Жена Дете Мъж (Домакиня)

  • 20 399
  • 692
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30 802
Мда, ако едно дете лесно се отучи от глезотии, значи просто е от по-лесния тип. Но има такива, които само с присъствие те изморяват.

Примерно пробваш да го сложиш в кошара - то там се дере до посиняване и не става. След това е още по-ядосано. И не че си зает 24 часа, но 24 часа си "на повикване" и не знаеш кога ще е това повикване. Хубаво, ще запретнеш ръкави да чистиш...и през това време детето ще реши да си сцепи веждата или да се катери по секции.

# 61
  • Мнения: 15 821
Към автора - ако твоята съпруга/принцеса не може да намери време да изчисти дома веднъж седмично поне с дете на годинка, то тогава, ако децата ви станат две, ХЕИ ще ви запечати апартамента. Какви са тези глупости не мога да разбера. Чак пък 1 час нямала да изчисти и да направи нещо набързо за ядене. Страшната жена - няма що. Ние с по 2 - 3 деца как ли пък успяваме да се справим с всичко да се чуди човек. Нито живеем в кочини, нито умираме от глад, да не говорим, че постоянно разкарваме по-големите деца на училище/детска градина, курсове, тренировки и какво ли още не. И си гледаме малките деца, и си чистим къщите, и си готвим на децата, отделно на съпрузите, пък не сме останали и неизкъпани. Че даже време за филмче или фризьор остава от време на време.
Проблема на съпругата ти не е, че не може да си организира достатъчно добре времето, за да има време за всичко, а че просто няма желание. Съвет не мога да ти дам, освен да й покажеш тази тема, за да вземе да прочете как майки с повече от едно дете си гледат семействата и имат достатъчно време за всичко. Та дано си вземе някаква поука и се стегне, че така до никъде няма да го докара.

# 62
  • София
  • Мнения: 16 217
Авторът е класически булгар-мачо с пасивно-агресивно поведение. Вижте по негови думи как си е избрал партньорка: "Запознах се със страхотно момиче красиво, интелигентно, състрадателно, любвеобилно, лъчезарно" ...но според него според действията ѝ непрактично, неорганизирано, нетактично, с ниски доходи (оттам и нископлатено майчинство).Той чака да му се каже, за да направи нещо в дома, протестира, че не му давали 30-60 минути да си поиграе. Ами и на лъчезарната майка може да ѝ се играе онлайн едни 30-60 минути на ден, но това изобщо не му хрумва. Никакво усещане, че са равни.

# 63
  • Мнения: 30 802
Много мразя израза "да се стегне". Обикновено се казва на хора, които са си изгубили силите и вече не могат да се стягат повече, няма накъде.

"Ние с по 2 - 3 деца как ли пък успяваме да се справим с всичко да се чуди човек."

Ами не успяваме, това е истината. Или отлежава за по-добри дни, или наемаш човек да чисти, варианти всякакви. Просто защото бебета и малки деца буквално ти изпиват акъла.

# 64
  • Мнения: X
Може би ще Ви е полезен коментар от мъж. Засягате много теми, коментирам ги една по една
страхотно момиче красиво,интелигентно,състрадателно,любвеобилно,лъчезарно ...Просто идеала за мене  за жена която искам да бъде до мене до края на живота ми и да имаме деца !
Нереалистично превъзнасяне. Идеални хора няма, дори идеалните за нас имат недостатъци, които с времето стават по-трудни за понасяне, не по-лесни. Така че ако наистина това сте мислили - заблуждавали сте се и сега изхождате от отправната точка на някакъв недостижим идеал, който на практика никога не е съществувал.
Цитат
След като забременя  на може би 4 5 месец от бременността и когато започна да и тежи и личи започнах интензивно да и помагам в домакинството.
Домакинството не е нейно неписано или писано задължение, че да ѝ "помагате". Правилните думи са "чак когато започна да ѝ тежи бременността се включих и аз в домакинството".
Цитат
Да готвя както за нея така и за мене защото тя е вегетарианка.
ето веднага един недостатък - ню ейдж лигла Simple Smile След като Вие явно не сте вегетарианец, а пасете тревички расли на кокал, е можело да се сетите от рано, че с претенциозността на вегетарианците идват и други характерови особености.
Цитат
Миех съдовете   почиствах от време на време .Гледах да излизаме насам натам да не седи само вкъщи общо взето хубави момент.
това би трябвало да е нормата, не да го изтъквате като някакво благодеяние.
Цитат
Като тя е  по майчинство  а аз на работа по 12ч отделно имам и малка фирма в сферата на услугите,за да мога да изкарвам допълнителни пари...
Не Ви вярвам. 12 часа, отделно малка фирма, отделно миете, чистите и какво беше. Човек няма кога да спи при подобен режим. Преувеличавате натовареността си според мен, за да се изкарате жертва. Не правите всички тези неща всеки ден. Вероятно "помагането" в домакинството е крайно рядко и въпрос на вдъхновение, а не систематично поет ангажимент.
Цитат
Когато беше бремена ходихме на ресторанти пицария море балкан .Но парите изведнъж започнаха да не достигат.Квартира разходи глезотии и така кредити до безкрай ..Вземи един погаси друг и един кръговрат знаете как е.
Всъщност не, не знам как е, не живея на кредит, винаги съм се простирал според чергата си и съм гледал да заделя нещо в резерв, за да не живея от заплата до заплата. Като студент дълги години карах с по 300-400 лв. на месец и залягах над ученето, а не над ресторантите и екскурзиите. Като почнах да печеля по-добре (всъщност доста по-добре), заделях сигурно 80-90% от доходите си настрана - бях ерген, нямах сериозни разходи. Та не го знам този кръговрат. Имам познати, които така живеят и според мен е до начин на мислене и манталитет. Не ходете на пицарии и ресторанти като свършват парите.
Цитат
Та тя преди да се запознаем имаше кредит от 250лв месечно.Сега първата година взима 600лв майчинство това само го посочвам  за сега,после ще разберете за какво иди реч.
И за какво е бил този кредит като живеете на квартира? Уж всичко ѝ беше перфектно, па се оказа, че още със запознаването е носела борчове вместо зестра - перфектната булка, няма що Wink
Цитат
След 1г се роди прекрасната ми дъщеря толкова красива невинна ...
малко ревящо и серящо парче месо, което не може да си държи главата изправена и в общи линии прави 3 неща, две от които са свързани с мърлявене и необходимост от почистване. Какви са тия превъзнасяния?
Цитат
И се започна готвене,чистене,миене странични задължение върви там върви тук аз нямам време и възможност.А аз имам цялото време на света  ставам в 4.30 и се прибирам в 19.00 ако е лятото  може да имам и работа по частно след 19.00 прибирам се и почвам да си готвя за утрешния ден да си взема за работа...Тя няма време от детето да сготви или да почисти .
Ами такава е реалността с дете. Ние като правихме дете си организирах работата да не е толкова натоварена колкото беше преди, преминах хоум офис и направих няколко други промени, иначе и аз щях да бачкам по 12 часа.
Цитат
Чака да дойде моя почивен ден за да викне моята майка или нейната да гледат детето за 1 2 часа да може поне да изчисти и пусне прахосмукачката .
Нали уж Вие миехте, чистехте, готвехте и какво беше там? Simple Smile
Цитат
Когато било при мене не било свикнало за това постояно реве и търси нея не можела да се изкъпе да яде не можело да я гледам дори и за 5 мин много ревяла във мене и не можела да ме познае защото не съм и обръщал внимание !!!!!!!Не съм създал връзката между мене и нея.
Нормално. Новороденото се привързва към тези, които вижда и които се занимават с него. Imprinting се нарича. Да разбирам, че е вече на година и 1/2 това дете и все още не можете да го гледате за 5 минути?
Цитат
Вече дори започна да ме обижда да ме псува да казва че нищо не става от мене че не си гледам детето и че ще ме напусне !!!
Има и други неща но  няма да ми стигне времето да ги пиша....
А Вие ѝ говорите учтиво като Ви псува може би? Или по-скоро не оставате длъжен, че може и нежно да я потупате с шамарче, ако много бучи?
Цитат
И след всичко това ми остана 1 игра да изиграя на шибания компютър към 22 23 и това е проблем всяка свободна минутка гледам да седна на компютъра....Ще питате защо към 22 23чеса ...
Разбирам, гадно е. Но тя е  в същото положение или по-кофти. Или тя има време да изиграе една, че и две игри?
Цитат
Защото като се прибера към 19.00 имам чувството че цял ден чака да си дойда от работа за да се оплаква ..Колко много работа имала ,колко било мръсно трябвало да изчисти как яла само един кроасан че нямала време от детето и ако може да го погледам че да хапне и да се изкъпе  1 2 часа...
Ами така е. Има основания да се оплаква, не ѝ е леко и това, което казва е така, особено вече към 1 годинка като проходят няма време за нищо. Сигурно има жени, които са по-оправни и организирани и могат всичко да направят, моята съпруга не е от тях и ако не си деляхме грижата като беше малко детето, не знам как щеше да издържи. Аз също не можех хем да гледам дете хем да правя други неща. Към година и 1/2 - две започна да става по-самостоятелно детето. Когато тръгна на работа съпругата ми, се почувства доста по-добре Simple Smile Естествено има много по-организирани жени, лично не познавам, но в този форум ще се намерят доста (или поне така твърдят - лично не познавам такива супер мами-домакини). Та идеята ми е, че не всички са такива, Вашата очевидно не е от тях.
Цитат
Като се има в предвид че аз когато съм на компютъра отново не заради собственото си удоволствие а пак правя пари..
Е нали на игричка играете? Simple Smile Или игричката е допълнителния бизнес? Wink Да не залагате на еврофутбол или някой онлайн сайт и това да е игричката и "бизнеса"? Wink
Цитат
Та така стихнахме  до 2 хиляди и нещо разходи като се има впредвид че тя взима 600 и аз толкова заплата...
Е това е близко до минималната, какви са тези 12 часа за 600 лв заплата? Нали уж работите на компютър, като млад човек звучите, умерено грамотен (или поне способен да напише някакъв текст), защо не си намерите по-високо квалифицирана работа? Да не кютате на някоя топла държавна позиция, която се страхувате да оставите, пък и не е натоварваща? Щом след 12 часа остават сили за бизнес, че и за игрички... Аз след 12 часа работа се чувствам парцал и искам само да спя. Но моята работа е интензивна, изисква огромна концентрация, внимание, мислене, решаване на сложни проблеми.... Ако Ви се работи, съм сигурен, че можете да намерите нещо по-добре платено.
Цитат
Но трябват въртележки  играчки занимавки люлки бънджита  и всякакви работи .....Та днес беше поредния скандал утре ме напускала понеже не мога да си гледам детето  и за 5 мин тя да се изкъпе.Това е само 1/10 от ситуациите !!!!
Ами да, трябват въртележки и играчки.

