Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 473
  • 807
  •   1
Отговори
# 465
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
За мен, все пак, будизмът е много по-близък, отколкото принципите, заложени в Библията. Има много доктрини и истината не е една.

НЕма лошо, Петя!

Както си говорехме по-рано, обаче, будизмът малко пренебрегва Аз-а. Не мога да го разбера и това си е.

По същия начин не разбирам Дао-то. Имам чувството, че повечето, които се кълнат в Дао-то, също не го разбират, а просто се правят на интересни.

# 466
  • Мнения: 36 428
Дао и аз не го разбирам - вероятно е създадено с цел объркване))

Сетих се за този цитат от темата с лекциите, в който Буда казва, че животът не си заслужава да се живее (според Толстой); чела съм доста за Буда, но не съм попадала точно на такъв цитат. Може би е някаква негова интерпретация.

# 467
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Дао и аз не го разбирам - вероятно е създадено с цел объркване))

Сетих се за този цитат от темата с лекциите, в който Буда казва, че животът не си заслужава да се живее (според Толстой); чела съм доста за Буда, но не съм попадала точно на такъв цитат. Може би е някаква негова интерпретация.

Хихи, чете ли за Толстой и неговата Изповед?

Аз съм, меко казано, възхитена. Не ми харесва стила на Толстой, но Изповед е разбиващо четиво. Толстой ме накара да разбера всяка емоция, която е изпитал. И после ме накара да разбера, защо се е върнал към православието.


Дао-то за мен е някакъв символизъм и е предимно за хора, които си нямат друга работа, освен да се правят на интересни Joy

# 468
  • Мнения: 36 428
На четеца ми е, но не съм напреднала много.

Малко офтопик: Сега си пуснах едно предаване по ТиЕлСи - водещата помага на собственици на английски имения (западнали) да реновират и да изкарват пари от тях. Пита безработната дъщеря на собственичката (възрастна жена) дали иска да си намери работа и какви са интересите й, а онази вика: О, да - искам да устройвам конференции за НЛО. Интересувам се от НЛО, феи и други необясними явления...
Осъзнах, че и моите интереси включват това - дали пък да не го превърна в професия Stuck Out Tongue Winking Eye Joy

# 469
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
На четеца ми е, но не съм напреднала много.

Скрит текст:
Малко офтопик: Сега си пуснах едно предаване по ТиЕлСи - водещата помага на собственици на английски имения (западнали) да реновират и да изкарват пари от тях. Пита безработната дъщеря на собственичката (възрастна жена) дали иска да си намери работа и какви са интересите й, а онази вика: О, да - искам да устройвам конференции за НЛО. Интересувам се от НЛО, феи и други необясними явления...
Осъзнах, че и моите интереси включват това - дали пък да не го превърна в професия Stuck Out Tongue Winking Eye Joy

Мене НЛО-то не ме кефи като тема, честно казано.

Но това с именията мноооооооого ме привлича.

Перфектно е, ако човек може да изкарва пари, като се занимава с онова, което го интересува. Дай Боже всекиму, бих казала аз.

Сега, на тия години, особено като гледам лекциите на Питърсън, ме хваща яд, че не съм учила психология. Но в нашето фамили сме само математици. Изобщо не ми е идвало на ъкъла, че нещо, различно от математика, може да ми е толкова близко до душата.

# 470
  • Мнения: 7 006
„Изкуствената“ времева структура на Земята (интервю с участник в проекта Монтоук)

https://www.parallelreality-bg.com/statii/izvanzemen/secretbases … -ash-montauk.html

# 471
  • Мнения: 2 013
бърза вметка от мен - толкова ми е прегрял мозъка сега от работа - пък ме изкушавате с нови четива Simple Smile
Благодаря ви! Simple Smile

# 472
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
„Изкуствената“ времева структура на Земята (интервю с участник в проекта Монтоук)

https://www.parallelreality-bg.com/statii/izvanzemen/secretbases … -ash-montauk.html


Добро четиво.

Вметка от мен - Вилхелм Райх е бил яко болен мозък. Поне за мен, тоя човек е бил са психодиспансера.

Не ангажирам никого с мнението ми!

Обичам ви всичките Hug



Какви сериали / филми сте гледали, в които се тематизира историята за Каин и Авел?

Много ми е легнала на сърцето тая тема. Това ми е новото откритие на сезона, честна дума! Може да съм малко закъснява с тоя интерес, но по-добре късно, отколкото никога.

Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 18:09 от Eleonora_27

# 473
  • Мнения: 36 428
Имаш предвид съвременен сериал, който да адаптира същата тема? Не се сещам много - навремето, когато в Дързост и красота, Торн застреля Рич в главата (но той оцеля - тия са безсмъртни), си мислех, че са като Каин и Авел.
По-късно може да се сетя за нещо по-адекватно...

На мен са ми интересни извънземните - чакам ги))

Преди малко се замислих пак за Каин и Авел - сещам се разни по-съвременни истории с предателство, но не и аналогични. Затова пък има една древна - убийството на Озирис от брат му Сет (от чиста завист, при това бащата е бил на страната на убиеца).
Впрочем, историята за Блудния син от Библията, също е подобна - само дето бащата убеждава и успокоява сина си и негодуванието не става повод за престъпление.

Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 20:31 от Petia Kageyama

# 474
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Относно НЛОтата и извънземните: сравнително скоро на едно извънредно събиране на видни деятели и политици, министърът на външните работи на Канада открито заяви, че появата на НЛО и извънземни е факт, който е време да се заяви публично и да се престане със замаскирането на фактите. Заяви, че хората трябва вече да знаят този факт. Бил е подкрепен и от други политици. Вероятно на това се дължи частичното оповестяване на засекретени документи свързани с тематиката.

# 475
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Относно НЛОтата и извънземните: сравнително скоро на едно извънредно събиране на видни деятели и политици, министърът на външните работи на Канада открито заяви, че появата на НЛО и извънземни е факт, който е време да се заяви публично и да се престане със замаскирането на фактите. Заяви, че хората трябва вече да знаят този факт. Бил е подкрепен и от други политици. Вероятно на това се дължи частичното оповестяване на засекретени документи свързани с тематиката.


Може ли линк?

# 476
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Няма как да ти дам линк, тъй като беше част от една серия на едно предаване. Ако искаш линк на предаването мога да ти го дам, на испански е.

# 477
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Няма как да ти дам линк, тъй като беше част от една серия на едно предаване. Ако искаш линк на предаването мога да ти го дам, на испански е.

Grinning

Испанския не ми е матерен Joy Joy Joy

Този канадски министър не е ли всъщност бивш канадски министър?

Моето скромно мнение е, че има нещо много гнило в тия т.нар. разкрития. Нещо има, което не се казва. Някакси имам чувството, че нещата седят по съвсем различен начин от този, който си представяме.


Въпросът, който най-много ме занимава, е защо, по дяволите, крият от нас?

# 478
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Казаха, че е действащ министър все още.
Защо крият - за да не всяват паника, но вече е толкова видно, толкова хора са се сблъсквали с този феномен, че в един момент става излишно криенето. Все пак решението да се покрие истината е взето преди доста години. Тогава може би е било належащо, но сега нещата са се променили толкова много, че идва момент, в който става излишно. Все още има документи, които са дълбоко засекретени и тях скоро няма да можем да ги прочетем.

# 479
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Казаха, че е действащ министър все още.


Тоя ли:

Общи условия

Активация на акаунт