Юлчета 2018- тема 3

  • 78 083
  • 734
  •   2
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 101
Яница - както са ти казали,ако имате възможност идвайте в Токуда, педиатрията на Здравето също е на високо ниво, ако случаят е спешен - Исул и Пирогов също имат денонощно, ако е белодробно - пулмологията.

Ние днес се сдобихме с нова количка ча лятото и за из магазините, че с моя танк ми е мн трудно да ходим надалеч или с колата. Купихме Easywalker mini xs buggy berlin ,  ако си търсите лека лятна количка, която се побира в пространство 50-25-40 - идеална е, побира се в отделение за ръчен багаж на самолет и пролета като ходим до Милано ще я ползвам с удовлстие Simple Smile

Купих си и ергораница нова - Ергобейби Омни 360 и в сравнение с наемните Исара и старата ми Тула е просто върховна - все едно нямам бебе върху мен.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 630
Към захранващите мами имам въпрос: въведохте ли картоф? Ако да как го приеха малките? Доколкото знам, картоф вече не се препоръчва да се въведе рано, нооо много от пюренцата по магазините са комбинация именно с картоф. Примерно няма чисти тиквички, а са тиквички с картофи. Месните пюренца, също маспво са с картофи. Затова вчера пробвах да въведа , но тотален отказ. Едвам лъжичка и половина ,предполагам де, защото над 4 лужички плюе всичко, надявам се поне лъжичка като сумарнно да е глътнал. После много се кисели цял следобед, може и да не е от това. Чудя се днес да му давам ли??? Сладкият картоф препокрива ли като съдържание нормалния???

# 137
  • Мнения: X
Луси, количката е страхотна, предполагам и много удобна! На каква цена я закупи? Не я намирам в бг сайт.

Аз въведох тиква, после картоф. Картофа си и остана любим. Ако желаеш пробвай да свариш и пасираш картоф и го разреди с кърма/АМ. Бебка го обожава с АМ.

# 138
  • Мнения: 683
Evropa, порбвай с АМ, както са те посъветвали, ако не...здраве да е, ще нагъва пържени картофи цял живот-може да ги поотложиш седмица, две. Сладкият картоф го дават много по-полезен от обикновения. Но то и колко да е полезен обикновения - колкото да им служи за евтин пълнеж на пюретата. Той дава гъстота и засища, за това го слагат в толкова много пюрета (както ориз, нишестета и т.н.).

Lucky, чудна количка. Ние се сдобихме с Макларън на черния петък и нямам търпение да стане април да ги сменя, че в тая кал ми е жал за нея.

# 139
  • Мнения: 119
Яни, дръжте се. Поне кръвните изследвания на малката Мария са добри. Желая ви по-бързо да излезете от този кошмар и да си отидете вкъщи. За София наистина много хора са доволни от Токуда за бебета, а аз съм доволна от Здравето.

За захранването -  аз въведох картоф, по препоръка на лекарката, даже с него започнах, не знам защо не го препоръчват вече? Имах домашни картофи от едно планиско село, бебето хареса пюрето, дори и на нея ще и едно от любимите така като гледам. Simple Smile На тиквата прави много учудени физиономии. Вече въведох няколко зеленчука.

# 140
  • Мнения: 135
Момичета, имам въпрос. Давам му от 5 дни сладък картоф на обед и си го хапва с удоволствие. Сега искам да въведа тиква например и се чудя да махна ли картофа и да започна отново с 2лъжички тиква или да дам сутринта тиквата и на обяд количеството, което сме стигнали с картофа?

# 141
  • Мнения: 275
Към Яница - ще се повторя, но ще посъветвам пак - пуснете тестове за алергии. Желая ви от все сърце да минава вече този лош период и всичко да е наред !

# 142
  • Мнения: 85
Според мен трябва за дадеш количеството което сте стигнали с др.пюре а не със всяко ново да се връщаш на 2 лъжички......успех ние много харесваме морков....

# 143
  • Мнения: 2 485
Всяка нова храна би трябвало да се дава по малко в началото заради възможността от някаква реакция.

# 144
  • Мнения: 683
Аз като въвеждам нова храна давам 2-3 лъжици от нея и после додавам от старата.

# 145
  • София
  • Мнения: 1 101
Луси, количката е страхотна, предполагам и много удобна! На каква цена я закупи? Не я намирам в бг сайт.

Аз въведох тиква, после картоф. Картофа си и остана любим. Ако желаеш пробвай да свариш и пасираш картоф и го разреди с кърма/АМ. Бебка го обожава с АМ.

Кат, от дундьо я купухме за 460 лв, има ги и във вис виталис.
Много съм доволна, вчера 2 часа спа в нея.
Бясна съм, че пак е хремав, заради баща му. Инхалатор не търпи, едвам го гоня за 2 минути. Дърпам едни бели прозрачно гадни сополи. Направо е ад.

# 146
  • Мнения: 1 787
Анби, варианта е към сладкия картоф, щом е въведен добавяш 2 лъжички от тиквата, което искаш да въведеш и общото количество да стане толкова, колкото си изяжда бебето. И така всеки следващ зеленчук.Добавя се към вече въведен зеленчук новият и постепенно се намаля количеството на стария за сметка на новия.
Яни , да не сте лепнали нещо от болницата.Сега вируси колкото искаш. Този гърч да е бил заради температура. Ти мери ли й температурата? Или от някое лекарство може да е.

# 147
  • Мнения: 160
Към Яница - ще се повторя, но ще посъветвам пак - пуснете тестове за алергии. Желая ви от все сърце да минава вече този лош период и всичко да е наред !
Здравейте. Какви са тези текстове за алергии? Четох, че има тестовете за непоносимост към лактоза, но при толкова малки бебета не били надеждни.

# 148
  • Мнения: 160
Анби, варианта е към сладкия картоф, щом е въведен добавяш 2 лъжички от тиквата, което искаш да въведеш и общото количество да стане толкова, колкото си изяжда бебето. И така всеки следващ зеленчук.Добавя се към вече въведен зеленчук новият и постепенно се намаля количеството на стария за сметка на новия.
Яни , да не сте лепнали нещо от болницата.Сега вируси колкото искаш. Този гърч да е бил заради температура. Ти мери ли й температурата? Или от някое лекарство може да е.

Мими тук се разболя. Имаше температура, но беше за два дните. Уж постоянно й правят проба преди всеки антибиотик. Просто нямам думи.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 630
Аз пък спирсм вече захраненият зеленчук и така въвеждам нов. Ама 10 майки 10 начина за захранване. Всеки път започвам с лъжичка две и за 4 дни стигаме до 2/3 от бурканчето. Смятам така основните зеленчуци да въвеждам. Пробвах днес картоф с ам ама тц, не е неговото. Пак половин лъжичка ако е изял е нещо. Утре минаваме на карфиол( спорен зеленчук) дано няма газове. И ние сме със сополки . Педиатъра изписа шуслерови соли, че другата седмица е на ваксина.
Макларан е страхотналятна количка. Моя птиятелка ще ми даде нейната пролета, когато нейният бебок съвсем отрасне. Пробвах я в един магазин хареса ми. Аз ще и я купя за 150 лв, вместо да я пуска в някой продавалник. Дано и нас изкара и не се чупи,че незнам имат ли гаранция и за колко време.

Общи условия

Активация на акаунт