Математически турнири 1-4 клас. Тема №53

  • 88 592
  • 736
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 506
А къде пише, че децата трябва да ползват само химикал? Не са им дали да ползват молив и гума, съответно едната задача като я е проверявал, я е поправил, но не са му я счели за вярна...

# 361
  • Мнения: 29 817
Щом е поправил, би трябвало да се счете за вярна. Да не би да е много надраскано и не е ясно кое е в крайна сметка....

# 362
  • Варна
  • Мнения: 321
Зад.13 за първи клас от МБГ за мен е с неясно условие, кубчетата, които се виждат частично приема ли се, че се виждат или не, не е ясно...

# 363
  • Мнения: 815
Зад.13 за първи клас от МБГ за мен е с неясно условие, кубчетата, които се виждат частично приема ли се, че се виждат или не, не е ясно...
Кубчетата не са ли 17 общо? Пише, че са 16. Според мен, не се виждат 4 кубчета.

# 364
  • Мнения: 7 162
Зад.13 за първи клас от МБГ за мен е с неясно условие, кубчетата, които се виждат частично приема ли се, че се виждат или не, не е ясно...
Аз преброявам 17 кубчета.

# 365
  • Мнения: 5 234
Дали някой има отговорите за 2 клас?

# 366
  • Мнения: 29 817
Аз също ги изкарах 17 кубчета.

Има ли отговори към задачите?

Неясни са условията, не мисля, че е нужно така да заблуждават децата. Нека дават по-трудни задачи, но да се знае какво се иска и да няма две мнения по въпроса.

# 367
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Според сина ми не се виждат 5 кубчета. Аз ги преброих 6, нотой е прав, че едното се вижда частично.
Наистина са 17. 🤔

Ако децата решават задачата логически, като си представят фигурата, няма значение 16 или 17. Но ако се очаква да преброят видимите и да ги извадят от общия брой, тогава е важно. Моето дете по първия начин е действало, аз също.

# 368
  • Мнения: 25
Дали някой има отговорите за 2 клас?
1-10; 2-4; 3-8; 4-2; 5-40; 6-9; 7-7; 8-19; 9- 22-2-2според сина ми става и 22-2*2; 10-син; 11-32см; 12-3см или 11см; 13-8; 14-40; 15-8; 16-18; 17-6; 18-6; 19-3; 20-4

# 369
  • Мнения: 29 817
Според сина ми не се виждат 5 кубчета. Аз ги преброих 6, нотой е прав, че едното се вижда частично.
Наистина са 17. 🤔

Ако децата решават задачата логически, като си представят фигурата, няма значение 16 или 17. Но ако се очаква да преброят видимите и да ги извадят от общия брой, тогава е важно. Моето дете по първия начин е действало, аз също.

Според мен кубчетата са 17 бр и не се виждат 4 бр.

На най-долния ред се вижда ръбчето на средното кубче, което е по-навътре.

А тази за ключовете, просто не знам....евентуално 6?!?!

# 370
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Да, права си! Изобщо не съм забелязала, но аз не бях отбелязала и още едно, от което се вижда дори по-голяма част.

# 371
  • Мнения: 815
Според сина ми не се виждат 5 кубчета. Аз ги преброих 6, нотой е прав, че едното се вижда частично.
Наистина са 17. 🤔

Ако децата решават задачата логически, като си представят фигурата, няма значение 16 или 17. Но ако се очаква да преброят видимите и да ги извадят от общия брой, тогава е важно. Моето дете по първия начин е действало, аз също.

Според мен кубчетата са 17 бр и не се виждат 4 бр.

На най-долния ред се вижда ръбчето на средното кубче, което е по-навътре.

А тази за ключовете, просто не знам....евентуално 6?!?!
Да, 6 пъти, като не отключват вратите.

# 372
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Кубчетата, които не се виждат са 3. Това е отговорът според ключа.

# 373
  • Мнения: 29 817
Кубчетата, които не се виждат са 3. Това е отговорът според ключа.

Вероятно понеже ги броят 16 !?!  newsm78

Виждат се 13 бр. и като се извади от 16, стават 3 бр. Задачата си е с грешно условие....

# 374
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Според сина ми не се виждат 5 кубчета. Аз ги преброих 6, нотой е прав, че едното се вижда частично.
Наистина са 17. 🤔

Ако децата решават задачата логически, като си представят фигурата, няма значение 16 или 17. Но ако се очаква да преброят видимите и да ги извадят от общия брой, тогава е важно. Моето дете по първия начин е действало, аз също.

Според мен кубчетата са 17 бр и не се виждат 4 бр.

На най-долния ред се вижда ръбчето на средното кубче, което е по-навътре.

А тази за ключовете, просто не знам....евентуално 6?!?!
Да, 6 пъти, като не отключват вратите.

petenka1983 би ли разписала решението на задачата с ключовете моля те?

Общи условия

Активация на акаунт