Математически турнири 1-4 клас. Тема №53

  • 88 705
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 7 191
С молба - кога ще се проведе Питагор?
13.04.2019г.
Състезанието е безплатно.

# 466
  • Мнения: 91
Здравейте! Относно ЕК - училището на сина ми няма да провежда състезанието и никой не може да ми даде информация къде може да запиша детето (1-ви клас е, ако има значение в ситуацията). Кажете ми, знаете ли кои у-ща в София ще провеждат състезанието и всъщност, мога ли на своя глава да го запиша точно на това състезание в друго у-ще? 

# 467
  • Мнения: X
От регламента.
Областният кръг следва да се проведе във всяко училище, в което има 20 и повече от 20 ученици, желаещи да участват в състезанието. Към тази бройка може да не се включват учениците, които имат желание да се явят в училище, което използва резултатите от състезанието при държавен план-прием за ученици от IV клас. Директорите на училищата, в които има по-малко от 20 желаещи ученици и не провеждат състезанието, следва да създадат организация за явяване на учениците в друго училище, като осъществят контакт с директора на приемащото училище в срок до 15.03.2019 г. и осигурят необходимия брой квестори (за случаите от 1 до 10 ученици – един квестор, от 11 до 19 ученици – двама квестори). Имената на квесторите, списък на учениците, заявили желание за участие и списък на учениците по класове, подали декларация за публикуване на резултатите и личните им данни, се изпращат от директора на изпращащото училище до директора на приемащото училище.
7. В срок до 18.03.2019 г. директорите на училищата, в които има по-малко от 20 желаещи ученици за участие в областния кръг и не провеждат състезанието, следва да подадат информация в РУО за училището, в което ще се явяват учениците от повереното им училище.

# 468
  • Мнения: 91
Да, да, изчетох го това, но тайно се надявах, че има още някаква информация (скрита) някъде Simple Smile
Благодаря Ви!

# 469
  • Мнения: X
Eвропейско кенгуру - информация от РУО - София-град

За първокласниците, които ще се явяват на пролетния кръг на Математика без граници.

Задачи за подготовка

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 10:58 от Анонимен

# 470
  • Мнения: 17
а къде мога  да намеря задачите от "Европейско кенгуру" от миналата година - за първи клас само ме интересуват

# 471
# 472
  • Мнения: 17
Сърдечно благодаря за бързото включване, и честит празник на всички мами!
A някой случайно да има снимана как изглежда бланката за попълване на отговорите за 1 клас? За пръв път ще е сблъскаме на Кенгуруто с този начин на даване на отговори.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 11:47 от minnie.me

# 473
  • София
  • Мнения: 3 541
Аз пак да си кажа мнението. Моето дете е в 4 клас и за мен тази тема е нечитаема, защото:
1) основното състезание, което се обсъжда тук е МБГ. В 4 клас това състезание се посещава предимно от деца с проблеми в мотивацията. Вече всички знаят, че медалите от това състезание нямат стойност. Самото състезание също;
2. Изобщо не се обсъждат важните състезания за кандидатстване. А малкото, които изобщо се съобщават тук се обсъждат само темите за първи клас.
3. Стилът на писане е като за първи клас. Всеки пита и никой не чете дори поста над него. Например няколко поста по-нагоре Фран даде линк към регламента на състезание и веднага в следващия пост беше попитана кога се провежда състезанието. После беше помолено за задачите от ЕК за 1 клас, а линкът е на предишната страница.

Не искам да критикувам никого. Убедена съм, че и аз съм минала по реда си и съм дала своя дан нещата тук да са точно такива. Убедена съм, че и аз дори и сега задавам тъпи въпроси в темите за по-горните класове и никак не съм изключение.
Но 1 клас е важен, за да се ориентират родителите в интересите на детето. 4 клас е доста важен за децата с изявен интерес към математиката. Затова смятам, че темите за тези два класа следва да са отделни.
Пиша си само моето мнение. Не очаквам това задължително да е правилно и да доведе до развод. Тъй като моето дете вече завършва 4 клас реших да напиша това. За всеки случай.

# 474
  • у нас
  • Мнения: 5 744
Аз пак да си кажа мнението. Моето дете е в 4 клас и за мен тази тема е нечитаема, защото:
1) основното състезание, което се обсъжда тук е МБГ. В 4 клас това състезание се посещава предимно от деца с проблеми в мотивацията. Вече всички знаят, че медалите от това състезание нямат стойност. Самото състезание също;

Бихте ли се обосновали? Проблеми с мотивацията?

# 475
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 326
Аз пак да си кажа мнението. Моето дете е в 4 клас и за мен тази тема е нечитаема...


Не сте права. Тук се обсъждат и други състезания. Вие имате изкривяване, тъй като детето е 4 клас и вероятно му предстои кандидатстване. Има съответни теми. За децата в първи клас няма много състезания. Аз също смятам МБГ за безсмислено, но в първи клас на Крум Попов ли да се явят???
Само на предходната страница се обсъждат три състезания. И ако трябва да влизам в четвъртокласната риторика, то кое има стойност и за какво - омт, Питагор, олимпиада. Кажете нещо, подхванете дискусия. Иначе писанието ви е безполезно.
Препратката за Питагор е към мен, така е, не видях датата в регламента. И? Това какво доказва? Обидила съм ви лично с въпроса си ли?
Пожелавам успех на детето ви и на вас.

# 476
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Аз отдавна споделих мнение, че според мен е редно да се направи отделна тема за МБГ. Тази да остане за сериозните състезания.
Ако се изключат от тук всички постове, свързани с МБГ, темата става изключително полезна и смислена.

А относно изказването за мотивация и МБГ аз съм напълно съгласна. Основно мамите на първокласници се засягат, но фактите са си факти. Състезанието е със съмнително провеждане, нагласяне на резултати, неясен регламент и медали "на килограм". Но трябва да има и такива състезания. Просто се изписват тонове едни и същи коментари за това състезание, които утежняват темата и на практика я правят безсмислена.

Последна редакция: нд, 10 мар 2019, 11:49 от *ashley*

# 477
  • Мнения: 30 223
Нека се обсъждат и други състезания. МБГ е най-коментираното, понеже е с неясен регламент и хората имат нужда от разяснения. Не е лесно състезание, но се получават медали, понеже се гледа цялостното представяне по класове. Не е от важните, защото не участва в тези за класиране в МГ.
Аз лично също искам да чета за различни и интересни състезания, споделяйте, коментирайте, нека раздвижим темата...

# 478
  • Мнения: 7 191
Темата си е такава отдавна и разбира се не толкова активна както преди години. Причините са много.
Не, няма да има отделна тема за МБГ.
Ами ето ви повод за дискусия. Днешният пробен за 4-ти клас в СМГ, но пак не вярвам да има голяма активност.
Скрит текст:

# 479
  • Sofia
  • Мнения: 4 582
Все едно да кажа, че не ме интересуват четвъртокласниците ooooh!
Да вземем да отделим всички класове в отделни теми ли? Нормално е да има повече дискусии за първи и втори клас, майките тепърва се ориентират. И не виждам нищо странно да се обсъжда МБГ, имат четири кръга, тоест четири пъти повече дискусии....

Общи условия

Активация на акаунт