Юлски мами 2019г. 2. Юлските мами подарък имат вече, в нас живее мъничко човече!

  • 40 891
  • 737
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 263
Яренце, пратих ти и аз линк за фейсбука на лично. Като сме тръгнали днес Simple Smile

# 331
  • Мнения: 634
Яренце, може ли да добавиш и мен в групата? Simple Smile Снимка с куче в кола, нашите лица са емотикони.

# 332
  • Мнения: 37
plamenaa, готово! Simple Smile

Днес доста нови попълнения Simple Smile Дано раздвижим малко FB групата.

Здравейте,може ли И мен да добавите в групата,моля Blush
https://www.facebook.com/aneliq.morovqkova

# 333
  • София
  • Мнения: 1 369
plamenaa, готово! Simple Smile

Днес доста нови попълнения Simple Smile Дано раздвижим малко FB групата.

Здравейте,може ли И мен да добавите в групата,моля Blush
https://www.facebook.com/aneliq.morovqkova
Пратих покана. Simple Smile

Извинявам се, че толкова късно, но бях на гости.

# 334
  • Мнения: 109
Започвам съществената част, понеже ще ми е първо дете снощи мъжа ми повдигна въпроса,че на пролет ще трябва да правим ремонт.Ще трябва да направим кардинални промени включващи изхвърлени стари мебели. И естествено свекър и свекървата ако не се намесят няма да е нормално.С мъжа ми смятаме да оправим спалнята в която спим в момента. Влязъхме в спор със свекървата, защото въпросната спалня е западна стая и е осветена повече късния следобед, а другата стая която ползваме е източна до късния следобед има светлина в нея.Моля дайте съвет
Спалнята

Всекидневна

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 09:18 от Надежда Иванова 612428

# 335
  • Мнения: X
Здравей, хубаво ще е да освободите малко място до твоята страна на леглото, за да ти е удобно и близо бебока. При нас също ще има промени - ние си бяхме взели лятото нов апартамент, който изпълняваме по интериорент проект. Няколко месеца по-късно разбрахме новината и сега ще адаптираме в движение.

# 336
  • Сандански
  • Мнения: 230
И на нас ни предстои ремонт, но ние ще местим каката в нейната стая. А бебчо ще е за няколко месеца при нас в спалнята. Много не разбрах какъв съвет търсиш, но ако спалнята ти е по-тъмната стая това не е проблем там да е креватчето и там да спите с бебчо. Гледай да е по-близо до теб, за да ти е удобно през ноща да ставаш.  През деня може да си седите в по-светлата стая. При нас е нещо такова спалнята ни е северозападна, а всекидневната югоизтовна. През деня си приспивах каката във всекидневната в една кошара, за да ми е удобно на мен да мога и да сготвя, и нещо друго да свърша. Вечер всички в спалнята. Сега понеже правихме ремонт на всекидневната и няма къде да сложа кошара бебока през деня ще го приспивам на дивана (докато е малък и не се върти много) после ще си спи в неговото легло.

# 337
  • Мнения: 263
Имам питанка, чувала съм, че не е хубаво бременни да ходят на зъболекар. Знаете ли нещо по-въпроса? Може би просто не трябва да има упойка? Изникна ми спешен проблем и няма как, ще трябва да отида.

# 338
  • Мнения: 11
Имам питанка, чувала съм, че не е хубаво бременни да ходят на зъболекар. Знаете ли нещо по-въпроса? Може би просто не трябва да има упойка? Изникна ми спешен проблем и няма как, ще трябва да отида.
Зависи какво точно ще ти правят. Отиди и се консултирай с твоя зъболекар, той ще ти каже какво може и какво не може да се прави по време на бременност! Simple Smile
Според мен упойката е абсолютно забранена, но ако манипулацията не я предполага няма от какво да се притесняваш. Не губи време и отиди да те видят!

# 339
  • София
  • Мнения: 405
Имам питанка, чувала съм, че не е хубаво бременни да ходят на зъболекар. Знаете ли нещо по-въпроса? Може би просто не трябва да има упойка? Изникна ми спешен проблем и няма как, ще трябва да отида.

Здравей.
Всъщност посещението на зъболекар по време на бременност е абсолютно задължително. Освен ако точно преди да забременееш не си си оправила проблемите, ако имаш такива. Иначе задължително се прави преглед, за да се проверят зъбите и ако се открие пък кариес или проблем, задължително се оправят. Просто казваш, че си бременна и те се съобразяват и за лечение, и за поза, упокойка и т.н.
От проблем в зъбите може да стане проблем за бременността - инфекция може да влезе и през зъба.
Дано съм била полезна.

# 340
  • Мнения: 263
Благодаря ви много, още сутринта ще се обадя на зъболекаря, дано всичко размине лесно.

# 341
  • Мнения: 1 973
Аз също съм със счупен зъб. Случи се точно около закъснението. Изчаквах да мине първия триместър, защото не е спешен проблем и тези дни ще си запиша час да го оправя. Само е нужно да предупредите зъболекаря за бременността, за да съобрази лечението.

# 342
  • САЩ
  • Мнения: 120
Имам питанка, чувала съм, че не е хубаво бременни да ходят на зъболекар. Знаете ли нещо по-въпроса? Може би просто не трябва да има упойка? Изникна ми спешен проблем и няма как, ще трябва да отида.
Моят проследяващ бременността лекар ми е разрешил да отида на зъболекар, и ми е разрешил упойката за зъба. Забравих обаче да го питам за евентуална рентгенова снимка - мисля си обаче, че точно нея лекарят ми няма да разреши, защото има радиационно облъчване.
И също така, трябва да предупредиш зъболекарят за състоянието ти.

# 343
  • Мнения: 293
Момичета, да се отчета и аз.
Днес бях на БХС. От ултразвука всичко изглежда нормално. NT 1.3 мм. Сега чакам резултати от кръвните изследвания и ми е притеснено какво ще излезе там.
Знаете ли за колко време излизат приблизително? Аз ги правих в Токуда.
Също така в една по-стара тема прочетох, че всички (или почти всички) БХС изследвания се изпращат в МД и от там идват резултатите. Знаете ли дали е така? Аз мислех евентуално да правя и в МД, но ако наистина е така, няма смисъл.

И нещо друго ме притеснява - имам ниско разположена плацента, частично покриваща шийката. Четох каквото намерих по темата. Доколкото разбрах това състояние (в по-късна седмица обикновено) се нарича плацента превия, засега все още има шанс плацентата постепенно да се вдигне. Но има много рискове от отлепване, кървене и т.н., да не ги изброявам сега. Някоя от вас има ли с подобен проблем или с повече информация?

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 22:52 от edna0112

# 344
  • Сандански
  • Мнения: 230
Относно зъболекаря аз даже съм с брекети и като забременях и му казах, зъболекаря каза, че няма проблем. Че дори и рентгенови  снимки  правят само когато се налага, но със специална предпазна жилетка(престилка). Така че не се притеснявай само го предупреди за бременността пък той си знае работа.

Общи условия

Активация на акаунт