Кое променя хората - сватбата или годините

  • 5 506
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Какво означава, че жените спират да показват добрите си страни?

# 16
  • Мнения: 25 615
Защо ли ми се струва, че на въпросния човек гроздето му е кисело? Simple Smile
Имаше такива сред приятелите на мъжа ми навремето. Постоянно намираха кусури на гаджетата, а по-късно и на жените на приятелите си, просто защото на тях не им вървеше толкова в любовта и много им завиждаха. Тази била такава, онази била онакава... Особено не можеха да простят на женените си приятели, че се съобразяваха с жените си, вместо да търчат на всяко подсвирване на тайфата, както бяха свикнали преди. За което, разбира се, жените им бяха виновни. Laughing

# 17
  • Мнения: 17 407
Очакванията им един към друг не се променят, така че - по-важно е да се осъзнава и от двете страни кое отравя и изчерпва отношенията.
Всеки иска да бъде единствен и неповторим за другия, въпреки че упорито дълбае в другата посока. 😀

# 18
  • Мнения: X
Здравейте,
с мой познат изпаднахме в спор по темата от заглавието и тъй като и двамата сме убедени, че другия греши реших да видя какво е вашето мнение. Тъй като тук има много хора (и мъже и повече жени) с богат житейски опит.
Спорът ни е следният. Дали хората се променят рязко след сватбата (независимо от колко време са заедно) или хората се променят с течението на изминалите години (независимо дали са женени).
Според вас отношението към другия човек определя ли се от това дали двамата са в брак или не?
Или се определя от натрупаното време и натрупаните впечатления?

Ще се радвам на вашите коментари Simple Smile
След 2 дни имаме годишнина-30 години брак.   Smiley
Отношенията между нас не са се променили....все така сме си мили един на друг, все така се обичаме, все така се уважаваме, все така се подкрепяме, все така обичаме да прекарваме заедно времето си.
Общо:промяната/израстването, на всеки човек през годините е неизбежно.Няма как да си един и същ и на 20, и на 30, и на 50, и на 80 години.Животът те променя.Срещаш различни хора, преживяваш различни събития, а е невъзможно те да не оставят някакъв отпечатък върху душата ти.От там и промяната в нагласата към хората, към света....
Личностната промяна не оказа влияние върху отношенията, дори смея да кажа, ги направи още по-силни и здрави.

# 19
  • Мнения: 11 344
Сватбата е вуду ритуал, който трае около ден. Тъй като е преломен момент се организира с месеци голямо празненство, на което идват всички замесени и кръвни роднини. Те носят прощални подаръци.

На следващия ден след въпросния ритуал трансформацията вече е факт - жената е дебела, космата и мърмореща, а мъжът със шкембе, плешив, по потник. Секса е отживелица и евентуално чрез пъпкуване двойката ще се размножи. За да намалят болките от случилото се отварят подаръците и броят парите от сватбата.    Joy Joy

# 20
  • Мнения: 94
Какво означава, че жените спират да показват добрите си страни?

Горе - долу го тълкувам след спора, че жената след сватбата започва да има повече претенции, да критикува, да не си мълчи и да спори, да показва недостатъците.
Които според мен изредени неща се случват в течение на едно по- дълго съжителство независимо има ли сватба, няма ли сватба, и се случват двупосочно, а не само от страна на жената.

# 21
  • Мнения: 2 039
Не се занимавайте с глупави спорове,а уреждайте личните си отношения според своите разбирания.

# 22
  • Мнения: X
Мне, абсолютно нищо общо няма брака или сватбата. Децата са това, което променя отношенията.
Съгласна. Бих добавила освен децата, също някои житейски случки и обстоятелства,  както и нездрави роднински намеси в отношенията между партньорите.

# 23
  • Мнения: X
За да намалят болките от случилото се отварят подаръците и броят парите от сватбата.    Joy Joy

Виц - коя е най-често чуваната реплика в сватбената нощ? 'И тук само 50 лв. И това ми било приятел!'

