Любители на Котки - Тема 127

  • 38 866
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 228
Мечо грозде съм пила, толкова отвратително горчиво е, че го повръщах и нямаше сила да ме накара да продължа, макар и да съм много дисциплинирана, когато пия нещо за лечение. Уринал е за бактерии. Питай други доктори какво друго могат да предложат за лечение.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 236
първо свеки я води в Шумен.. ами дадоха АБ без да я видят на ехограф, без нищо. Оправи се за момента и след 2-3 седмици пак. Тогава си я взехме във Варна и на ехографа камъка се видя. Аз на тоя лекар му имам доверие, защото се занимава и с бездомни животни, не е печалбар... Каза си това, което вижда, вика по принцип циститите се провокират от няколко неща - бактерии, камъчета/песъчинки, изстиване. При вас камъка се вижда. То и аз го видях, доста големичък беше. Вика да го изпишка няма начин, много е голям. При хората може да се пробва с медикаменти и чайове, обаче при котките... Като цяло обясни, че начинът е да даваме обезболяващо - бусколизин и т.н., за да се отпусне мускулатурата.  И минава за момента, до следващия път. А това механично дразнене, което причинява камъка може да доведе до бактериална инфекция. И така. Вика не ви агитирам, помислете и преценете, но пълно и сигурно ще се излекува като се махне камъка. А се маха оперативно... Показа ми цяла колекция камъни, дето са ги вадили от мехури на котки и кучета. Малиии, страхотия, големи, малки, гладки, ръбести, черни, бели, всякакви. С ММ сега си пишем, май довечера ще идем да проверим как работят по празниците и ако работят да го махаме. Ще пукна от притеснение.

# 47
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 228
И аз си помислих за операция, но не посмях да ти кажа. Успокой се доколкото можеш и действай бързо за здравето на Кетя. Тамън по празниците ще сте си у дома и ще ви е пред очите непрекъснато. Стискам палци на ръцете и краката Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 050
Освен антибиотика, на Пухчо му бяха изписали хапчета с червена боровинка. Аз се ужасих колко са големи, дори и разделени на две, пак ми се виждаха огромни. Оказа се обаче, че са овкусени и че си ги хапва горе-долу с кеф Ето тези бяха: http://www.zoozona.net/bg/catalog/cid/2167/id/5037.html

# 49
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Месечинка виторога, казаха ли ви нещо за храната? Моят кот преди години имаше проблеми с камъчета и кристали в пикочният мехур, много кофти период беше. Поне 6 месеца беше на РК уринари, след това минахме на Фит32, и от тогава само висок клас гранули яде.
Диетата също е важна, за да се спре образуването на камъни и е много важно да се следи да не се запуши (да не може да се изпишка), защото състоянието ще се влоши много бързо - повръщане, отпадналост.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да, храним я вече със специална храна. И аз знам това за запушването, затова май няма да отлагаме повече.

# 51
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Стискам палци! Дано да се избавите бързо от този проблем.

Едит: доколкото знам при хората има някакви варианти камъните да се разбият с лазер, не става ли и при животни? Или това е само, ако камъните са в бъбреците, т.е. не се движат свободно?

# 52
  • София
  • Мнения: 3 473
Таня, благодаря за новата тема!
Разтапящи сърцето снимки! Heart Eyes

Имам питанка- кое „човешко” обезболяващо е подходящо за котковците. Позната аптекарка ми каза Панадол за бебета или Нурофен- за първото съм сигурна, че е парацетамол и не става.
Моля ако някой е ползвал да сподели. След празниците на Блеки ще му кръцнат топките и искам да съм подготвена, а не да хвърча по аптеките по студа. Може и излишно да се притеснявам....

Вчера му давах обезпаразитяващо хапче сама (по- точно 2, щото е над 5 кг), беше голямо приключение. Преди това изгледах де що има клипове- ми те там са упоени котките... Joy Тоз се дърпа, бори, врещя, драска, хапа, изтормозихме се двамата. После глад 2 часа и още по- голям тормоз (изпохапа ми краката)- идваше ми да го метна от 5 етаж Heart

Месечинка, дано бързо се оправи котчица! За празниците да е ОК.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 12:48 от AnyHr

# 53
  • Мнения: 583
За обезболяващото най-добре вземете от ветеринаря, който ще кастрира. Когато нашата я кастрираха не ни дадоха обезболяващо, но нея очевидно я болеше и на другата сутрин отидох до лекарката и тя ми даде една спринцовка с някакво течно обезболяващо, което да ѝ пръснем в устата. Така че най-добре като си го вземате от кастрация, помолете да ви дадат и обезболяващо за всеки случай, при мъжките по принцип по-леко преминава, но ако го боли, аз не бих рискувала с човешки лекарства... Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 16 175
След празниците се очертават доста джендър котки...

# 55
  • София
  • Мнения: 6 219
На Ангелина не знам какво са и давали около кастрацията, но нямаше нужда от нищо. Само от по-дълъг език, за да се позамие, че нали беше 10 дни с каска.

# 56
  • Мнения: 1 050
Месечинка, ако така и така ще ходите при ветеринаря днес, питайте го дали може да дадете на Кетя от тези гранули: https://www.zooplus.bg/shop/hrana_preporuchana_ot_veterinari/die … suha_hrana/456872

Имам близо кило и половина и мога да ви ги пратя. Иска ми се да влязат в употреба и да помогнат на някого.
Подходящи са разграждане на струвитни кристали и камъни, но трябва да се изследва урината, за да се установи точния вид при котето. Дават се максимум месец, при установяване на проблема в началото и след това се минава към по-лекия вариант, защото тези са с голяма концентрация на разграждащото кристалите вещество и предполагам, че не е добре да се дават току-така. Подкисляват урината доста и могат да докарат други проблеми. Разгледай информацията в линка и ми пиши, ако решиш, че ще ви свършат работа

На Пухчо му бяха сложили депо антибиотик с действие за 3 дена. Обезболяващо не сме му давали, защото не сме се сетили... Но и той си беше добре сякаш.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 854
За обезболяващо при котки- 1/4 аналгин.
Мерси за новата тема Flowers Hibiscus
Много скадурски котета...всичките искам да ги нагушкам Heart
Болните бързо да се оправят.
Миналата седмица минахме и втората ваксина. Нашата любопитка обиколи кабинета, накрая се нагласи на кантара (сама) - 1,7кг.
Сега си почива, след като разпиля всички клечки за уши от кутията...

# 58
  • София
  • Мнения: 13 127
Едит: доколкото знам при хората има някакви варианти камъните да се разбият с лазер, не става ли и при животни? Или това е само, ако камъните са в бъбреците, т.е. не се движат свободно?
И аз за това си помислих. В някоя клиника с добро оборудване дали не предлагат такова нещо? Макар не винаги да има полза. Мой близък се подложи на раздробяване с лазер, но парчетата пак са големи и кризите продължават.  Sad

Месечинке, освен храната, водата също е от значение. При вас е много варовита. Дали тя не е една от причините за това положение? Може би е добре да пият изворна вода. Нишадър във водата също е добър вариант.

И пак да кажа за Цистона. Много е ефикасен при песъчинки, цистити и всякакви възпаления по пикочните пътища. Билково е и в моето семейство е изпробвано многократно при хора и котки. Много по-добро е от гадното мечо грозде, а и не дразни стомаха като него. Но за голям камък бих се консултирала с лекар/ветеринар.

Нещата рязко се развиха като при Яренцето- взе да пишка по леглата и по раниците на децата и затова още по- рязко от днес младежът е с 2 топчета по- малко. Понесе леко операцията, дивее барабар с яката, даже намери начин да яде с нея. С целувките трудно му се получава, но ползва помощ от приятел. Станал е 3,3кг.
Честито и бързо възстановяване!  Hug

При Наско май пак отлагаме. Откакто застудя много кашля. Sad Поне в момента се успокои малко и маркирането намаля. Едва ли ще е за дълго. Sad

# 59
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мда, за водата и аз си го помислих. Ще и давам Сердика, такава купувам и за Борислав. И за лазера помислих, но нямам идея къде и кой го предлага, а на непознат вет нещо ми е трудно да се доверя, особено тези в големите клиники дето са сто човека и общо взето не се ангажират лично. Довечера ще говорим, ще питам и за храната.

Общи условия

Активация на акаунт