Любители на Котки - Тема 127

  • 39 026
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 248
Минавам набързо само да ви покажа една рожденчика. Да ни е жива и здрава!

# 76
  • Мнения: 8 962
Извинявайте, че ви се меся в темата. Аз влязох тук да питам за лишеите.

Но виждам, че обсъждате разходки на котки навън.
Обичам животните. В момента имаме куче. Котки сме имали преди. Едната загина от панлевкопения и то без да е излизала навън. Зарази се в клиниката при рутинно посещение.
Та в тази връзка не ви ли е страх от подобни заразни болести?
Знам, че ваксините ги покриват, но доколкото разбрах специално панлевкопенията не е на сто процента гаранция, че ваксината ще предпази.

# 77
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Имам една голяма  вафелна кърпа, която слагам на масата за прегледи при ветеринар. Само за това я използвам - да изолирам животинката, защото не всеки път обеззаразяват. След прегледа изпирам, слагам в белина за 24 часа и изглаждам многократно с много гореща ютия.

Честит рожден на Епонината маца. Целувам я точно 100 пъти Simple Smile Gift HeartGift HeartGift Heart

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 11:44 от Котьо

# 78
  • София
  • Мнения: 8 348
Ами гледам да не ходим често на лекар, ваксинирани са. Но  при ходене в клиника всичко може да се случи.

# 79
  • INFJ
  • Мнения: 9 437
А защо искате да разхождате навън домашни котки? За тях това е повече стрес отколкото приятно преживяване, те не са кучета все пак. Да не говорим за всякаквите бълхи, паразити, болести..

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 439
Относно микроспориите - Тридерм 3 пъти на ден за поне 7 дни.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 505
А защо искате да разхождате навън домашни котки? За тях това е повече стрес отколкото приятно преживяване, те не са кучета все пак. Да не говорим за всякаквите бълхи, паразити, болести..

Моето коте живее на свобода в къща, прибираме се в София само в най- студените месеци. За него стресът е да стои затворен и да гледа през прозореца (макар да се примирява му личи, че страда).

Да е жива и здрава рожденничката! Animal Cat2Birthday

# 82
  • София
  • Мнения: 6 219
Ех, Епона, прекрасна рожденица! Да ви е жива и здрава. 🍀

Утро, надявам се да се справите бързо. Доста упорити са гъбичките. Имай предвид, че може да е свързано и със спаднал имунитет. Прекрасна е малката сивуша, надявам се бързичко да си намери топъл и уютен дом.

# 83
  • Мнения: 21 282
Епона , да ви е жива и здрава !

# 84
  • Мнения: 1 629
Епона, жива и здрава да е Ая  bouquet

Утро, много е сладко сивото коте, дано всички се оправите бързо  Hug

# 85
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Епона, честита рожденичка 😊🤗
Мира, адашката ти е станала още по- разкошна! Много е  пухкава.
Утро, сивушето е много красиво, дано се оправите бързо и му намерите дом🤗 Или пък решите да го задържите 😏 И ние спасихме последните душички, за да не умрат и после да им намерим дом, а ето че 6 мес по- късно ни се качват на главата 🤣

# 86
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 798
Момичета, моля ви да ми подскажете нещо ефикасно за излекуване на котешки лишей.

Преди месец в една мразовита вечер спасих малко улично котенце. Майка ми го взе да го гледа. Видимо изглежда в добра форма. Заведохме го да го обезпаразитят вътрешно и външно. Беше на около 40 дни.
По ушичките му забелязах малки петънца. Явно от там ни дойде и заразата.

При мен се получи един, а при дъщеря ми повече от 10. Аз го знам като "котешки лишей".

Мажем с йод и едно лекарство, купено от вет. аптека, което по принцип не е за котки, но ми казаха, че е ефикасно - Спорил. Уж започнаха да позавяхват, но при дъщеря ми продължават да излизат нови.

Изобщо как става заразяването? От контакт с котката? Предава ли се от човек на човек?

Малката ми дъщеря се страхува от котето. Почти не го е пипала и при нея не се появи такъв лишей.

Моля помогнете!
Мисля, че за котето е най-добре да отидете при вета и да му сложи ваксината, която е и за лечение, прилага се през интервал, доколкото помня на 10-тина дни, три пъти. За някакъв период предотвратява презаразяването,  защото това са спори, а котешката кожа е много нежна, и ако има останало някъде, където е лежало, с каквото си е играло, и т.н., може пак да се появи. Ако има такива места, ги обеззаразете и изперете. Спорите обичат сенчести и влажни места, обърнете внимание, на тях ако имате такива. Не го къпете в никакъв случай. Ако се вземат мерки, минава и не се връща повече.
При хората спорите обикновено се захващат в нежни места на кожата, слабини, гънки, вътрешната страна на ръката, лице, може и в косата, и т.п. Имала съм, много се уплаших първия път, но ако се спазват указанията - да не го разнасяш с търкане при къпане, прилагаш редовно крема, и се изследваш за евентуални нови места, минава.
След това много често ми се е случвало да лекувам такива котета, да ги водя на ветеринар, мия си добре ръцете след това, не ги прегръщам и не се пипам по откритите части на тялото, никога повече не ми се случи да хвана микроспория. Ще мине, не е страшно, като се вземат мерки.
Но не оставяйте котето нелекувано - много хора се плашат и ги зарязват. Това е най-лошото, защото ще зарази други и ще плъзне като епидемия сред животните. Лечението е резултатно.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 338
Аз да споделя една добра новина. Намерих дом на котката пред блока. Бившата ми свекърва живее сама и една вечер синчето ми вика да ди я преберем и аз му обяснавам, че с три котки ще ни изгонят от вкъщи и да пита баба си. И това преди месец. От тогава не сме коментирали. Вчера и се помолил много и тя се съгласила. В неделя ще я дебна да я хвана и изкъпя и отива в новия си дом. Много съм щастлива, защото е била домашна и са я изхвърлили на улицата, а тя е страхотно добро и гальовно коте.
Кога е добре да се направи ваксина? Мисля да изчакаме след празниците, за да не е голям стреса и ако не е кастрирана началото на февруари примерно ако всичко е наред. Дали правилно съм де ориентирала?

# 88
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Чакам Нала тази вечер. Броя минутите Simple Smile

# 89
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 656
Christmas Tree Joy

Общи условия

Активация на акаунт