Любители на Котки - Тема 127

  • 39 118
  • 759
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 050
Месечинка, как е Кетя?

# 91
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Седмица след запознанството още не са приятели, но се понасят поне. Рая иска да играе и джафва и се закача, Демон я съска и се страхува от резки движения. Интересна му е опашката на Рая и я издебва в гръб и се мята на опашката и😆

# 92
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Снощи дойдоха най-сетне. Нала е много красива, , игрива и толкова лакома, че омита всичко, което се изпречи пред погледа й. Одеве откраднала тубичката с малцова паста и я е надупчила като гевгир. Децата са спали с по едно око Simple Smile Рафаела прави котешки гръб, за да се гонят, а малкото не разбира. Съска, ръмжи.

Питах детето кой ще гледа Нала, когато отсъства; сестра й каза, че това гостуване с котето е само прелюдия. Към какво не попитах Simple Smile

Гледам малкото как бързо се окопити и не му пука за нищо, а Рафаела се свива. Съвсем като при хората. Дойде ти някой по-нахакан в къщата и те смачка.

# 93
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Темата се напълнила с нови котета🙂. Живи и здрави да са. Не можах да изчета всичко, че доста време не съм влизала, но се надявам всички да са здрави, а елхите цели!!! 😁
За Коледа му купих 3 цвята лазери за гонене. Много ги обича.
Тъй като не можах да намеря голяма тоалетна, с ММ му направихме от много голяма прозрачна кутия за съхранение. Не е отлично изпълнена, но е в пъти по-добра от предишната му затворена.  Свободно се върти вътре и почти не излиза пясък, освен ако не изнесе с лапичките.

Ето данък за новата тема -Оги. Така се надявах да се оттърва от този грозен стол като се местим скоро, но ще го мъкна явно, любим му е за катерене. Не точи нокти често, ама си пада “хоризонтален” тип. По килима 😁.
Кастрирахме го като беше на 5,5 месеца по съвет на вета. На 7 м е и вчера мина 5-те кг. 😣 А още колко има да расте..
Къпя го веднъж в месеца. Не се мие сам и много се цапа. Подреди 3 косъма на кръст колкото да не е рошав и толкоз. Няма проблеми с къпането, харесва му, даже и сешоара понася, ама си е хамалогия.
Весели празници ви пожелавам. Здраве на семействата ви и домашните пухчовци. Все тъй радост и смях да ни носят.

# 94
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
На колко кастрирахте мъжките котета? И аз четох, че е препоръчително преди 6м, а вета ми, на когото вярвам, препоръча след годината, защото дотогава се развивала уретрата им и по-ранна кастрация предизвиквала проблеми с камъни в уретрата🤔

# 95
  • Мнения: 3 248
Колкото и някои да се подиграват на научните трудове, проучвания и практически изследвания на професионалисти по тематиката, факт е, че още преди години е доказано, че времето на кастрация по никакъв начин не оказва влияние конкретно върху размера на уретрата. Simple Smile

Благодаря на всички за честитките за Ая! Кога беше един фъстък, кога стана на 4...

# 96
  • София
  • Мнения: 8 348
Ама пък хубава 4 годшна Ая. Много ги харесвам тия оранжеви очички.

И по мое мнение не вреди на точно това развитие ранната кастрация.

Моите са Майски момии и двете. Ама кой Май, един господ знае.

# 97
  • Мнения: 21 298
Котаракът, който ни завзе терасата преди малко се сби с един друг.
Има ли начин да зарази Изи?
Вкъщи съм с едни чехли,на терасата с други и стоят отвън.
Той съска много.
Какво да предприема? Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 583
Ние от днес имаме елха Grinning Засега не я оставяме в същата стая без надзор и я наблюдаваме много как реагира, защото ни е страх да не изяде някоя бодличка  - за момента само ходи и души всяко колнче по отделно, много ѝ е любопитно Simple Smile
Скрит текст:

# 99
# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 440
И аз днес най-накрая украсих....Първо хапна гирлянд, после преби топките от бой, всяка по отделно разбира се и накрая искаше да нокаутира дядо Коледа, но го спасих.

# 101
  • София
  • Мнения: 9 716
BarbieDi, добре, че си отървала белобрадия! Какво щяхме д аправим иначе без подаръци? Scream
Елза след като събори Елхата преди няколко дни повече не е повтаряла. Сигурно като избледнее спомена от стреса ще опита отново, но засега съжителстват мирно. Grin
Епона, да ти е честита рожденичката! Да бъде здрава и пакостлива! Blue Heart
Вчера посях в главата на една клиентка идеята да кастрира котката си. Вайкаше ми се как котката все се разгонва. Попитах я защо не я кастрира, а тя се изненада - досега не й било хрумвало. Flushed

# 102
  • София
  • Мнения: 3 897
Добре, че не е развила пиометра котката й, с тези чести разгонвания и без кастрация.

# 103
  • София
  • Мнения: 16 213
А ние сме с баба и дядо (свекърите ми) от няколко дена и Барни леко се чуди в чия спалня да спи. Свекъра му е фаворит.

# 104
  • София
  • Мнения: 8 348
Изи нали е ваксинирана?
Значи не би трябвало.
Ако можете, завлечете и терасния котарак на ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт