Жена Дете Мъж (Домакиня)

  • 20 359
  • 692
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 28 787
Най-гадното е да те нарекат глезла и да ти кажат стягай се - след като са ти изчерпани силите за стягане.
Ами да ходи да бачка тя по 12 часа дневно, а мъжът й да гледа бебето. Има жени гледат по 3 деца, без да мрънкат. Не визирам теб.
Това е добър вариант. Много по-лесно е с 12-часов работен ден, отколкото с 24. Дано авторът и жена му да се навият.

# 46
  • Мнения: 30 802
Ами може жената да си намери и по-платена работа и да не е по 12 часа, знае ли човек.

Впрочем съмнява ме някой да работи на пълна ръчка 12 часа. Скатава нещо. А и 12 часа да работиш, пак може да хапнеш обяд, без някой да ти скача на главата.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 36 746
Да бе, и аз точно това щях да напиша. Нека се сменят, той да остане вкъщи да гледа детето, да побачква от компютъра, когато може и все ще изкара 6 стотака за месеца. За останалото да чака на нея, тя да бачка и вечер като се върне да слуша една гневна тирада и да започва да готви и чисти. Ама не ще нали, щото не й стиска.

Аз съм почти убедена, че нейните родители са от помагащите. Щом е толкова силна вилна, че днес ще се изнася с детето там, значи има някакво основание да смята, че те ще ударят едно рамо.

# 48
  • Мнения: 46 567
Значи тя да бачка 24/7 + да е домашна помощница, а той 12 часа и като се прибере да се чучне пред компютъра, а тя да му принася. Е, пробвал е, не става, да се стегне и ще види как и отсрещната страна ще бъде склонна да прави повече.
То всеки иска само да ходи на работа и после да се размаже пред телевизора или компютъра, но който прави деца, трябва да е наясно, че няма как да се случи.

Ако сме сменят ще е изревал на първия ден, на нея ще ѝ е екстра само с 12 часа работа, обедни почивки, клюклю с колежки...

# 49
  • София
  • Мнения: 23 109
Няма нужда от мелодрама. Изкарахте гледането на бебе инквизиция. Ми и аз съм гледала, пък не съм се озорила. И това при положение, че съм много мързелив и скатаващ човек. Още повече, че и ние не бяхме цъфнали финансово баш тогава. Но не съм имала претенции, напротив - затягали сме колана здраво. Някак жената на автора не може да събуди грам съжаление в мен. Едно дете гледа, не пет.

# 50
  • Мнения: 30 802
12-часов работен ден не значи 12 часа работа.

И какво лошо има да й помогнат родителите? Помощта ще е за година-две, после става доста по-лесно. И на мен ми помогнаха родителите, около 3 години беше периодът, мина и замина.

# 51
  • София
  • Мнения: 28 787
Значи тя да бачка 24/7 + да е домашна помощница, а той 12 часа и като се прибере да се чучне пред компютъра, а тя да му принася. Е, пробвал е, не става, да се стегне и ще види как и отсрещната страна ще бъде склонна да прави повече.
То всеки иска само да ходи на работа и после да се размаже пред телевизора или компютъра, но който прави деца, трябва да е наясно, че няма как да се случи.

Ако сме сменят ще е изревал на първия ден, на нея ще ѝ е екстра само с 12 часа работа, обедни почивки, клюклю с колежки...
Абсолютно! На секундата разменям 24-часовия работен ден срещу 12-часовия.

# 52
  • Мнения: 30 802
Последно компютърът за релакс ли се ползва, или за работа? Много е тъпо да релаксираш пред комп, светлината в синия спектър изморява още повече. А игри в 23 часа е безумие - лягаш и спиш, ако си изморен. По-добре да легне по-рано, или да гледа един час в една точка, взирането в комп за релакс е токсично - уж нищо не правиш, а става едно такова още по-изморено и депресивно.

Та вечер може да му е по-добре да вземе детето и да играят или да го изкъпе. Като свикне, няма да е толкова изморително. Хем да му починат очите. А, ама то от детето човек се изморява...ами добро утро, на майката мислиш ли какво й е?

# 53
  • Варна
  • Мнения: 36 746
И аз не мога да я съжаля жената. Най-лесно е да застанеш на Ф и да тропаш с краче. Тая жена уста няма ли за нещо друго освен за скандали и заплахи, че ще си отиде? Да седне да говори с мъжа си, да му покаже нейната гледна точка ама не с мрънкане тип "искам да се изкъпяяяяяя, аааааа", а кратко и ясно. Очевидно има насреща си човек, който не го мързи, не виждам също и да не му пука за нея или детето. С един-два нормални разговора могат да напаснат нещата така, че да е една идея по-лесно и за двамата. Ама с обиди и ултиматуми от рода "утре си отивам при мама" няма как да стане. Тънкото на този вид ултиматуми е, че човек трябва да е готов да си  изпълни заканата, а тази не ми изглежда като да е много курназ на действия, а само на думи.

# 54
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Това с кредитите е потапяне. Наистина трябва да се смята какво може да си позволи човек и какво не, за да не затъва.
А да не може да се изкъпе, хайде холан, като заспи малкото, тогава какво прави.
На времето като аз съм си гледала детето, имах време за всичко - и за домакинството, и за себе си, и за поработване от къщи, че парите не стигаха. Дори с количката съм ходила в кварталната библиотека за книги, че тогава и- нет нямаше навсякъде, нито компютри като сега.  
Трябва да се изкорени бейското мислене, че жената като седи в къщи с малко дете, не значи, че е свободна да слугинясва и да поднася на негово величество. Ама къде ти...

# 55
  • Мнения: 9 196
Не бих търпяла и една минута някакъв с 600 лева заплата. Нито минута!

# 56
  • Мнения: 3 159
лично аз наблюдавах как една мама разви стабилен онлайн бизнес докато беше в майчинство с второ! дете. не казвам, че е лесно да си майка, особено с първото когато за всичко се филмираш. но единствения начин тя да е заета 24 часа само с детето е да го носи на ръце и дундурка нон стоп. и после таткото като се прибере го оставя в негоните ръце той да го дундурка. като през това време тя мрънка калко е уморена, как не е яла и т.н. + че трябва да се купи нещо за бебето и че трябват пари.

няма ли начин да го остави в заградена кошарка или нещо подобно с играчки за 1 - 2 часа през деня, после и като поспи малко все ще има 2-3 часа свободни през деня. поне за основните отговорности.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 36 746
Салсиша, слез на земята, моля, в България не малко хора работят за толкова. И не мисли, че им харесва или че не се опитват да поправят това положение. Не става бързо, нито лесно. Авторът споменава, че работи за толкова, но има и странични занимания, с които изкарва още пари. Не личи да е мързелив, не личи да неглижира семейството, може би просто е въпрос на време тези 600 лв да станат двойно или тройно повече. Ама за секунда време няма как. Ти, ако си избирала мъжа до теб по заплатата му, други не правят така. И тук не виждам никъде жената да се оплаква от размера на доходите. Мрънка, че и тежат грижите по детето, за това става дума.

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 11:30 от HighSpeed

# 58
  • Мнения: X
Скрит текст:
лично аз наблюдавах как една мама разви стабилен онлайн бизнес докато беше в майчинство с второ! дете. не казвам, че е лесно да си майка, особено с първото когато за всичко се филмираш.
но единствения начин тя да е заета 24 часа само с детето е да го носи на ръце и дундурка нон стоп. и после таткото като се прибере го оставя в негоните ръце той да го дундурка. като през това време тя мрънка калко е уморена, как не е яла
Скрит текст:
и т.н. + че трябва да се купи нещо за бебето и че трябват пари.

няма ли начин да го остави в заградена кошарка или нещо подобно с играчки за 1 - 2 часа през деня, после и като поспи малко все ще има 2-3 часа свободни през деня. поне за основните отговорности.
Е, аз затова казвам, че за такива "трудни" деца са си виновни родителите, не децата.
Децата са изключително адаптивни и могат да бъдат научени на почти всякакъв режим.
След като толкова лесно свикват да са дондуркани нон-стоп, също толкова лесно се и отучват.Ако гледащия ги има желание да ги отучи, разбира се....

# 59
  • София
  • Мнения: 28 787
Тук се измях, Краси.
Има различни деца. Някои са "трудни", други са трудни.

Общи условия

Активация на акаунт