Горе - долу го тълкувам след спора, че жената след сватбата започва да има повече претенции, да критикува, да не си мълчи и да спори, да показва недостатъците.
Които според мен изредени неща се случват в течение на едно по- дълго съжителство независимо има ли сватба, няма ли сватба, и се случват двупосочно, а не само от страна на жената.
Не е точно отговор на въпроса ми, описваш как се показват повече от лошите страни. А откога е лошо да изкажеш несъгласие за нещо, което не ти харесва?
В случая описваш какво се случва след заживяване заедно, а то не е задължително свързано със сватба.
Пак да питам, кои добри страни спират да се проявяват? Истински добрите страни на човек според мен са черти от характера му и умения. Например, помага в беда, готви страхотно, умее да общува,  децата я слушат и козируват. Това са вродени неща, дори уменията -  трудно ще стъкмиш чудна мусака, ако готвенето не ти иде отръки.
Надявам се, че приятелят няма предвид спиране на контенето 🤔

# 24
  • Мнения: 19 863
Извинявай, ама приятелят ти е голям задръстеняк, а ти защо изобщо се хабиш да спориш с подобни черни станции.
Този жена няма да си намери. Първо защото той третира "жената" като "нещо, което да се старае" преди или след нещо си, а не като човек. Нещо, което е натоварено с неговите глуповати очаквания – да се стараела. Що за глупости?!
Второ – види се, че е ограничен – той не търси любима жена, приятел, партньор в живота, а нещо, което да му домакинства и да е мама/слугиня. Тесногръдите мъже ме ужасяват повече и от глупавите.

# 25
  • Мнения: X
Хората се променят когато се появи дете.
И най усещат промяната тези, които вярват, че с дете или брак могат да задържат човек, който не желае да бъде с тях!

# 26
  • Мнения: 17 407
появата на дете/деца променя начина живот, но и влошава качеството му, в случай че пречи на отношенията между партньорите. Оттам - стремежът за компенсиране чрез детето и от зле-към по-зле Simple Smile
Това пък с грубите роднински вмешателства е по-скоро услуга, и за двете страни, щом външни хора са въобще фактор.

# 27
  • Мнения: 46 518
Никой не се променя.
Но отговорностите и проблемите, изкарват наяве добре прикрити, съзнателно или не, качества на хората.
Каква ще е тази отговорност - дали изкарване на пари, дали дете, дали дори гладене на личните дрехи, това няма никакво значение. Тогава егоизмът и мързелът са способни да направят от човека дявол Simple Smile

Преди години никой не е живял с другия преди сватбата, съответно са имали много романтични представи един за друг. Но изведнъж като се събудят след подписа се оказва, че ги няма мама и тати, за да поднесат всичко на тепсия, нито като изникне проблем да мислят за него. В случаите, в които двамата са достатъчно пораснали, че да се държат като големи, просто отхвърлят ангажиментите без много приказки. Но ако тя или той  продължава да си мисли, че още е при мама и чака да го нахранят, тогава изведнъж другият става лош и черен, защото не иска да му свърши работата.

При други - които са живели няколко години заедно, обикновено тези неща са "изчистени", дори да е имало някъде разминаване, са се напаснали, затова след подписа няма промяна.
Разбира се, никога не се знае една нова, по-тежка отговорност как ще се отрази, или тежък здравословен проблем и т.н. Но като цяло имат по-ясна представа за евентуалните си реакции.

П.П. Предвид това, че детето е една от най-големите отговорности, нормално е да разкрива най-много черти от характера.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 374
Сватбата е нищо, малко дандания и няколко подписа. Радвам се, че си я спестих.

Децата променят. Калпавите мъже стават по-калпави, свестните - по-свестни. Мен лично ме е гнус от мъже, които създават деца и после забелязват съществуването им чак на абитЮренския бал, нооо има много жени, които си ги търпят такива и даже си ги обичкат.

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
И защо тоя си мисли,че само жената трябва да се старае?
Ами мъжът?Той ще се старае ли ежедневно ?.

Общи условия

Активация на акаунт