Какво значи "възпитание на дете"?

  • 16 505
  • 354
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
Ооо, това се поръчва моментално. За Коледа е късно, но за рождения ѝ ден през март все ще дойде.

# 136
  • Мнения: 30 802
Детето в училище-пансион не е изолирано, пак е сред себеподобни.

И да, защо пък да не се изолира от гето траша, ако трябва? ще порасне, ще се усети и после няма пак да се бухне в гето траша, като го изпуснеш.

Ама на 13 да го пуснеш да изследва безлимитно...ами не си е работа.

Няма нужда целта да е наложена, стига да е показано, че трябва да има цел и да се предложат опции. Но не е опция да няма цел. Ако няма цел, поставяш ти задачите.

# 137
  • София
  • Мнения: 38 923
Хубаво нещо са гимназиите. Да, не са перфектни. Но започвам да виждам разликата с кварталните хлапета, които си останаха в квартала. Явно има полза от целия зор!

# 138
  • Мнения: X
Хубаво нещо са гимназиите. Да, не са перфектни. Но започвам да виждам разликата с кварталните хлапета, които си останаха в квартала. Явно има полза от целия зор!
Да, затова е целият зор с кандидатстването. Но разликата определено е налице.

# 139
  • Мнения: 30 802
Ами защото се получава точно това - леко капсулиране в по-различна среда.

И дори да няма гаранции, като гледам, повечето, завършили елитни гимназии, са по-скоро успешни. Именно защото има вид изолация и по-сериозен натиск за заетост.

# 140
  • София
  • Мнения: 38 923
Ами да, като ходи на училище от 7 до 14 и после на тренировка от 16 до 18 е изолирана и няма време за глупости. И старата компания са се разсърдили, ама такъв е живота.

# 141
  • Мнения: 4 490
Какви кръжоци, нали се спрягаха духовни и военни училища?! През само няколко поста.
А и нали масово се плюеха амбициозните майки, които записвали децата на незнамсиколко мероприятия?!
Разбира се, че са по-успешни: дори по елементарната причина, че в "елитна" гимназия подборът е различен.

# 142
  • Мнения: 30 802
Важното е да е затиснато и излизанията да са по час-два на седмица, не да ходи на глутници по цели дни. Ако случаят е екстремен и детето вече с все сили се бори, тогава може да се мисли за много строги мерки. Но за стандартната тийн блейка едно по-стегнато училище действа добре. Тук се питаше за много бунтуващи се, затова дадох пример с военно училище - ако му е толкова голяма работата, следва да има пропорционален по размери зор, не рахат.

Амбициозните записват тригодишни на живопис. В тийн възрастта е друго, тогава е осъзнато и дейностите са по-плодотворни. Да не говорим, че няма нужда да ги водиш за ръчичка, обличаш, преобличаш и следиш за изпотяване. Идеално си е на тийн възраст да са заети с какво ли не и то не е от амбиция на мама, а си идва естествено.

Обаче от 13 да му пуснеш каишката и да "опита от всичко"...ами рано е. Това си е за студентските години.

# 143
  • София
  • Мнения: 38 923
Ако се бори, значи има амбиция и сили, които родителите не знаят накъде да насочат.

# 144
  • Мнения: 30 802
Именно, ама може би ги е страх да ги насочат, да не вземат да "натискат", "изолират", "налагат насилие" и някакви такива.

Вече писах, ако толкова е бунтар, следва да се впрегне в нещо.

# 145
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Забелязвам,че по-големите деца-11-13години около мен се делят на две групи.Половината са постоянно заети и ходят някъде-занималня,спорт,уроци...,а другите са свободни като птички-от сутринта са на улицата,особено през лятото , обикалят из квартала и правят каквото си искат.
Наблюдавах ги без да искам през лятото,докато бях на площадката с дъщеря ми.И сега ги срещам редовно,ходят на групичка.

# 146
  • София
  • Мнения: 38 923
И моята миткаше доста лятото. Обаче август сама се записа на атлетика. Тя си е спортист по душа. Или май така ме я възпитали.
Миналата година се измъчихме с уроците. Тази - край.

# 147
  • Мнения: X
Забелязвам,че по-големите деца-11-13години около мен се делят на две групи.Половината са постоянно заети и ходят някъде-занималня,спорт,уроци...,а другите са свободни като птички-от сутринта са на улицата,особено през лятото , обикалят из квартала и правят каквото си искат.
Наблюдавах ги без да искам през лятото,докато бях на площадката с дъщеря ми.И сега ги срещам редовно,ходят на групичка.
Да. Най-големите усилия, които съм хвърляла и още хвърлям, са дъщеря ми да е в нормалната златна среда между тези две групи Защото и едното, и другото са ненормални крайности.

# 148
  • Мнения: X
Аз също виждам пробойните в тези модели на възпитание, но не ми се влиза в подробности, защото са ни близки.

 
Тези книжки за илюстрирането са добро попадение.

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 21:44 от Анонимен

# 149
  • Мнения: 30 802
Не са много за деветгодишни книжките, по-скоро за 13+.

Аз мисля, че детето може само да си изследва, но само в позната и подготвена среда. Например в сравнително безопасна природа - там може цял ден да го пуснеш да пасе. Обаче в градски условия гадостта е пълна.

Общи условия

Активация на акаунт