Юлчета 2018- тема 3

  • 78 027
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 312
момичета,
имам въпрос ,който не се свързан с нашите съкровища Simple Smile
Някоя от вас ползвала ли е карта МултиСпорт предоставена от работодател преди за забременее?Аз имам такава е се чудя дали условията за служители в майчинство се променят....адски схваната се чувствам,колена,ръце-абе ужас!Трябва да се взема в ръце.

# 61
  • Мнения: 58
Аз имам такъв тип карта, но на содексо и съм я ползвала преди да забременея, готино е опитах различни групови занимания. Не би трябвяло да има промяна, освен ако работодателя не спира допълнителните придобивки по време на майчинство ( може да се обадиш на мултиспорт и да питаш дали картата ти е активна и какво предлага).

# 62
  • Мнения: 437
Питай си работодателя. Моя през майчинството ще ми я зарежда ако аз си плащам пълната й стойност - иначе ме субсидира на половина. Сега ползвам като придружител на мм, че е по-изгодно.

# 63
  • Мнения: 312
Питай си работодателя. Моя през майчинството ще ми я зарежда ако аз си плащам пълната й стойност - иначе ме субсидира на половина. Сега ползвам като придружител на мм, че е по-изгодно.

Писах преди няколко дни до централата на банката,в която работя и още чакам отговор....благодаря ви момичета!:hibiscus:

# 64
  • София
  • Мнения: 1 096
Ние днес тръгнахме с колата да пазаруаме и като заваля тоя ми ти сняг, добре че бях взела раницата с мен, за да е сгушен и на топло, докато излезем от колата голям смях. Седнала вътре, нахлузвам раницата, слагам го него, обичам отгоре якето, слагам и един шал да закрива за всеки случай, да не го навали ( че не ми е якето съвсем затворено) абе голям смях беше. После пък докато го разкача и го сложа в столчето. Някой, ако ни беше видял, бая щеше да се смее. Но успяхме да напазаруваме и да се приберем без проблеми. То в София си беше лека снежна буря, за сметка на това пък е адски красиво вече. После малкия изяде 125 гр моркови и 60 мл мляко и заспа към 14:15 сам на леглото до мен, и аз барабар с него до 15:30. После обаче се събуди с канси рев и не се успокоява и не ще, сложих го в раницата и сега си доспива, докато аз седя и се клатя в ритъм, но пак бива - поне съм седнала.

Може ли някой по-запознат да ми каже колко време след като спра да кърмя трябва да посетя мамолог. Ще е 100% след празниците, но ориентировъчно, ако може и да ми препоръчате някого в София. Близки болници са ми Надежда, Щерев, Света София ( бившата Тина Киркова), но и другите са ок( ще се метна в колата), ако е препоръчан специалистът.

# 65
  • Мнения: 437
На мамолог съм ходила в Шейново. Иначе и моето аг прави ехография на млечни жлези

# 66
  • Мнения: 687
Може ли някой по-запознат да ми каже колко време след като спра да кърмя трябва да посетя мамолог. Ще е 100% след празниците, но ориентировъчно, ако може и да ми препоръчате някого в София. Близки болници са ми Надежда, Щерев, Света София ( бившата Тина Киркова), но и другите са ок( ще се метна в колата), ако е препоръчан специалистът.
Добре  е да се отиде 2-3 месеца след приключване на кърменето.

# 67
  • Мнения: 3 439
Никога не съм ходила на мамолог. Но питах майка ми и тя каза, че ехографията била по-добре. Мамографията била болезнена и не може да се види горната част на гърдите откъдето започват. Каза обаче, че личен лекар не може да даде направление за ехография, а само аг. Затова и се дава за мамолог. След време ще мина и аз на ехограф обаче. Изобщо нямах никаква идея, че е хубаво да се посети. Луси, благодаря, че повдигна въпроса, за да се поинтересувам и аз Hug

# 68
  • Мнения: 687
Не мога да коментирам въпроса с направенията, защото съм с допълнително здравно осигуряване и на практика не съм ползвала направления от години.

Но мамологът обикновено прави прегледа с ехограф за жени под 40 години като преди тази възраст мамография се прави само при съмнения за проблем или при тежка обремененост. Добре е да се ходи на ежегодни профилактични прегледи, понеже ракът на гърдата е сред успешно лечимите, хванат в ранни фази.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 747
И аз не знаех, че е хубаво да се мине мамолог след кърмене ?!
Мен веднъж са ме преглеждали , имахме от работа профилактични прегледи.
Надявам се скоро не се наложи да ида и да продължа да кърмя.

Няма зъби и при нас, ноооо има повече лиги или по-точно си мисля, че има заради честото задавяне от тях. Иначе от няколко дни усилено и доста свирепо се нахвърля на ръцете ми, на врата ми като я гушна ( като вампирче ) , на играчките... може и да почват да я сърбят венците. Аз бъркам и търкам с пръст по венците й , но не усещам нищо и подуто няма.

Да помрънкам , че трети ден разиграва пак няква драма при лягането вечер. Преди месец имаше такава драма и сега пак. Новото е , че не иска да легнем и да се кърмим легнали и така и заспива, ами иска на ръце да яде. Тази вечер хубаво се наяде на ръце, но пусна гърдата и като нададе един вой !!!! Уффф имаше укротяване и накрая склони легнали да поцока и от другата гърда и с мрънкане заспа.

# 70
  • Мнения: 3 439
Не се оплаквай, че моето зверче още не е заспало Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 683
Моето току що заспа. Тамън се зарадвах, че цяла вечер само се смее и е много ведър, и като излязох от банята се зачудих дали да не се върна да се изкъпя още един път. Писъци, ревове...ужс.

Да ви попитам с какво излизате с бебоците на снега? Ние (аз, ММ и Алекс) и днес само излязох до аптеката. Обаче хич не мисля да седим само вкъщи ако е приятно и не духа следващите дни.

# 72
  • Мнения: 229
Излизаме е с ергономична раница и дебело бебенодещо покривало, а бебето е не много дебело облечено, но с шапка.  Единствено крачетата студени някой път след разходката, обувам с дебели чорапи. Вие какво слагате на краката като носите? За обувки ми се вижда рано. Ръкавици нямаме, но когато ръцете са прибрани под покривалото са ок.

Подсеченото дупе се пооправи със судо крем.

А относно атопична кожа с червени релефни петна и ваксини. Отложили сме последната. Казват че ваксината би обострила състоянието, а също и че деца с такива проблеми имат повече вероятност за странични ефекти...
И петната не намаляват въпреки че мажа вече  не знам колко работи опитах....
Някъде бях чела че с хомеопатия ги оправят ама не знам кой да питам...

# 73
  • Мнения: 231
Annabel-03, на нас ни помогна серията Exomega на A-derma. Разбира се, когато беше зле кожата (на червени сухи, лющещи се петна), се наложи да я мажем с леко кортикостероидно кремче по предписание на дерматолога, че иначе не можехме да я оправим Confused

# 74
  • Мнения: 687
Излизаме е с ергономична раница и дебело бебенодещо покривало, а бебето е не много дебело облечено, но с шапка.  Единствено крачетата студени някой път след разходката, обувам с дебели чорапи. Вие какво слагате на краката като носите? За обувки ми се вижда рано. Ръкавици нямаме, но когато ръцете са прибрани под покривалото са ок.
И ние излизаме с раница Simple Smile

Върху чорапите слагам такива ботушки:
Скрит текст:
Изцяло от плат са (софтшел), не пречат на крачето да се движи, но го пазят топло. В магазин Рошаво ги има. Аз лично ги купих употребявани от фейсбук група за бебеносене, на половин цена без следи от употреба. Прекрасна работа вършат.
Има и други варианти, с по-големите деца съм ползвала шушлекови от H&M и също вършеха работа, тези обаче са по-компактни, не му падат и топлят не по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт