Жена Дете Мъж (Домакиня)

  • 20 358
  • 692
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Зависи.
Ако е при родители, възможно е тогава да има реална помощ в отглеждането на детето, което хич не е малко.
Скрит текст:
Защото, Хай, когато детето ни беше малко и мъжът ми се върнеше вечер от работа, спокойно ги оставях двамата да си се гледат и излизах. Никой не ми е искал писмена обосновка защо оставям детето ни на другия родител, никой не ми се е цупел, когато му се оплаквам, че през деня дори не съм могла да се изкъпя..
. Защото след като направиш дете, трябва и да го отглеждаш,
Скрит текст:
а не само да хвърляш едни пари месечно/седмично. Които дори не стигат. Така че, да, напълно я разбирам защо иска да се махне – нито бащата е баща, нито съпругът е съпруг.
Е, ако подкрепяш болднатото, защо смяташ, че родителите й са длъжни да й гледат детето?!
Скрит текст:
Като е толкова смела и борбена, ами, да го напусне.Ама не да се завре в детската си стая при мама, да си я отглеждат пак, барабар с бебето.А да си наеме САМА квартира и да си гледа сама детето, което е създала.
Ама май за такова зряло решение няма ни финанси, ни акъл, ни "дупе" да го изпълни.
Виж, да мрънка, че детето не й дава и секунда спокойствие, е царица.

Апропо, винаги съм с мнооого резерви към хора, оправдаващи се с децата си, особено когато вменяват вина на тези деца, че били нервни/ревливи/мрънкащи/диви/неспящи и т.н.
Детето НЕ е виновно, то е такова, каквото го направят родителите.
Значи, тя първо го е научила да е по 24/7 до гъза му, после детето й било виновно, че не може дори да се изпикае....Моята баба в подобни ситуации казваше :"Де сопа, де....я да заиграе пръчката, да видиш, няма ли да се оправят нещата!"-като нямаше предвид бой с пръчки.
Цитат, в който съм написала това?
В същия, първото изречение, оставила съм го открито, да се вижда.Сега ти го болднах....   Smiley

# 31
  • София
  • Мнения: 28 786
Разликата между "възможно е да има реална помощ от родителите" и "родителите са ѝ длъжни да ѝ гледат детето" я виждаш сама, предполагам? Или не?

# 32
  • Мнения: X
Разликата между "възможно е да има реална помощ от родителите" и "родителите са ѝ длъжни да ѝ гледат детето" я виждаш сама, предполагам? Или не?
Да.Затова и в предишния си пост надолу написах, че щом е толкова смела, решението не е да се завре обратно при мама, за да има помощ, а да си наеме квартира и САМА да си гледа детето.
Щото, то така "...ааа, мъжа ми не ми помага, я да се върна аз при мама, да ми принася пак...!" е лесно, ама не е решение.
И се стига до "Щом мъжа ми не иска/не може, мама е Длъжна да може, дори да не иска!".
Защото, прибере ли се една жена с детето/децата обратно при мама, родителя се чувства длъжен да помага.Иска, не иска, помага.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 36 745
Добре бе, дайте го тука тоя мъж дето по цял ще бачка, вечер ще сяда на компа пак да бачка, през деня ще лети по задачи, които аз съм му поставила без да се оплаква, а като се върне от работа ще му изсипвам на главата всичката истерия и помия, която ми е в главата и той ще мълчи и ще опитва да ме облекчава. Давайте го, взимам го!

# 34
  • Мнения: 157
Как пък няма да ти го дам Satisfied

Сега сериозно, наистина такива са рядкост, но пък това всичкото е временно, най-трудно е първите година-две. Не е случайно, че най-много семейства точно тогава се разпадат и не е задължително някой да е виновен за това.

# 35
  • София
  • Мнения: 28 786
Разликата между "възможно е да има реална помощ от родителите" и "родителите са ѝ длъжни да ѝ гледат детето" я виждаш сама, предполагам? Или не?
Да.
Затова и в предишния си пост надолу написах, че щом е толкова смела, решението не е да се завре обратно при мама, за да има помощ, а да си наеме квартира и САМА да си гледа детето.
Щото, то така "...ааа, мъжа ми не ми помага, я да се върна аз при мама, да ми принася пак...!" е лесно, ама не е решение.
И се стига до "Щом мъжа ми не иска/не може, мама е Длъжна да може, дори да не иска!".
Защото, прибере ли се една жена с детето/децата обратно при мама, родителя се чувства длъжен да помага.Иска, не иска, помага.

Всъщност, Краси, това е сценарий само в твоята глава. Развивай си го, обсъждай си го, няма да ти преча, но и няма да участвам в него. Има немалко родители, които въобще не се чувстват длъжни да гледат децата на децата си.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 36 745
Как пък няма да ти го дам Satisfied

Ти па къде се нареди, аз бях първа!

Hands Muscle

# 37
  • Сф
  • Мнения: 10 699
С 2000 разходи и 1200 общи приходи, няма как да станат нещата.Прочетох и квартира..какво да ти кажа..май ви е финансов проблема. Навремето, аз отнесох косвено и не само, негативите от бившия бизнес на мъжа ми, много трудно ни е било, с малко дете, но сме си помагали.От големия батак излезохме , но мъжа ми винаги е изкарвал достатъчно ежемесечно, за да си поддържа с- вото . Само да те светна, че малко дете се гледа по- лесно откъм финанси.Колички , играчки, колела, дрехи се взимат от приятели и без бънджи може..
Направи си сметка, можеш ли да издържаш с- во първо. Няма да те държат заради готвенето и чистенето.Трябва жената да вижда в теб опора, стабилност.
С 3 кредита, високо рискови , с ЧСИ и запори сме били, но се оправи мм.
От мен има една кола и това е.

# 38
  • Мнения: 30 802
Моля ви се, дори с второ дете съм имала дни да не смогна да сготвя. То само с един рев от сутринта може да ти изпие батериите...а докато заспи следобеден сън, ти се иска да гледаш в една точка, не да готвиш. И въобще не е глезотия това.

# 39
  • Мнения: X
Скрит текст:
Разликата между "възможно е да има реална помощ от родителите" и "родителите са ѝ длъжни да ѝ гледат детето" я виждаш сама, предполагам? Или не?
Да.
Затова и в предишния си пост надолу написах, че щом е толкова смела, решението не е да се завре обратно при мама, за да има помощ, а да си наеме квартира и САМА да си гледа детето.
Щото, то така "...ааа, мъжа ми не ми помага, я да се върна аз при мама, да ми принася пак...!" е лесно, ама не е решение.
И се стига до "Щом мъжа ми не иска/не може, мама е Длъжна да може, дори да не иска!".
Защото, прибере ли се една жена с детето/децата обратно при мама, родителя се чувства длъжен да помага.Иска, не иска, помага.

Всъщност, Краси, това е сценарий само в твоята глава. Развивай си го, обсъждай си го, няма да ти преча, но и няма да участвам в него. Има немалко родители, които въобще не се чувстват длъжни да гледат децата на децата си.
Не знам дали е само в главата ми...или как е "влязъл" там.Обаче го чета вече почти ежедневно.
Ето, и тази мама е съветвана, включително и от теб, да си се прибере при мама, щото е "възможно да получава помощ" и да й е лесно.
Може и да има родители, които грам не си мръдват задните части, ако дъщеря им се е прибрала обратно с детето.Аз обаче не знам за такива....по-скоро съм била свидетел на баби, които се оплакват, че са уморени и не издържат, често финансово, да продължават да отглеждат възрастната си дъщеря и детето й.
Някъде, в чужбина, може и да има такива баби-темерутки, ама бг-бабите май не са от тях...

# 40
  • Мнения: X
Иххх значи, ненужни глезотии. Ми първо дете е, иска жената, каквото е видяла от другите майки, групи, форуми. Че са ненужни повечето, факт, ама тя няма как да го знае още, и това, че иска за детето си всичко, не я прави ужасен, отровен човек...

С второто ще й се наместят чакрите, бебето ни в момента една нова пижама няма горкото Joy
Разбира се, че не е ужасен и отровен човек. Но е човек с нищожна финансова култура и дисциплина и сега си сърба попарата.

# 41
  • София
  • Мнения: 23 109
Под "отровна" визирах претенциите, дудненето и псувните й.

# 42
  • Мнения: 30 802
Когато човек е притиснат, става отровен. Вече писаха, че това е много трудна година за семейството, за жената трудността е пряка. Усещането е за липса на съпричастност. Най-гадното е да те нарекат глезла и да ти кажат стягай се - след като са ти изчерпани силите за стягане.

# 43
  • София
  • Мнения: 28 786
Скрит текст:
Скрит текст:
Разликата между "възможно е да има реална помощ от родителите" и "родителите са ѝ длъжни да ѝ гледат детето" я виждаш сама, предполагам? Или не?
Да.
Затова и в предишния си пост надолу написах, че щом е толкова смела, решението не е да се завре обратно при мама, за да има помощ, а да си наеме квартира и САМА да си гледа детето.
Щото, то така "...ааа, мъжа ми не ми помага, я да се върна аз при мама, да ми принася пак...!" е лесно, ама не е решение.
И се стига до "Щом мъжа ми не иска/не може, мама е Длъжна да може, дори да не иска!".
Защото, прибере ли се една жена с детето/децата обратно при мама, родителя се чувства длъжен да помага.Иска, не иска, помага.

Всъщност, Краси, това е сценарий само в твоята глава. Развивай си го, обсъждай си го, няма да ти преча, но и няма да участвам в него. Има немалко родители, които въобще не се чувстват длъжни да гледат децата на децата си.
Не знам дали е само в главата ми...или как е "влязъл" там.Обаче го чета вече почти ежедневно.
Ето, и тази мама е съветвана, включително и от теб, да си се прибере при мама,
Скрит текст:
щото е "възможно да получава помощ" и да й е лесно.
Може и да има родители, които грам не си мръдват задните части, ако дъщеря им се е прибрала обратно с детето.Аз обаче не знам за такива....по-скоро съм била свидетел на баби, които се оплакват, че са уморени и не издържат, често финансово, да продължават да отглеждат възрастната си дъщеря и детето й.
Някъде, в чужбина, може и да има такива баби-темерутки, ама бг-бабите май не са от тях...

Имаш проблеми с разбирането на български език.
Скрит текст:
Зависи.
Ако е при родители,
Скрит текст:
възможно е тогава да има реална помощ в отглеждането на детето, което хич не е малко.
Защото, Хай, когато детето ни беше малко и мъжът ми се върнеше вечер от работа, спокойно ги оставях двамата да си се гледат и излизах. Никой не ми е искал писмена обосновка защо оставям детето ни на другия родител, никой не ми се е цупел, когато му се оплаквам, че през деня дори не съм могла да се изкъпя... Защото след като направиш дете, трябва и да го отглеждаш, а не само да хвърляш едни пари месечно/седмично. Които дори не стигат. Така че, да, напълно я разбирам защо иска да се махне – нито бащата е баща, нито съпругът е съпруг.

# 44
  • София
  • Мнения: 23 109
Най-гадното е да те нарекат глезла и да ти кажат стягай се - след като са ти изчерпани силите за стягане.
Ами да ходи да бачка тя по 12 часа дневно, а мъжът й да гледа бебето. Има жени гледат по 3 деца, без да мрънкат. Не визирам теб.

Общи условия

Активация на акаунт