Любители на Котки - Тема 127

  • 38 960
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Месечинка, хвърлих едно око на водата, за която говориш - трапезна е. Това означава, че е леко минерализирана. Давай изворна вода; аз купувам Saguaro, много е вкусна. Девин също е добра, от нея ползвам с розовия етикет.

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Хладилника -  не толкова, обаче решиш ли да му чистиш тоалетната, направо лети към теб в тоалетната. Голямо вардене да не му изровиш акото.
JoyJoyJoyJoyJoy
Представих си го живо аххахах Не мога просто. Развесели ме

# 62
  • София
  • Мнения: 3 484
Вкъщи все се шегуваме, че съм се объркАла и съм взела кучето, вместо котето Joy
Ето го, като 🐕 стои на вратата и си чака разходката



и се цупи, че бавно се обувам



Страх го е навън, трепери и се гуши, ако го пусна да ходи се оглежда да се мушне под някоя кола...  да се скрие някъде. Друго си е в гората.

# 63
  • Мнения: 1 050
Ани, идвам ти на гости! Много е Убав Heart Eyes

# 64
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Хубав писемун, чака да се разходи Simple Smile Имам и аз каишка за Късметка, изкарвах я лятото, но я е страх.
Помните ли Морков, Пъзел и Памук, това е Пъзел. Казва се Мери и е кръстена на мен Simple Smile

# 65
  • Мнения: 21 282
За котките изворна вода ли е добре да пият?
От филтрираща кана става ли ?

# 66
  • София
  • Мнения: 8 348
И от филтърна кана може, даже е по-добре.

Сиси напъследък се е отворила на месо много, та и давам към 100гр., че и повече за закуска, понеже занича, като приготвям на кучето.
Още не мога да преценя добре ли и се отразява, но ще продължа да давам.

Джуджи мяука и тя, да получи, ама като и дам неще да го яде. Просто си е пощелива.

# 67
  • Мнения: 8 952
Момичета, моля ви да ми подскажете нещо ефикасно за излекуване на котешки лишей.

Преди месец в една мразовита вечер спасих малко улично котенце. Майка ми го взе да го гледа. Видимо изглежда в добра форма. Заведохме го да го обезпаразитят вътрешно и външно. Беше на около 40 дни.
По ушичките му забелязах малки петънца. Явно от там ни дойде и заразата.

При мен се получи един, а при дъщеря ми повече от 10. Аз го знам като "котешки лишей".

Мажем с йод и едно лекарство, купено от вет. аптека, което по принцип не е за котки, но ми казаха, че е ефикасно - Спорил. Уж започнаха да позавяхват, но при дъщеря ми продължават да излизат нови.

Изобщо как става заразяването? От контакт с котката? Предава ли се от човек на човек?

Малката ми дъщеря се страхува от котето. Почти не го е пипала и при нея не се появи такъв лишей.

Моля помогнете!

# 68
  • Мнения: 701
Утро,

Това е микроспория или просто казано гъбички. Заразно е. Това, с което мажете също е добро, но от моя опит най-доброто лечение е с "Унгвент на Бел" или нещо такова се казва. Прави се в аптеки, където правят на място лекарства. Отиди пак на лекар и помоли да ви го изпишат. Имай предвид, че докато има детето гъбички не е добре да се къпе. Водата ги разнася. За това се появяват нови. Обтривай телцето с кърпа, напона с вода със сода. Чисти и къщата със същия разтвор. Содата е напълно безвредна и за котки и за хора и дезинфекцира и убива спорите. Не е страшно, но имай предвид, че е доста упорито. По принцип показва слаба имунна система. Гъбичките и ние си ги носиме, но когато сме здрави, те са в нормални количества и не избиват, когато отслаби имунната система, се проявяват. Аз преди 2 години цялата бях гъбясала. При котките е по-трудно лечението, защото те се ближат и често веднага поглъщат лекарството.  За котки има лекарство, което забравих как се казва, но питай който и да е ветеринар, ще ти го каже. То е течно, разтваря се във вода. Маже се с памук или тампон засегнатото място по котето и около него.Има и противогъбични шампоани, но за да действат, трябва почти всеки ден да къпеш котето, което е ужасно и за него и за теб. Като краен вариант има и ваксини, които се бият на котето, но много от ветеринарите смятат, че не са полезни. Прибегни до тях само ако не стане с мазане на лекарството. И не губи търпение. Имай предвид, че заболяването е упорито.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 157
Утро77, и нашето по- голямо коте дойде у дома с гъбички. И аз, и едно от децата се заразихме. Мазахме с Антимикоацид, минава след няколко намазвания. Течно е, има го в аптеките, струва 1-2лв.

# 70
  • Мнения: 5 508
AnyHr, не те ли е страх, че може да се измъкне пт кучешкия нагръдник и да стане беля?
Аз изтръпвам всеки път, когато клиент поиска такъв нагръдник за котка Close

Ето и моят данък. Сиси не е дебела, пуФкава е Joy

# 71
  • Мнения: 8 952
Ужас, хора!
Започнах сериозно да се притеснявам.

Мислех, че е нещо често срещано и елементарно.

Но всеки ми дава противоречива информация.

Утре ще заведем котето на вет за проба. Мисля, че така е най-добре.

Междувременно ще купя от този Антимикоацид и дано да минават вече!

Благодаря ви за съветите!

Ето го виновничето :


Като го излекуваме ще му търсим постоянен дом. Майка ми прецени, че не желае да се ангажира за постоянно с домашно животно. На него му се играе, а тя иска да си почива.

Ако някой си го хареса - намира се в Добрич!
Спасено от измръзване и от прегазване - намерено на минус 7 градуса насред оживен булевард.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 484
AnyHr, не те ли е страх, че може да се измъкне пт кучешкия нагръдник и да стане беля?
Аз изтръпвам всеки път, когато клиент поиска такъв нагръдник за котка Close

Страхувам се. Извеждам го късно вечер  на поляната и гледам да няма други хора и животни (ако има го гушкам).
Взех този нагръдник за 5- 6 лв, за проба и за да свикне с него (той  му обхваща гърдите- предните крачета са пъхнати в него, не е само на вратлето).
Котешките по- надеждни ли са? Май ще трябва нов, защото е ясно, че ще се разхождаме.

Utro, преди години се бяхме „уредили” с дъщеря ми с микроспория. Лекарка (явно непонасяща животинки) ни стресна много, че е нелечимо и целите ще пламнем в язви (беше във време, когато глобалната мрежа беше само термин във фантастиката) и пуснахме котето. Мазилата не помагаха и започнах мазане с йод- изчезна за няколко дни. Намерихме си котенцето и го излекувахме и него (сега чета, че йодът е токсичен за котки), доживя дълбоки старини (замина на село с родителите ми по- късно).
Не се страхувай, ще се справите!

# 73
  • Мнения: 8 952
Ние се мажем с Йодасепт. Но то май е по-слабо от чист йод и днес ще купя чист.

А котето мажем с мехлем Спорил. Така ми припоръчаха във вет. аптека.
Но аз освен по ушите и то едва забележимо, другаде не знам дали има зарази по него....

# 74
  • Мнения: 5 508
Да, знам, че обхваща и кръста, и лапите. За това е нагръдник, а не каишка Simple Smile Именно от тези нагръдници могат да се измъкнат за секунди ако нещо ги стресне (освен ако не е стегнат до степен, да го удуши).
Да, котешките са много по-безопасни, но онези като потниче (с повечко текстил и добре прилягащи на врата и лапите) от този тип Simple Smile


Та дори и от този Simple Smile


Важно е да не са каишки/ленти, а да прилепва добре по тялото, защото котките са много гъвкави и лесно ще се измъкне от кучешка.
За това и не разбирам защо се предлагат такъв тип нагръдници за котки ... Явно, защото са по-евтини и хората се лъжат, а после ако стане беля ... Sad

Общи условия

Активация на акаунт