Математически турнири 1-4 клас. Тема №53

  • 88 482
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 427
На състезанието Европейско кенгуру има ли бланки за попълване на отговорите или се ограждат директно на листа? Последните две задачи изисква ли се да се разписват на листа със задачите или се записва само верния отговор? За първи клас се интересувам.

# 421
  • София
  • Мнения: 982
Сигурно средата на март. То няма още нищо за ЕК и ПМС.

# 422
  • София
  • Мнения: 85
ЕК е на 23 март. Но на официалния сайт няма нищо разбира се... не бързат хората.

# 423
  • Мнения: 21 455
То няма какво толкова да се пусне на официалния сайт. Регламентът отдавна е публикуван на страницата на МОН. Различен е от миналата година, РУО няма да определя училища домакини, вероятно тук-там по техните сайтове ще се появи обява за състезанието, но по-конкретна информация ще трябва да се търси по училища.

# 424
  • Мнения: 25
На състезанието Европейско кенгуру има ли бланки за попълване на отговорите или се ограждат директно на листа? Последните две задачи изисква ли се да се разписват на листа със задачите или се записва само верния отговор? За първи клас се интересувам.
Да има бланки, и малките трябва много да внимават да не се объркат на коя задача посочват отговора. На последните две задачи се посочва само крайния резултат.
Ето и регламента: http://rio-blg.com/files/2019/regl_kenguru_2018-2019.pdf

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 07:53 от tanka_1

# 425
  • Мнения: 21 455
ЕК е на 23 март. Но на официалния сайт няма нищо разбира се... не бързат хората.
Вече има. Joy

Във връзка с многобройните запитвания информираме учениците и учителите, че Областният кръг на математическото състезание "Европейско кенгуру" ще се проведе на 23 март 2019 г. от 11:00 до 12:30 часа. Съгласно Регламента на състезанието, публикуван на уеб-страницата на МОН (вж. https://www.mon.bg/bg/80), директорите на училищата следва да осигурят възможност за явяване на всеки желаещ ученик от 1. до 12 клас. Темите и задачите за областния кръг се изготвят от Националната комисия с председател официалният представител за България в Европейската асоциация "Кенгуру без граници" проф. Сава Гроздев въз основа на материалите и правилата на асоциацията.

# 426
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Заслужава ли си купуването на анонсирания сборник на Европейско кенгуру?  Има някои задачи, които се затруднявам как да обясня на първокласника, а с една дори не мога да се справя за мой срам (7-мата от националния кръг миналата година) Thinking

# 427
  • Мнения: 29 343
Не си само ти! Аз не я разбирам изобщо.

Все още не е почнал да решава задачи за Кенгуруто, не знам дали ще ни стигне времето... newsm78

# 428
  • Мнения: 427
Аз съм фен на 24 зад. от 2017 г. за първи клас ( задачата с картите и въженцето) от ЕК. Даже я низах, но не отчетох факта, че съм левичар и задачата излиза "наобратно".

# 429
  • Мнения: 8 077
Аз съм фен на 24 зад. от 2017 г. за първи клас ( задачата с картите и въженцето) от ЕК. Даже я низах, но не отчетох факта, че съм левичар и задачата излиза "наобратно".
Ох, че ме развесели с това Sweat Smile Сина ми е левичар, сигурно заради това все нещо в условия не му е по мярка (или в посока) Laughing

# 430
  • Мнения: 29 343
Успяват ли децата да се справят с 26 задачи за 90 мин.? По-специално за първи клас питам, че там разсейването е голям фактор... Crazy

# 431
  • Мнения: 8 077
На съм видяла първокласник излязъл по-късно от 50-тата минута. Писва им. А обикновено времето им стига Simple Smile

# 432
  • Мнения: 2 285
Мерси, че ми я припомнихте прословутата 7-ма задача от миналата година.
Аз не мисля, че има първокласник, че дори и второкласник, който да може да се справи с нея без допълнителни насоки от възрастен. Е, ако все пак има такъв, бих го обявила за гений. Ето едно решение набързо. Аз обяснявах, че е нужно да се извършат 2 действия, за да се стигне от първия до втория квадрат (първо по редове и след това по колонки) и че трябва да се разсъждава върху числата, които са налични в три от кореспондиращите квадратчета (оградените):
Скрит текст:

# 433
  • Мнения: 29 343
Алисса, хубаво обяснение, ама 7-годишни деца малко трудно ще го разберат дори и с обяснение на възрастен, а какво остава сами да го измъдрят....

# 434
  • Мнения: 2 285
Алисса, хубаво обяснение, ама 7-годишни деца малко трудно ще го разберат дори и с обяснение на възрастен, а какво остава сами да го измъдрят....

Съгласна съм. И аз това казвам - за мен тази задача е непосилна не само за първокласници, но и за второкласници.
Но все пак тя е от нац. кръг на състезанието.

Общи условия

Активация на акаунт