Прочитайки цялото нещо - и Вие имате вина в цялата работа, описал съм по-горе къде. В общи линии сте си лика прилика като много двойки. Можете да се разделите, няма да сте нито първите, нито последните. Ако решите да останете заедно, трябва да направите някакви стъпки към промяна, като единствената стъпка, която може да Ви помогне, е да се опитате да ѝ влезете в положението, ако е останала някаква любов и да се държите мило с нея. Мисля, че това най-много липсва в ежедневието Ви. Оставете игричките известно време, помислете как да смените работата с по-добра или да растете професионално. Не живейте ден за ден, от заплата до заплата, изчистете кредитите малко по малко. Ползвайте сайтове за втора употреба като олх или продавалник за да купувате неща втора употреба и после ги продавайте като не са нужни вече. Познавам хора, с доста по-висок стандарт от Вашия, които буквално така живеят. Но най-важното е отношението. Тя е груба, псува, обижда, мрънка, сигурен съм, че и Вие сте груб, обиждате, оплаквате се, викате, може би и удряте понякога. Променете това! Едностранно на първо време, без да очаквате тя да се промени на секундата. Променете се Вие, дръжте се мило в продължение на месеци, изслушвайте оплакванията и си говорете с нея за как е минал денят ѝ, можете да правите това докато миите чинии и чистите след работа. После си поиграйте малко с детето - вече е на година и половина, може би вече е почнало да казва "тати", а ако не е - ще почне скоро! Какви игрички, обърнете внимание на детето си. А тя да се изкъпе и полегне малко. Накрая си легнете в 22ч. вместо да играете игрички, за да се наспите и да сте по-спокоен, а не преуморен и изнервен. Плюс можете да направите много по-приятни неща с половинката след като е заспало детето от компютърни игрички.

Пробвайте няколко месеца така и обещавам, че ще усетите драматично подобрение.

