте в темата за сглобяеми къщи?! При този тип строитерство си има разни особености, определени от материалите, които се използват. Ако проектирате с архитект, които има опит със СК, то ще му е ясно стените каква височина следва да бъдат.  И не, строитерството няма да ти отнеме 2 години и няма да имаш зазидани балкони.
Вратите също са стандарт, иначе излизат двойно и тройно по-скъпи. Френските прозорци и те така. То мечтите са безплатни, но осъществяването им НЕ. Всяка прищявка илиза доста солено. Както вече писахме, тези които вече имаме къщи, височината следва да е съобразена с това дали ще има подово, видове изолаци и настилки, окачени тавани и разбира се усещане за простор. Да споделя, че няколко години съм живяла в старинна кооперация в София с височина на стените 3 м. Е, няма толкова трудно нещо за почистване на паяжини, за бояисване, за смяна на крушки на полилея и за ремонт. Човек трябва да мисли и за поддръжката. Там бях с централно парно, което в онези години никой не икономисваше, но познайте в преходните сезони колко трудно тези помещения се отопляваха с ток?! Зависи и къщата в какъв район ще бъде. Има си много особености, които си вземат предвид и е хубаво отрано да се обсъдет с проектанският екип.

# 649
  • Мнения: 29
Да не би да са паднали цените на материалите? Шок и ужас, аз си мислех, че ще растст още и след 2-3г ще станат 3х.

Иначе, честито, разумно решение е било да паузирате и изчакате. Дано довършите безаварийно и цените ви още да спаднат. Успех.
Строителят ни е доста гъвкав и търси материали от различни доставчици, спрямо цените. На места едно е по-евтино, на места друго и така. Ако човек има желание, време и идея къде да гледа, нещата се получават.

Здравейте може ли да споделите кой е вашият строител и каква е горе долу цената на кв.м?Благодаря

# 650
  • София
  • Мнения: 1 391
desika76, опитах да Ви изпратя ЛС, но сте забранила получаването им.

# 651
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ако не се лъжа, стените ни са с височина 2,60 м. в завършен вид. Френските прозорци са 2,45 м. Вратите ни са високи 2.15 м., защото по време на проектирането имахме идеята да ползваме вратите от старата къща - стари, дървени. Оказа се сметка без кръчмар, защото трудно се намират дърводелци, а такива, на които им се занимава с преправяне на нещо старо - още по-трудно. В момента стандартните интериорни врати са 2 м., но намерихме кой да направи нашите, и то на добра цена.
Архитектът ни беше специализиран в сглобяемите къщи и обсъждахме всяка подробност по няколко пъти.

# 652
  • Мнения: 14
Здравейте! Може ли координатите на този толкова търсен Цецо? Благодаря предварително Hug
Имаш ЛС, ама ще трябва да си изчакаш реда Grin

Може ли да споделите направо тук името на фирмата? Не вярвам Цецо да се разсърди на малко реклама, ако сте доволни?  Ако по някаква причина не искате - може ли и на мен на ЛС, аз в момента проучвам фирми и цени но след време може да прибегнем до такива услуги?

# 653
  • Köln
  • Мнения: 86
Здравейте! Може ли координатите на този толкова търсен Цецо? Благодаря предварително Hug
Имаш ЛС, ама ще трябва да си изчакаш реда Grin

Може ли да споделите направо тук името на фирмата? Не вярвам Цецо да се разсърди на малко реклама, ако сте доволни?  Ако по някаква причина не искате - може ли и на мен на ЛС, аз в момента проучвам фирми и цени но след време може да прибегнем до такива услуги?



И аз бих искала да разбера координатите на Цецо.
И в кой район на БГ работи?

# 654
  • София
  • Мнения: 8 561
Работпи навсякъде из България, по едно време работеше и в Гърция. Сайтът им е този. Явно са го обновявали, защото известно време не беше достъпен.

# 655
  • Мнения: 5
  Здравейте. Изчетох последните около 30 страници и събрах много информация онлайн. Но все пак бих искал да задам няколко въпроса към хора, сблъскали се с проблемите от първо лице.
  Става дума за парцел със стара къща. Хубавото е, че няма да се занимаваме с регулации, има си дори партида за ток, вода и тн. Въпросите са ми следните:
1) Тази постройка ще се маха задължително. Тя е около 50-60кв м едноетажна. Имате ли представа колко ще излезе и мога ли да ползвам материалите като тухли и тн от нея за направата на нещо друго?
2) Парцела е близо 500кв м. Искам да поставя хубава ограда, която да е висока около 2м. Някаква представа и препоръки за фирми занимаващи се с това. И колко излиза отново сметката?
3) Тъй като старата къща има фундамент, но той предполагам трябва да се доизгради. Това правят ли го същите фирми, които строят сградата или отделна отново? Колко струва фундаменд изграждане за дървена сглобяема къща 100кв.м?
4) Тресиране: има денивелация като къщата се намира в горната част. Тресирането се прави от проектант до колкото четох, но отново не разбрах ориентировъчна сума.

