Изследване на ХОРМОНИ – 18 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 291
  • 733
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 398
Много, много благодаря!

# 181
  • София
  • Мнения: 35 938
Здравей Denis,
Скрит текст:
Ще те помоля за коментар и на моите резултати. Направени са на 4 - ти ден. На 40 години съм.
Предварително благодаря!
TSH ( Тиреотропен Хормон )      2.610   mIU/l   0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )      350.40   mIU/l   125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )¹      7.10   IU/l   Виж забележка под черта
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )²      6.02   IU/l   Виж забележка под черта
Estradiol (Естрадиол)³      270.10   pmol/l   Виж забележка под черта
Testosterone ( Тестостерон )      0.54   nmol/l   0.22 - 2.90

1.Референтни граници на Лутеинизиращ хормон ( LH ) за жени в репродуктивна възраст по фази в IU/L:
фоликулна 2.4-12.6; овулаторна 14-96; лутеална 1.0-11.4;
Референтни граници за жени в менопауза 7.7-59 IU/L;
Референтни граници за мъже в репродуктивна възраст: 1.7-8.6 IU/L;
2.Референтни граници на Фуликулстимулиращ хормон ( FSH ) за жени в репродуктивна възраст по фази в IU/L:
фоликулна 3.5-12.5; овулаторна 4.7-21.5; лутеална 1.7-7.7;
Референтни граници за жени в менопауза 25.8-134.8 IU/L;
Референтни граници за мъже в репродуктивна възраст: 1.5-12.4 IU/L;
3.Референтни граници на Естрадиол ( Estradiol ) за жени в репродуктивна възраст по фази в pmol/L:
фоликулна 45.4-854; овулаторна 151-1461; лутеална 81.9-1251; Референтни граници за жени в менопауза: до 505 pmol/L;
Здравей!
ТСХ е висок, трябва да падне под 2.0
При следваща контрола го изследвай заедно с Т3, Т4, ТАТ и МАТ / ако не са изследвани/
ЛХ и Е2 са високи и може да показват ПКЯ - трябва да те видят на УЗ.
Другите са добре.

# 182
  • Мнения: 13
Много благодаря!

# 183
  • Мнения: 4 579
Благодаря, Денис, много полезна информация Flowers Rose
Може би трябваше да обясня малко повече: имам ПКЯ и една малка миома, която не расте. Имам доста натрупани кг от неправилно лечение с грешен хормон. Първоначалния проблем беше, че не ми спира цикъла, по 6 месеца кървене. Дадоха ми противозачатъчни. Първите 5 години пих едни и същи и нямах проблем. След това ги спряха от продажба и трябваше да се сменят. Спрях противозачатъчните за 2 години. Появи се същият проблем  и следващите 3 години бяха ходене по мъките, защото не ми беше добре, сменяха ми хапчетата на всеки цикъл горе долу, някои от тях допивах с ериус... Накрая качих 20 кг за 2 месеца, подух се цялата и си смених лекаря. Той ми изписа примолут нор-а, чувствам се добре, нямам отоци, но не мога да сваля килограмите. Ендокринолог ми изписа глюкофаж и сега ще ми даде еутирокс за ЩЖ. Приемам съвети, момичета Hug Друго нещо, което трябва да уточня е, че имам едно раждане преди 13 години и целта ми не е забременяване (чак сега забелязах, че пиша в искам бебе).

# 184
  • Мнения: 6
Това вече са пълните изследвания.  Моля за коментар. Благодаря!
Здравейте, 
Работим за бебе и моля за съдействие за разчитане на резултатите от 6 ден МЦ
http://cdn.bg-mamma.com/ggWD/ZYkh2.jpg
Здравей!
ЛХ, ФСХ и Е2 се изследват точно на 3 ден от МЦ - тогава са максимално показателни.
ЛХ е висок, но не може да се прецени дали показва ПКЯ или по-ранна О., защото след 3-ти ден той започва да се повишава /физиологично/.
Тестостеронът е на горна граница, провери ДХЕА и 17ОН Прогестерон / точно на 3 ден от МЦ/ и се консултирай с Ендокринолог.

# 185
  • Мнения: 5
Здравейте моля за мнението ви относно резултатите ми. Изледванията са правени на тринадесетия ден след МЦ. На ехограф се видяха поликистозни и уголемени оварии . Отидох на гинеколог с оплаквания от акне . Не сме правили опити за бебе но мислим да започваме в най-скоро време (може би следващия месец).

# 186
  • София
  • Мнения: 35 938
Това вече са пълните изследвания.  Моля за коментар. Благодаря!
Скрит текст:
Здравейте,  
Работим за бебе и моля за съдействие за разчитане на резултатите от 6 ден МЦ
http://cdn.bg-mamma.com/ggWD/ZYkh2.jpg
Здравей!
ЛХ, ФСХ и Е2 се изследват точно на 3 ден от МЦ - тогава са максимално показателни.
ЛХ е висок, но не може да се прецени дали показва ПКЯ или по-ранна О., защото след 3-ти ден той започва да се повишава /физиологично/.
Тестостеронът е на горна граница, провери ДХЕА и 17ОН Прогестерон / точно на 3 ден от МЦ/ и се консултирай с Ендокринолог.
ТСХ е висок, трябва да падне под 2.0 - показва че си с Хипофункция на ЩЖ.
Тестостерон и Андростендион са на горна граница - трябва да се консултираш с Ендокринолог.


Здравейте моля за мнението ви относно резултатите ми. Изледванията са правени на тринадесетия ден след МЦ. На ехограф се видяха поликистозни и уголемени оварии . Отидох на гинеколог с оплаквания от акне . Не сме правили опити за бебе но мислим да започваме в най-скоро време (може би следващия месец).

Т4 е нисък, има вероятност да си с Хипофункция /причина хипофиза-хипоталамус/, освен ако не си на терапия.
Консултирай се с Ендокринолог, при контроли пускай и трите - ТСХ, Т4 и Т3
Нямаш Хашимото.
ФСХ и Е2 не са показателни - те се изследват на 3 ден от МЦ, освен ако няма друга причина - киста, ЗФ...
макар че ако това се види на УЗ, няма нужда от тези изследвания.
Дали има ПКЯ се установява с УЗ преглед + изследване на ФСХ, Е2 и ЛХ на 3 ден от МЦ.
Имаш ИР. Провери Андростендион, Тестостерон, ДХЕА и 17ОН Прогестерон на 3 ден от МЦ. / защото най-често те са причина за акнето и прекомерното окосмяване/

Последна редакция: вт, 29 яну 2019, 16:58 от denis.

# 187
  • Мнения: 1 998
Здравей, Денис! Миналата седмица бях на ендокринолог, при прегледа ми каза, че ми е уголемена щитовидната жлеза. Прати ме и на видеозон, там потвърдиха това и казаха, че няма кисти и възли, просто е уголемена. Ендокринологът ми пусна изследвания и днес излязоха резултатите, но  четвъртък отново имам час, за да ми ги види и ще те помоля и теб за коментар.

# 188
  • София
  • Мнения: 699
Здравейте, дали може да ме посъветвате относно следното. Имам един мисет 12гс, към момента работим отново по въпроса,но след изследвания днес видях, че TSH 2.010mIU/l .
Мисля че за бебе правене се препоръчваше да е под 2 ( извинете ме ако сте го коментирали в предишни коментари ) . До сега никога не съм имала ТСХ над 2,  ТАТ и МАТ също са били в норма.
Бихте ли ме посъветвали за специалист в гр. София, който предполагам има познания и в репродуктивна медицина?
Попаднаха ми имена като д-р Начев, проф. Танкова, доц. Катя Тодорова, проф. Захариева, проф. Каменов...

Дали можете да ме посъветвате при кого да запиша час?

Също така притеснителното е, че при половинката ми има освен проблем в спермограмата и Testosterone 9.83   nmol/l, което е под нормата, в съчетание с висок холестерол и триглицериди...
Дали отново знаете някои лекар, който би ни консултирал и в неговия случай?

Предварително ви благодаря! Flowers Tulip

# 189
  • Мнения: 539
Момичета, бърз въпрос. ТСХ има ли значение в кой чист ден се пуска? Както и дали трябва да е сутрин?

Четох, че кафето влияе зле на ТСХ, но самото кафе или кофеинът е проблем? Ако е кофеинът - знаете ли някаква норма?

# 190
  • Мнения: 1 043
Здравейте, моля за коментар и на моите изследвания. Пуснати са на моя глава, преди бебеправене.

# 191
  • Мнения: 727
Може би малко тъп въпрос, но...
Смятам да правя обременяване с глюкоза. В лабораторията, която съм избрала има ОГТТ и отделно ОГТТ с инсулинови нива. Аз съм пуснала инсулин миналата седмица. Само ОГТТ ще ми свърши ли работа? Питам, защото има значителна разлика в цената.

# 192
  • София
  • Мнения: 35 938
Момичета, бърз въпрос. ТСХ има ли значение в кой чист ден се пуска? Както и дали трябва да е сутрин?

Четох, че кафето влияе зле на ТСХ, но самото кафе или кофеинът е проблем? Ако е кофеинът - знаете ли някаква норма?
След 10-12-ти ден на МЦ.
На гладно / без никаква храна и напитки, може само вода/ , до 9.00 ч, без да са приемани никакви медикаменти.

Здравейте, моля за коментар и на моите изследвания. Пуснати са на моя глава, преди бебеправене.

Т4 е нисък, консултирай се с Ендокринолог.
Нямаш Хашимото.

Може би малко тъп въпрос, но...
Смятам да правя обременяване с глюкоза. В лабораторията, която съм избрала има ОГТТ и отделно ОГТТ с инсулинови нива. Аз съм пуснала инсулин миналата седмица. Само ОГТТ ще ми свърши ли работа? Питам, защото има значителна разлика в цената.
Изследваш Инсулин и Глюкоза, трикратно, на 0, 60 и 120 мин.
Обади се в лабораторията и попитай, дали трябва да носиш глюкоза /купува се от аптека/ чашка и вода.

# 193
  • Мнения: 41
Здравейте,може ли коментар на изследванията ми

# 194
  • София
  • Мнения: 35 938
Здравейте,може ли коментар на изследванията ми
Здравей!
Няма ли Е2?
Предполагам са правени на 3 ден от МЦ?
ЛХ и ФСХ са високи, провери ЯР.
Пролактинът е висок, консултирай се с Ендокринолог.
Провери ТСХ, Т3, Т4, ТАТ и МАТ, направи обременяване с глюкоза /Инсулин и Глюкоза, триктарно, на 0,60 и 120 мин./
Ще чакам да пишеш, какъв е коментара на лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт