Мами в Италия 9

  • 12 982
  • 304
  •   1
Отговори
# 75
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моя мъж ще се забави малко та ще си повися още 20 тина минутки тук..mcdirock голяма сладурка е Джулката ,направо с дни се променя! Heart Eyes Hug

Ето ти и рецепта за  Кьопоолу,както го правя аз

2 патладжана
500 г чушки / зелени и червени/
500 г червени домати
5-6 скилидки до 1 гл.чесън;
сол, магданоз и олио на вкус.

Приготовлението е много лесно. Peace Патладжаните и чушките се изпичат и се обелват. Пасират се или се нарязват на много ситно. Доматите  може да ги опечеш,а може и от консерва,  newsm78 може и да са сурови,но да са добре узрели и скилидките чесън се настъргват. Всички съставки се разбъркват като се добавя сол и олио. Добавяш магданоз. И ...готово!   chef


Расте тя.  Grinning Понякога ми се иска да не беШе толкова бързо ама какво да се прави  Rolling Eyes
Ще пробвам непременно тая рецепта за кьопоолуто пък да видим какво Ще излезе   chef

# 76
  • Мнения: 6 167
е кой не направи кьополу Гери, те па на!
утре!

Джулия верно растеееее,като гъбка. Да е жива и здрава, много е сладка, и има един дяволит поглед... прави ли бели, Макдирок?

ние в събота отиваме за куче))
стискайте палци

# 77
  • Мнения: 1 545
Момичета, благодаря за милите пожелания!   bouquet
Ние си изкарахме страхотна годишнина, в къщи, на терасата, само с нашите. Всъщност такава беше и първоначалната идея, но какво му щукна на Валтер да каже на свеки  newsm78.
Та, накупихме от пазара прясна риба /който не е бил в Наполи, не може да си представи каква картинка е, една сергия пред магазина насред пазара, пъъъъъълна с каквато риба се сетиш, и един от продавачите пее неаполитански песни..../ . Така че вечерята се състоя от:
Инсалата ди полипо
фриттура гамбери е каламари
пеше спада
пържени картофки и салата.
Романтиката беше допълнена от наакване на Бобо в гащите  Joy
Хайде, лека ви нощ!
п.с. Лени, ако питаш за гражданството на децата, Бобо не съм го регистрирала в Бг и нямам и намерение. Иначе смятам да го направя "италианец от български произход", какъвто дефакто си е. Ако слушаш свекърва ми, не е италианче.... Абе, няма оправия!

# 78
  • Мнения: 2 427
Охохох-хохо,Ladys,аз веднъж да кажа че нещо замира темата и гледай какво сатава ,цели фермани сте изписали.Ама добре,добре ,по-добре да има отколкото да няма!!!
Бимба,ако не ти се харчат пари за бременен бански аз лично те съветвам да си вземеш някой куча марка.Аз лично не бих похарчила пари за бански който никога повече няма да сложа.А ако чакаш до следващата бременност за да го оползотвориш има голяма вероятност ластиците му да започнат да лепнат и да трябва да се хвърли.Аз видях един цял в тези детските магазини Яна които продават неща премаман,струваше 22 евро и беше много готин модел(ще чакам разпродажбите,така ще го взема на 10. Money).Аз смятам да си взема цял ,елегантен,защото с някой плувен модел едва ли сте се чувствам уютно на плажа.А пък елегантния след това ще е кофти да се ползва за басейн,така че за мен -евтинията.Днес обаче за сметка на това си взех два кафтана ,които ще ползвам и след раждането. Не устоях на изкушението и взех една страхотна рокля от розова коприна която е просто инцантеволе,ще ви се покажа един ден с нея.И тя може да се носи и след раждане вовеки веков-много класически модел,мъжа ми казва че съм като избягала от гръцка трагедия с нея.За свеки,според мен вашата съпричастност към проблема ми е създало около нея поле което я накара днес да си остане в тях си,така че пропуснах сблъсъка с нейното огромно матерно тяло.  Mr. Green
Лени,какво ще бъде кучето?
Споменавайки чалга певиците-в болницата на майка ми като решат да правят купон и шефа им(сексолог)леко,подпийнал нарежда бързо да пускат "Пачаврите" Joy,така им вика на поп-фолк звездите:),нали има разни ТВ канали с подобна музика...планета май имаше един
Иначе Белослава си я обичкам още докато беше водеща на онова музикално предаване в миналото.Много приятно същество,а и единственната която прави свястна музика в БГ.
Аз в момента съм само и единственно на джаз и на разни готини парчета от 70-80 години,очаква ме страшно хипарско лято.С тумбе ,високи токове и панталони чарлстон.
Ние тази година сме отново в Калабриа.Обожавам тази земя,невероятно е.Селцето в което отсядаме е нещто  като Памплона в италиянски вариант.Ако един ден стана богата и известна ще си купя една изоставена хасиенда близо до пътя от където минаваме за плажа.
Georgia,какво е точно това заболяване?Моето горкичко момче е с псориазис и понякога много пострадва.По принцип не е много разпространен,само по дланите и по колената,понякога напълно изчезва,но миналата година след един грип се превърна в гноен псориазис и ръцете му бяха страшни за гледане.Сега му мина и е ок.На море обикновенно изчезва напълно.Аз пък съм с топлинна алергия,която  също е доста неприятна.
Иначе на басейн използвайте винаги защитни кремове,за да намалите изсушаващия ефект на хлора в-у кожа и коса.
Dessita,исках да те питам,имаш ли идея какво означава Sana Cuore на наполетански диалект?
Макдирок,дъщеря ти е голям сладур.Изглежда много виваце,голяма скица,представям си колко е остроумна и как се забавляваш с нея.
Отивам да спинкам,лека нощ на всички ви,красавици!
p.s:sory che vi pisha na latiniza sledvastoto no zaspivam prava i niamam sili da kirilizirsm.Tri teta se otloji za utre...ufaaaaaaaaaa...