Питам най-вече за сумите, защото не смятам да се занимаваме с кредити и искам да имам представа за груба сметка колко би ми излязло с построяването на къщата включително, но без обзавеждането й вътре. За обзавеждането е ясно - там може да е от 20 до 200 хил лв според претенциите.

Благодаря предварително!

# 656
  • Перник
  • Мнения: 4 863
petkoffc, най-краткият отговор на всичките Ви въпроси е "зависи" Simple Smile

1. И на нас ни предстои събаряне на старата къща. По-голяма е от Вашата (ок. 80 кв.м.), а мъжът ми иска да запази и ползва материалите. За целта, трябва (или поне е за предпочитане) да се събаря ръчно, което е по-бавно, мръсно и скъпо. На нас ни споменаха 5 000 лв. И все пак това дали тухлите и т.н. могат да се ползват отново зависи от състоянието им.
2. За оградите има ограничения в ЗУТ. За съжаление не мога да цитирам точно. Ако под "хубава" имате предвид "плътна" ограда, може да се окаже, че законът не я позволява. Иначе, цената на оградата зависи и от вида и Simple Smile
3. Не всички фирми, които изграждат сглобяеми къщи правят и фундамент. В нашия случай - фирмата правеше, но си намерихме друг изпълнител, който предложи 2 пъти по-ниска цена. Цената на фундамента зависи от терена, дали ще има мазе и т.н.
4. И нашият терен има денивелация. Вертикалната планировка е част от проекта за къщата. Цената на проектирането и на изпълнението пак зависи от много неща - размер, наклони, ще се изграждат ли подпорни стени, какви?

Най-добре заведете читав строителен инженер на място. Ще успее да отговори на повечето Ви въпроси.

# 657
  • Мнения: 5
Благодаря за отговора. Да, знам, че всичко е много относително. Денивелацията на терена не е кой знае голяма или малка - 10% е. Мен ме интересува долу горе колко ще ми излезе фундаменда на къщата без мазе за 100кв. За вече ясни и точни сметки всичко ще се коментира на място с инженери, фирми и тн. Сега сметката е груба. Примерно ще се събере ли 100квм къща с направата на фундаменд в рамките на 100хил лв +-20 да речем...

# 658
  • Мнения: 6 297
Благодаря за отговора. Да, знам, че всичко е много относително. Денивелацията на терена не е кой знае голяма или малка - 10% е. Мен ме интересува долу горе колко ще ми излезе фундаменда на къщата без мазе за 100кв. За вече ясни и точни сметки всичко ще се коментира на място с инженери, фирми и тн. Сега сметката е груба. Примерно ще се събере ли 100квм къща с направата на фундаменд в рамките на 100хил лв +-20 да речем...
Не. 170 - 200 х.лв. ако е до ключ, т.е. готова за обзавеждане.
Ето Ви примерна цена до "уж ключ" без ДДС. https://www.ted-house.com/ceni/premium/
В нея не влиза проектиране, вкарване на вода, ток и канал/изгребна яма ако няма централна канализация/ до къщата, независимо че имате партиди, може би ще се наложи да заявите по-голяма мощност и/или трифазен ток/, фундамент, отопление, климатизация ако сте в топъл регион, мълниезащита и ред други. Отделно са ви разходите за терасиране на имота, за огради и т.н. При имот с денивелация основите ще глътнат повече желязо и бетон и съответно ще са по-скъпи от нормални ивични основи.
За да се вместите в този бюджет може да сключите договор  до друга фаза на строителство https://www.ted-house.com/ceni/mejdinen/  но трябва да сте наясно, че така няма да Ви издадат Удостоверение за ползване и ще продължите да плащате ел. енергия по цени за небитови потребители.
Относно оградите. Плътна до 2.20 м към  съседи може да строите само ако е в рамките на Вашия имот и то с тяхно съгласие. Към улицата плътната част може да е само до 60 см. височина.

# 659
  • Мнения: 5
Благодаря. От това, което ми изпращате (98хил лв до ключ) долу горе се потвърждава до заключението, до което съм стигнал и аз след тършуване и четене. Питах основно за къщата до ключ с фундаменда колко ще излезе. А и още нещо - съществуващата сграда, която е около 50кв м си има фундаменд. Така, че да… около 110 ще са гореописаните две неща с готова къща. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт