Жена Дете Мъж (Домакиня)

  • 20 396
  • 692
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 808
Ега ти глезлата. Покажи й вратата и да си върви при майка си като толкова претенции има за всичко. Да видим кой ще я изтърпи такава изискваща и мрънкаща.

Авторе, детето на ясла няма ли да тръгне скоро? Някой написа, че е на година и половина, сякаш мярнах. Пуснете го на ясла, гевезана да тръгва на работа и да започне да печели пари. Тъкмо няма да е все вързана с детето и може малко да й се наместят чакрите, че сега явно непоправимо е зациклила на фаза мърморене за какво ли не.

# 16
  • София
  • Мнения: 28 979
Зависи. Ако бащата е "баща" – тогава ще му е по-трудно, но ако е нормален родител, който се занимава всяка вечер с детето си, ще знае.
Като гледам авторът е от първия вид и му трябва специална покана, за ди си гледа детето. Добре е решила жена му, такъв не ѝ трябва.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 808
Да бе, супер е решила. Искам да я видя с тия 600 лв, дето вече втората година май не са толкова, кой ще й осигурява всички неща дето ги иска. Друга песен ще запее като започне да опъва каиша сама щото сега изобщо не си дава сметка колко неща върши мъжа й. Като й легнат на нейните рамене ще е благодарна, ако може да отдели една минута да се изпикае. Тогава пет минути за баня ще й се видят като да е в рая.

# 18
  • Мнения: 3 168
човека пише че разходите са около 2000 лв минус 600 лв майчинство значи той носи 1200-1400 лв в къщи. и това го разбирате, че не печели достатъчно ли? в казанлък ако изкарва толкова си е направо супер.

тя нямала време, уморена е, не е яла - ми той дето е от 5 сутринта до 19 по работа не е ли уморен? на него не му ли се мрънка и оплаква? и като работи толкова много е виновен, че не е създал връзка с детето.

имали са възможност преди, решили са да поживеят и джибиджи преди бебето, млади са били, няма лошо.

# 19
  • София
  • Мнения: 28 979
Зависи.
Ако е при родители, възможно е тогава да има реална помощ в отглеждането на детето, което хич не е малко.
Защото, Хай, когато детето ни беше малко и мъжът ми се върнеше вечер от работа, спокойно ги оставях двамата да си се гледат и излизах. Никой не ми е искал писмена обосновка защо оставям детето ни на другия родител, никой не ми се е цупел, когато му се оплаквам, че през деня дори не съм могла да се изкъпя... Защото след като направиш дете, трябва и да го отглеждаш, а не само да хвърляш едни пари месечно/седмично. Които дори не стигат. Така че, да, напълно я разбирам защо иска да се махне – нито бащата е баща, нито съпругът е съпруг.

# 20
  • Мнения: 157
Вие май не четете.
Тя мрънка, че не можела нищо да свърши. Аз поне не видях някъде да пише, че той изисква от нея. Даже напротив, човекът си готви манджа за следващия ден за обяд.
Пак тя настоява и му оставя детето вечер като се върне от работа, а после пак тя псува мъжа си, че не бил изградил връзка с дъщеричката.
А тя иска да го напусне, защото не може да й осигури джиджибиджито вече. Няма моренце, няма балканец, няма екскурзийки. Само насрани памперси и, олеле, след 6м трябва да се връщам на работа. Тия глупости, че нямал връзка с дете, което всяка вечер с часове му е в ръцете, и не можела да изчисти, без някой да го е изискал от нея... Да, добре.

Аз пък никъде не видях такова нещо, че по цяла вечер му било в ръцете. Видях, че готви и седи на компютъра, а тя му се моли да се занимава с детето, значи той не го прави.

Няма нужда някой да я кара да чисти, и моят мъж не е претенциозен, ама аз  се дразня и понякога  наистина искам да си изчистя като хората. Ето, и жената вика баби, не за да й чистят, а за да може ТЯ да изчисти. И аз съм го правила в един период, в който синът ми изпадаше в истерия от прахосмукачката.

Изобщо не мисля, че проблемът на жената са парите. Те явно  са проблем на мъжа. Като го напусне какво, ще цъфне и върже ли?

# 21
  • Мнения: X
Здравейте,прочетох много теми относно отношенията на мъжете спрямо жените след раждането но не прочетох обратното.
Скрит текст:
Искам да попитам дали е нормално по надолу написаното и не че търся милосърдия или оправдания.Искам само да споделя моето ежедневие от 1г и  6 7 месеца .
Та така : Запознах се със страхотно момиче красиво,интелигентно,състрадателно,любвеобилно,лъчезарно ...Просто идеала за мене  за жена която искам да бъде до мене до края на живота ми и да имаме деца !Та поживяхме 2г и решихме да си направим дете от любовта която ни беше обгърнала и двамата ! След като забременя  на може би 4 5 месец от бременността и когато започна да и тежи и личи започнах интензивно да и помагам в домакинството.Да готвя както за нея така и за мене защото тя е вегетарианка.Миех съдовете   почиствах от време на време .Гледах да излизаме насам натам да не седи само вкъщи общо взето хубави момент.Като тя е  по майчинство  а аз на работа по 12ч отделно имам и малка фирма в сферата на услугите,за да мога да изкарвам допълнителни пари...
Когато беше бремена ходихме на ресторанти пицария море балкан .Но парите изведнъж започнаха да не достигат.Квартира разходи глезотии и така кредити до безкрай ..Вземи един погаси друг и един кръговрат знаете как е.Та тя преди да се запознаем имаше кредит от 250лв месечно.Сега първата година взима 600лв майчинство това само го посочвам  за сега,после ще разберете за какво иди реч.
След 1г се роди прекрасната ми дъщеря толкова красива невинна ...Просто ми е одрала кожата 1към 1   аз като бебе нищо на майката нищо..!!!И се започна готвене,чистене,миене странични задължение върви там върви тук аз нямам време и възможност.А аз имам цялото време на света  ставам в 4.30 и се прибирам в 19.00 ако е лятото  може да имам и работа по частно след 19.00 прибирам се и почвам да си готвя за утрешния ден да си взема за работа...Тя няма време от детето да сготви или да почисти .Чака да дойде моя почивен ден за да викне моята майка или нейната да гледат детето за 1 2 часа да може поне да изчисти и пусне прахосмукачката .Когато те идват при тях когато детето се разреве или било гладно или и се спи или нещо друго.Когато било при мене не било свикнало за това постояно реве и търси нея не можела да се изкъпе да яде не можело да я гледам дори и за 5 мин много ревяла във мене и не можела да ме познае защото не съм и обръщал внимание !!!!!!!Не съм създал връзката между мене и нея.Вече дори започна да ме обижда да ме псува да казва че нищо не става от мене че не си гледам детето и че ще ме напусне !!!
Има и други неща но  няма да ми стигне времето да ги пиша....
И след всичко това ми остана 1 игра да изиграя на шибания компютър към 22 23 и това е проблем всяка свободна минутка гледам да седна на компютъра....Ще питате защо към 22 23чеса ..Защото като се прибера към 19.00 имам чувството че цял ден чака да си дойда от работа за да се оплаква ...Колко много работа имала ,колко било мръсно трябвало да изчисти как яла само един кроасан че нямала време от детето и ако може да го погледам че да хапне и да се изкъпе  1 2 часа...Като се има в предвид че аз когато съм на компютъра отново не заради собственото си удоволствие а пак правя пари...Та така стихнахме  до 2 хиляди и нещо разходи като се има впредвид че тя взима 600 и аз толкова заплата..
.Но трябват въртележки  играчки занимавки люлки бънджита  и всякакви работи .....
Скрит текст:
Та днес беше поредния скандал утре ме напускала понеже не мога да си гледам детето  и за 5 мин тя да се изкъпе.Това е само 1/10 от ситуациите !!!!

На бебето нищо от това не му е необходимо.....само вметка.
Иначе, съвет нямам.Явно си се обзавел с мамина принцеса, която е родила яйцето, а сега чака ти да осигуриш палатите, ролс ройса, яхтата и т.н.
Ами, не знам.....аз лично, бих била повече от доволна да се отърва от подобен паразит.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 010
Само като чуя кредитИ и подскачам.
Сега ми кажи и количка от 2000 лева и ще плесна с ръце!
Втората година на майчинството е най- тежка финансово, затова се стегнете, сметнете и си оправете финансите.

# 23
  • Мнения: X
Зависи.
Ако е при родители, възможно е тогава да има реална помощ в отглеждането на детето, което хич не е малко.
Скрит текст:
Защото, Хай, когато детето ни беше малко и мъжът ми се върнеше вечер от работа, спокойно ги оставях двамата да си се гледат и излизах. Никой не ми е искал писмена обосновка защо оставям детето ни на другия родител, никой не ми се е цупел, когато му се оплаквам, че през деня дори не съм могла да се изкъпя..
. Защото след като направиш дете, трябва и да го отглеждаш,
Скрит текст:
а не само да хвърляш едни пари месечно/седмично. Които дори не стигат. Така че, да, напълно я разбирам защо иска да се махне – нито бащата е баща, нито съпругът е съпруг.
Е, ако подкрепяш болднатото, защо смяташ, че родителите й са длъжни да й гледат детето?!
Като е толкова смела и борбена, ами, да го напусне.Ама не да се завре в детската си стая при мама, да си я отглеждат пак, барабар с бебето.А да си наеме САМА квартира и да си гледа сама детето, което е създала.
Ама май за такова зряло решение няма ни финанси, ни акъл, ни "дупе" да го изпълни.
Виж, да мрънка, че детето не й дава и секунда спокойствие, е царица.

Апропо, винаги съм с мнооого резерви към хора, оправдаващи се с децата си, особено когато вменяват вина на тези деца, че били нервни/ревливи/мрънкащи/диви/неспящи и т.н.
Детето НЕ е виновно, то е такова, каквото го направят родителите.
Значи, тя първо го е научила да е по 24/7 до гъза му, после детето й било виновно, че не може дори да се изпикае....Моята баба в подобни ситуации казваше :"Де сопа, де....я да заиграе пръчката, да видиш, няма ли да се оправят нещата!"-като нямаше предвид бой с пръчки.

# 24
  • София
  • Мнения: 28 979
Зависи.
Ако е при родители, възможно е тогава да има реална помощ в отглеждането на детето, което хич не е малко.
Скрит текст:
Защото, Хай, когато детето ни беше малко и мъжът ми се върнеше вечер от работа, спокойно ги оставях двамата да си се гледат и излизах. Никой не ми е искал писмена обосновка защо оставям детето ни на другия родител, никой не ми се е цупел, когато му се оплаквам, че през деня дори не съм могла да се изкъпя..
. Защото след като направиш дете, трябва и да го отглеждаш,
Скрит текст:
а не само да хвърляш едни пари месечно/седмично. Които дори не стигат. Така че, да, напълно я разбирам защо иска да се махне – нито бащата е баща, нито съпругът е съпруг.
Е, ако подкрепяш болднатото, защо смяташ, че родителите й са длъжни да й гледат детето?!
Скрит текст:
Като е толкова смела и борбена, ами, да го напусне.Ама не да се завре в детската си стая при мама, да си я отглеждат пак, барабар с бебето.А да си наеме САМА квартира и да си гледа сама детето, което е създала.
Ама май за такова зряло решение няма ни финанси, ни акъл, ни "дупе" да го изпълни.
Виж, да мрънка, че детето не й дава и секунда спокойствие, е царица.

Апропо, винаги съм с мнооого резерви към хора, оправдаващи се с децата си, особено когато вменяват вина на тези деца, че били нервни/ревливи/мрънкащи/диви/неспящи и т.н.
Детето НЕ е виновно, то е такова, каквото го направят родителите.
Значи, тя първо го е научила да е по 24/7 до гъза му, после детето й било виновно, че не може дори да се изпикае....Моята баба в подобни ситуации казваше :"Де сопа, де....я да заиграе пръчката, да видиш, няма ли да се оправят нещата!"-като нямаше предвид бой с пръчки.
Цитат, в който съм написала това?

# 25
  • Мнения: 157
Абе откъде тръгна това, че детето на 1.5г. Връщах се да чета автора, не го видях. А пише за първата година майчинство, значи няма още годинка?

# 26
  • София
  • Мнения: 23 128
Авторе, изчакайте още няколко месеца и пускайте детето на ясла. Време е и жена ти малко да поработи и да изкарва пари, които да харчи както намери за добре. Да видим дали с лека ръка ще ги пръска за ненужни глезотии.
За мен такава жена е отровна. Пък и с това вегетарианство...

# 27
  • Мнения: 157
Иххх значи, ненужни глезотии. Ми първо дете е, иска жената, каквото е видяла от другите майки, групи, форуми. Че са ненужни повечето, факт, ама тя няма как да го знае още, и това, че иска за детето си всичко, не я прави ужасен, отровен човек...

С второто ще й се наместят чакрите, бебето ни в момента една нова пижама няма горкото Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 39 010
Втората година на първото майчинство е най-трудната в живота на едно семейство, смело мога да го заявя. Много двойки се разделят тогава. Но ако не се разделите, а минете заедно през това, ще сте много по-стабилно семейство.
Разбира се на "Госпожа Претенция" трябва да й се наместят чакрите. Да престане да иска много и да дава малко повече. Ако не друго, поне спокойствие на мъжа си, който работи 15 часа.

Абе, тоя човек кога спи?

# 29
  • София
  • Мнения: 28 979
Тя работи 24 часа.

Общи условия

Активация на акаунт