# 65
  • Мнения: 30 802
TL;DR: Порадни и спри да играеш игрички. Затваряй компа и лягай рано.

# 66
  • Мнения: 46 626
А да не може да се изкъпе, хайде холан, като заспи малкото, тогава какво прави...
Аз не можех. Детето ми не беше от тези, които спят денем, а и да заспи се случваше да повърне и да спре да диша. Предпочитах да не съм под душа, където от шляпането на водата не мога да чуя добре какво се случва.
Вечер като се прибереше мъжът ми и минеше през банята, влизах аз и се размазвах 1 час във ваната, просто изключвах от всичко. Това ме зареждаше най-много и се радвам, че не се е налагало да се оправдавам защо имам нужда от този смешен 1 час.

Отделно, ако сме вкъщи беше целодневно чистене, много беше добричко детето ни, но както се казва, с 2 леви, каквото и да прави, все го омазва. С възрастта се понаучи, но на тази смешна възраст беше ад. Затова гледахме да сме максимално навън. Успявах само да простра и да сготвя обяд (не сме ползвали детска кухня). Вечерята - мъжа ми, чистене - в почивните дни.
Но понеже той я гледаше основно в събота и неделя и вечер, беше наясно, че конкретно с това дете нищо не може да се свърши. Ако беше от бащите, които не пипат бебе и спят в отделна стая, нямаше да има представа и щеше да си иска ергенския живот като господинът от темата.

Милиони жени след работа си гледат децата, готвят и чистят, той обаче, здрав и прав мъж, не можел. Признавам, че звучи прекрасно да продължи животът както преди - ходиш си на работа, после се прибираш, понамачкаш  малко бебето и си седнеш на компа със слушалки. Пък детегледачката след като цял ден е била на работа, ще си продължи и нощната смяна, ще ти изпере и изглади дерехите, ще ти сготви, ще ти изчисти... Ами има късметлии, с жени, готови да се правят на мъже, но мъж, който обича жена си, не би ѝ го причинил.

# 67
  • Мнения: X
Тук се измях, Краси.
Има различни деца. Някои са "трудни", други са трудни.
Щом фактите те разсмиват, лошо няма.   Smiley
Едно дете е толкова трудно, колкото го направи родителят/гледачът.Факт.
Ако го научиш да се дере в кошарата, то ще се дере.Факт.


Пп:Бг татко, смили се над нас, мързеливите.....как се чета подобни магистрали!!!

# 68
  • Мнения: 15 821
Много мразя израза "да се стегне". Обикновено се казва на хора, които са си изгубили силите и вече не могат да се стягат повече, няма накъде.

"Ние с по 2 - 3 деца как ли пък успяваме да се справим с всичко да се чуди човек."

Ами не успяваме, това е истината. Или отлежава за по-добри дни, или наемаш човек да чисти, варианти всякакви. Просто защото бебета и малки деца буквално ти изпиват акъла.

Ти не успяваш, защото си с 3. Но едно дете не е чак толкова трудно за гледане - айде стига глупости. И защо ще търси човек да чисти, като жена му си е вкъщи по майчинство не разбирам аз? Не става дума за бебе, което да плаче постоянно, за да е непрекъснато на ръце - играе си, спи си на обяд, ляга си рано вечер.
Като цяло и аз винаги защитавам жената при семейни неразбирателства, но тук не мисля, че е права

# 69
  • София
  • Мнения: 29 001
Тук се измях, Краси.
Има различни деца. Някои са "трудни", други са трудни.
Щом фактите те разсмиват, лошо няма.   Smiley
Едно дете е толкова трудно, колкото го направи родителят/гледачът.Факт.
Ако го научиш да се дере в кошарата, то ще се дере.Факт.

Скрит текст:
Пп:Бг татко, смили се над нас, мързеливите.....как се чета подобни магистрали!!!
Глупости.
В най-тежките периоди на колики детето ни не можеше да се успокои, докато кризата не премине. И след това си като минал през центрофуга. Зъбите бяха сравнително добре, докато не започнаха кучешките. Тогава ми се виеше в ръцете и буквално пищеше, докато не подействат болкоуспокояващите. Едната ми племенница изкара няколкомесечни колики с 20-часов рев на ден.
Така че, да, има "трудни" деца, но има и наистина трудни деца.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 006
Тя била 24/7 айде холан, то това бебе не спи, никога. А той като става 4:30 и се връща в 19:00 или по-късно не се брои? След най-малко 16 часов работен ден, който е много по-натоварващ от смяна на памерси, миене на бебешки г*з и хранене, после домакинстване и внимание за семейството до към 22-23ч. - не видажм защо смятате, че човека няма право на почивка. Реално той е много по-натоварен да работи на 2 места, щото тези 600лв. не му стигат и човека си е направил фирма да си изкава допълнително. Ама на принцесата и това не й харесва.
Авторе - пускай я при мама, да видиш на кой ден майка й лично ще ти я докара с куфарите и златното яйце. Жена ти иска хем да не си на работа по цял ден, хем да ти капят стотчки всеки ден от небето. Е, няма как да стане. Ще й се наложи да се приземи. Или й предложи тя да изкарва пари за всичко, ти да гледаш бебето. Да видим с великата й заплата от 700лв., до къде ще я докара.

# 71
  • София
  • Мнения: 29 001
Ами, Афродита, не всички могат да си зарежат детето и да си почиват. Аз, например, нямах и нямам копче за заспиване, съответно не можех да заспя веднага след сина ни. Но и вкъщи бяхме и сме двама родители, де – мъжът ми си гледаше детето, не го гледах само аз.

# 72
  • Мнения: 9 196
Салсиша, слез на земята, моля, в България не малко хора работят за толкова. И не мисли, че им харесва или че не се опитват да поправят това положение. Не става бързо, нито лесно. Авторът споменава, че работи за толкова, но има и странични занимания, с които изкарва още пари. Не личи да е мързелив, не личи да неглижира семейството, може би просто е въпрос на време тези 600 лв да станат двойно или тройно повече. Ама за секунда време няма как. Ти, ако си избирала мъжа до теб по заплатата му, други не правят така. И тук не виждам никъде жената да се оплаква от размера на доходите. Мрънка, че и тежат грижите по детето, за това става дума.

И какво от това? В Албания и за по-малко работят. И в Бангладеш. Някои пък изобщо не работят. Трябва да ги съжалявам и да създавам семейство с тях ли? Пффф ... Явно я е заблудил в началото, както е заблуждавал и себе си. Оставям го и окото няма да ми мигне. Нямам нужда от такива хора в живота си, да ме дърпат надолу.

# 73
  • Мнения: X
Скрит текст:
Тук се измях, Краси.
Има различни деца. Някои са "трудни", други са трудни.
Щом фактите те разсмиват, лошо няма.   Smiley
Едно дете е толкова трудно, колкото го направи родителят/гледачът.Факт.
Ако го научиш да се дере в кошарата, то ще се дере.Факт.

Скрит текст:
Пп:Бг татко, смили се над нас, мързеливите.....как се чета подобни магистрали!!!
Глупости.
В най-тежките периоди на колики детето ни не можеше да се успокои, докато кризата не премине. И след това си като минал през центрофуга. Зъбите бяха сравнително добре, докато не започнаха кучешките. Тогава ми се виеше в ръцете и буквално пищеше, докато не подействат болкоуспокояващите. Едната ми племенница изкара няколкомесечни колики с 20-часов рев на ден.
Така че, да, има "трудни" деца, но има и наистина трудни деца.

Това СА реални причини едно бебе да плаче.Макар че, предвид стотиците вече химии, не му се налага да плаче по 24 часа, нали?
Ама, пак съм права, бе, мамка му...сори за това.Ама, все казвам, че за постоянния рев си има причина, а работа на родителя е да открие каква е и да вземе мерки.
Ето ,ти това си направила.Бебето има колики, даваш сиропчето.Боли го венеца, взимаш мерки.
Няма бебе, което да се дере непрекъснато без никаква причина.

Аз на моите не им усетих ни колики, ни зъби.Действах с бабешки рецепти, изключително недолюбвани от днешните модерни майки.Затова и не ги споменавам.Ами, да си страдат и да се оплакват от ревящо и нервно бебе.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 36 818
Не видях някъде да пише на колко години са двамата, на мен ми се струва, че за сравнително млади хора става дума. Може човекът да е в началото на професионалното поприще, обикновено човек, който не го мързи, намира начин да преуспее. И заради това не е трябвало да създава семейство ли? Да чака хипотетичния момент, в който ще е достатъчно осигурен за претенциите на принцесата? Че той може да не дойде никога. Не всички млади хора имат основа, на която да стъпят, някои се борят сами. Може и авторът да е от тях.

Общи условия

Активация на акаунт