# 79
  • Мнения: 5 476
Добро утро!  Hug
хайде чакам рапорт как е станало кьополуто в различните италиански райони... Wink

Влади,псориазис никога не съм имала,преди да замина за САЩ...и тази Атланта с тропичен горещ климат и почти ежедневна 100 процентна влажност на въздуха ми докара куп проблеми  Twisted Evil ...първо ми се надуха пръстите на ръцете..страхотни болки ...после се появиха и плаките на псориазиса.Принципно псориатичния артрит включва прогресиращо подуване на ставите, скованост, намален обем на движенията, затопляне и зачервяване на ставата.За съжаление заболяването се развива като хронично  заболяване...и може само да се държи под контрол с лекарства...вече съм свикнала със сутришната скованост...едвам си вдигам чашата с кафето...отоците минаха подред през всички малки стави...за мой късмет миналата година по време на сватбеното ни пътешествие ми се наду един от пръстите на крака...корабния лекар изобщо не можа да схване какво ми е...макар че му обясних каква е диагнозата...в крайна сметка обиколката по екскурзии ми костваше страхотни болки и страдания..трябваше да си купя обувки с един размер по-голями и пре цялото време стисках зъби,да не притеснявам съпруга ми...Така ,че с това заболяване е невъзможно да се занимавам с работа ,включваща напрягане на ръцете  Naughty ...и като си спомня,че навремето исках да уча пиано в консерваторията... Crazy добре,че се отказах...
   Така,че по басейни ми е противопоказано да ходя...само на море!  Hug
   
dessita страшно меню!Радвам се,че сте си изкарали добре!  Heart Eyes  Hug

Lennie какво реши за кучето- мъжко или женско...аз в темата в Дом и семейство те посъветвах мъжко,че по-лесно се гледа! Като го вземете постни една снимка!  Peace

Понеже вчера си приказвахме с Бимба за Анна...я да направим един куиц..според вас на колко години е тази мацка?Пак ви поствам снимката да кажете  Wink




 

# 80
  • Мнения: 1 049
Иначе смятам да го направя "италианец от български произход", какъвто дефакто си е. Ако слушаш свекърва ми, не е италианче.... Абе, няма оправия!
Честито на патерици   bouquet
важното е вие да се разбирате и прави се на кон с капаци пред свеки  Mr. Green
Мойта е друг чешит откак се разделиха карат втора младост и не се меси ама свекърми нямам думи гледам да не му се вързвам  #2gunfire
Bimba25 , каква радостна новина моя синковец като си сложеше ръката баща му на корема ми и веднага спираше  да рита Joy моя мъж чак накрая само виждаше как корема се накланяше на една или друга страна  Joy
mcdirock, Джулия все по голяма и красива да ти е жива здрава   bouquet и моя мъж  не харесва кьополу един от малкото бг манжи които не яде  newsm78
Lennie, ние имаме пекинез вие каква ще вземате  newsm78
отивам дълга ме зове   bouquet

# 81
  • Мнения: 6 167
Добро утро.. да си изпия капучиното и после... ЛОСТ!
Тези дни гледам по 3-4 серии на ден и направо ще се побъркам вече
преди малко , преди да стана се събудих от шепот на свекърва ми.
и скочих, защото реших, че жената идва, а тя ако идва, значи е нещо сериозно.
сигурно кръвното ми беше високо, защото като хукнах надолу да видя дане би да й е лошо, почнах да си представям как лази по стълбите, мога да се закълна, че и бастуна й чух как потропва ( той е метален).
накрая...явно съм сънувала. Лост ме побърква, по-бързо да ги изгледам и да ми се маха от главата. който е гледал знае какво говоря. ставам и лягам с мисъл за сървайвърите.

Кученцето ще е куча марка,. ние сме едри хора, не искаме някоя мишеста порода дребна - искаме куче среден към голям размер... ходихме в кучкарници ( 2), но кучетата са възрастни, ние искаме бебе. Попълвахме формуляри на осиновители, а така също ни правиха и интервю как ще се грижим (!). В началото искахме купено куче с раса, но при толкова нуждаещи се ... не виждам смисъл да си купим някой превилигирован англикски булдог за 600 кинта / това мие миялната машина , дето я мечтая!)

Та, оня ден във вестника по обява на един човек , който подарява кученца, смеска сетер-бретон. Сигурно ще са хубави , има 9 - 5 женски и 4 мъжки ( егати геройската бретонка, която ги е родила). човека е ловджия и явно е изпуснал бретонката в нивята и я е докопал сетера  Wink от голямата им любов се раждат 9.
Гери, предпочитаме женско, а не мъжко. Аз винаги съм искала мъжко куче, но женските са по-спокойни и дребни,  за да се чуства добре и като влиза у дома. Някак си ще се справя с периодите й , има хапове.  сега не е като преди да ти я погне някой в парка))) ще внимаваме, а ако вземе , че роди ( аз всъщност искам) ще ги подаряваме.
.. Дара. измислили сме й име. Сега са на 23 дена, но трябва да чакаме да станат на 50, преди да я  вземем и после купона почва.
( за кой купон, за кой чистене). и четене трябва , че куче не сме имали... но пък мерак, да.

 Peace

# 82
  • Мнения: 708
мале Гери как си ме изтупосала,тя горката Анна ве4е и горят о6ите със сигурност  hahaha

Ина4е и моя мъж сно6ти не6то не му хареса киоопълото.....хапна малко ама вика :Предпо4итам лутеница  Joy

(Уфф много криво с тая клавиатура,4е не мога да пи6а половината букви,ама простете ме за неграмотността и дано да разбите кво искам да кажа  Mr. Green)

Ина4е и тука голяма жега....днес пак 6те се пържим.Ина4е свеки току 6то ми звънна....от как съм бременна всеки ден звъни да пита как съм  hahaha

Ами това е от мен за сега,цунки на вси4ки и ако успея пак 6те пи6а после
   bouquet

# 83
  • Мнения: 2 804
Добро утро майчета!
Бей ма колко сте се разписали,но е хубаво че пишете да ме развеселите.

Бимба , наслаждавай се на момента както ве4е са ти писали момичетата наистина това е най-хубавият момент като почне да те подритва ,аз бях много щастлива от тия калчета дето усещах.

Ленние ,радвам се 4е ти се е оправило окото и честито ви кутре.

Дессита,честита годишнина да имате още 100 пъти да я празнувате занапред.

Джиорджа,много готина тая ваша позната.

Калла-Белла ,извинявам се не можах да честитя на сестра ти рожденият ден навреме!
На патерици обаче и честитя и и пожелавам много любов и здраве!  bouquet

Аз съм вече уж по добре вчера лекарката ми изписа узпокоителни че ме е страх и за кърмата ми да не се е развалила та си купих -"Пер мамма",по междо другото е хубаво да се пие и повреме на бременост а не само докато кърми една жена.
До по късно лек ви ден от мен. Heart Eyes
о забравих да ви питам имате си представа дали има някаква билка или лекарство за надебеляване при адулти!!!

# 84
  • Мнения: 2 427
Добро утро на всички ви!!!
Момичето според мен е някъде на около 26...но очевидно демонстрира повече.
Аз май си изглеждам на възръстта, никога не задавам този въпрос на хората.На мен колкото пъти са ми го задали и всеки път оставам с впечатление ,че правя невероятна фигура ди мерда.Последня път бяхме на едно моминско парти в едно заведение и едното от момичетата реши да ме попита на колко изглежда,ей така,точно мен.Аз реших да и направя комплимент и и казах че ми изглежда на някъде около 31-32,а тя била на 22!!!
На мен пък ми се случва всеки непознат който се обади в къщи по някакъв повод  да започва задължително  с думите"Може ли да говорим с мама или тати?"Започнах да се мъча да говоря като лошия от филма защото ми писна да обяснявам на всеки..
Лени,ти докъде стигна с Лост?Аз не знам коя подред серия е но съм до там до където Жацк помоли Анна Луциа да обучават хората да водят битка.Преди две седмици така си бях промила мозъка че цяла нощ сънувах че съм на сал.12 часово нон стоп гледане на серия след серия.
И аз много исках миналата година куче,дори толкова се бях навила че в един момент мъжа ми който по принцип(а той в това отношение е много принципен)иска да вземе най грозното,куцо и сакато псе от кучкарник,щото друг никой нямало да го вземе,реши да ми купи кученце Борзой(Руска хрътка).Само че в последствие хазаите на къщта в която сме в момента не се съгласиха да сме имали домашен любимец,не знам какво им пречи.Имаме голяма градина...парк в близост до нас,така че да се извежда по нужда навън...ама те като казаха не та не...разбирам да живеехме с някой на когото да пречим със звяра,но ние сме абсолютно самостоятелни.
Трябваше да се казва Олга....сега с бебето е абсурд да вземем животно поне до навършването на 7-8 години на детето,когато мамчето ще му е насадила в съзнанието, че всеки път като пипа кученцето трябва да си мие по 3 пъти ръцете със сапун.
Georgia,казват че водата в мъртво море влияе добре на този вид заболявания.Защо не опиташ да отидеш на почивка и да видиш как ще ти се отрази?Ние не сме се решили до сега единственно защото при нас това не е свързано с болка ,а и се появява само от време на време.Казват че този тип заболявания се наследяват,но при много хора се отключват след период на стрес-(работа,училище)...

# 85
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Добрутро дами  Hug
Сядам да си изпия набързо млякото с хес във ваШата компания  Grinning

Лени как ти завиждам за ку4ето ако знаеШ  Blush Аз около нова година бях луднала да взимам едно бийгъл4е ( а и Джулия покрай мен  #Crazy ) ама в крайна сметка разумът надделя над 4увствата и не го взехме ,заЩото просто няма да мога да се оправя сама и с дете и с ку4е ( на мъжа ми грам не мога да раз4итам  Crossing Arms ). РеШих да поиз4акам детето да порастне и след около 2_3 годинки смятам да купим някое мъни4е.  Heart Eyes Джулията е луда на тема ку4ета и като се разхождаме се спира да гали и играе с всяко среЩнато. През зимата бяхме излезли в кварталната градинка да играе със снега и се запознахме с един 4овек с немска ов4арка ( Неро ). Огромно,пухкаво и много игриво ку4е. НаШата героиня естествено веднага се залепи за него и по4на да му хвърля топки от сняг. 4овека на майтап и вика " Мисля,4е Неро и ти станахте приятели:искаШ ли да ти го дам да го водиШ с теб в къЩи"  Wink И тя ествствено вика "Дааааа" и го хвана за наШийника ( а той висок по4ти колкото нея  Rolling Eyes ) и му вика " Хайде Неро,кажи довиждане,4е трябва да си ходим в къЩи. Ако искаШ може да спиШ в моята стая"  Joy hahaha Joy и верно тръгна да го води към нас .Голям смях му ударихме със собственика .  Joy hahaha
Ето това е наШето въобръжаемо бийгъл4е Тоби ( тя така си го кръсти  Rolling Eyes )

А това е моя лЮбим ку4о ( толкова ми липсва  Sad )

За куица на Джорджа  newsm78 Аз съм много зле с определянето на хорската възраст ама Ще се пробвам : девойката Анна Ще да е някъде към 30те години  newsm78
Каква е наградата при верен отговор  Twisted Evil


# 86
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
изобщо н емога да ви стигна тези днни,ама те на все по навънка,въпреки тези неистови жеги,то не бе лято не бе чудо,тази година..докато беше студено и изведнъж ненормално затопляне,как ще я караме.да ви кажа страх ме е да погледна прогнозите за времето,да не би да го дават така още дълго време,ще ми подейства зле психически подобна новина  Confused
сега вече честито на патерици на Десита за годишнината   bouquet (не ми се отварят по-готините букетчета,но и това е от сърце) много любов в къщата и дълги години радости,както и още поне 2 малки слънчица,като добавка към семейството.
Бимба,сега нее нищо с ритането,към края ще усещаш направо ръчкане в ребрата,при мен беше почти болезнено  Confused и то винаги го правеше когато ми се спи или си почивам.за банските и аз те съветвам да не си вземаш кой зане какъв специален,само 1-2 месеца просто не си заслужава.пък цял бански за бременни никога не съм разбирала подобно нещо  Thinking можа да съм малко ексхибиционистка,но това готино,растящо с всеки ден коремче,най-голямото чудо на природата за една жена,защо да се скрива.едвали тънкото парче плат предпазва кой знае колко корема,ако го слагат за това.пък и коя бременна ще се излага повече от нвобходимото на слънцето,освен ако умишленно не иска да си навреди?все пак всеки си има мнение,може някои да сечувства по-удобно в цял костюм.аз не бих сложила.
добре че ме подсетихте за кьополуто,че съвсем се бях изчерпала откъм идеи тези дни с готвенето.не че имам кой зане какъв апетит в този пек,но като се скрие слънцето,се хапва все по нещичко
Лени, ЛОСТ е много заибяващ наистина,не успях обаче да гледам целия 2ри сезон,не ми стигнаха нервите и го изтрих от компютъра,иначе се изкушавам да погледам  Grinning

# 87
  • Мнения: 5 476
Брей..топло,топло за куица...май аз съм най-зле  с определянето на възрастта...ама на тази дама и бих дала над трийсетака!  Twisted Evil
mcdirock  а за наградата  newsm78 ..ето..има..ама да видим кой ще я грабне?  Wink
 

Влади да ти кажа никой от родата не е болен нито от артрит,нито от псориазис... newsm78 ..като  ходих на лекар дори ме питаха да не би работата ми да е свързана с вода...но цял живот съм по бюра и пред компютър...за мъртво море и аз съм чувала,но няма да стане тази година...при мен е по изразена болката от артирита..псориазиса са няколко петънца ...така,че по-голямия проблем са ставите...

Bimba25 а пък Массимо умира за кьопоолу,много му харесва!Моя мъж за папането е направо съкровище !  Heart Eyes
  Ние нашето куче го взехме ,когато дъщеря ми беше на 3 год.И според мен много й помогна..тъкмо започна да спи самичка и къченцето спеше в нейната стая...никога не се е разплакала,не се боеше от тъмно и т.нат. постоянно му обясняваше какво да прави..и мисля,че беше добре за нейното развитие!  Peace

piccola   тия жеги и тук са ужас...вентилатора работи денонощно...Масимо само се ядосва ,че сме купили жилище с климатик още преди една година...а трябва да се пържим...аман от тия строители  #Cussing out
  Утре ще придружавам бояджията да видим каква цена ще изтипоса за апартамента.. newsm78
 

# 88
  • Мнения: 6 167
Ето ме пак...

Макдирок, и ние харесваме бигълите , това беше един вариант, преди да решим да е от кучкарник. ние на наш'та госпожица ( която ще я видим за 1в път в събота) ще й слагаме микрочип, ако се загуби да си я намерим  Wink

кьополу тази вечер ще правя. обасних на дамиано какво е и ако няма да яде, да казва да не се мъча, той каза 'добре, ще ям'. ще видим. аз нямам хаванче. това ми е проблем, тук дали не продават?  Wink


жената от снимката може да е както на 16 , така и на 46.
според мен е над 40годишна.
Гери, изясни загадката.
просто това лице може да е на различни възрасти.

# 89
  • Мнения: 5 476
Е..чакайте малко..да чуем повече мнения и..тогава разкриването на възрастта..трябва напрежение да има.. Wink
Лени пасирай го с пасатор,аз така правя...но на нисък оборот да не стане на пюре !  Peace

Общи условия

Активация на акаунт