Спокоен, немного малък град с благоприятен климат?

  • 40 522
  • 804
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 367
Ами в толкова голямата централна част са само тези, които изброи ... И винаги са претъпкани с дечица. Даже и заведенията с детски площадки ( като Арената и Галабата ) са с претъпкани площадки ... В този град няма къде да си заведеш детето, за да се наиграе. А новозастроените сгради са толкова много ...

# 646
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Детенце  ще се оправи за една година . Родителите ги е страх ,  да го изведат извън града . Страхуват се от мъглата.Спомням си че над града имаше един ресторамт на високо място. Не си спомням как се казваше .
От там се виждаше как се стеле мъглата, по скоро смог ,  над Русе. А горе беше слънчево.Това някъде 73-та година.   .

# 647
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Почти всеки път като наближаваме Русе, е слънчево. И като отрязан с нож градът тъне в мъгла. Погледнато от разстояние.

Благоевград ми звучи като в чужбина. Едва ли авторката си мисли за такава генерална промяна на географските ширини.

# 648
  • Мнения: 2 798
Считам, че Благоевград отдавна отпадна от класацията на авторката...

# 649
  • Мнения: 11 967
Русе е разположен на брега на голяма река и има денивелация над 150м в най-ниската и най-високата точка. Нормално е да има мъгли в ниската част край реката, а Чародейка и Дружбите до са над нея. Пак там се намира най-високата тв кула - 211м. Преди имаше ресторант във високата част на кулата, та това са още 150м+. Но не е в това въпросът. Калина иска да се преместят от Русе.
 Трявна и Сандански са с подходящ климат за белодробни заболявания. Трявна обаче е в северния склон на Стара планина и е около 10000 жители, дори по-малко. Сандански е около три пъти по-голям, с повече училища и в зоната на влияние на средиземноморския климат, което прави зимата чувствително по-мека, логично и летата по-горещи. Но пък всички през лятото ходим някъде извън родното си място / мястото, където живеем, просто за да сменим обстановката.

# 650
  • Мнения: 76
Не мисля, че площадките са претъпкани, дори напротив, съвсем нормален брой деца си играят. Виж ако става въпрос за места за игра на закрито, там вече наистина има проблем, защото такива места липсват. Ще ми бъде интересно да прочета статията, в която студентите се оплакват от майките, ако я има някъде достъпна онлайн. Дори и така да е, това не променя факта, че на живо няма конфронтации, а и отсрещният бряг, пак повтарям, където са всъщност площадките, няма нищо общо с АУБГ. Накрая, дори и Благоевград да е "отпаднал от класацията на авторката", мисля, че тя може сама да си каже, ако е така, но тя вече спомена, че всички дотук дадени мнения са й полезни и й дават идеи за неща, които да съобрази, за които не се е сещала за момента. Някой страничен читател също би могъл да намери нещо полезно. Ето, аз например, нямам намерение да се местя в друг град, но ми е интересно да прочета какви са предимствата и недостатъците на други градове в страната.

# 651
  • Мнения: 30 802
Статията е малко стара, от 2013, сега може да има повече зелени площи, скоро не съм ходила в града:
http://aubgdaily.com/the-noise-and-the-campus/

# 652
  • Мнения: 76
Благодаря, интересна статия! С риск да изпадна в подробности, мисля, че е редно да се уточни: през 2013 е имало оплаквания от някои студенти относно шума от малки деца в близост до кампуса (показателно е според мен, че някои от същите тези студенти са имали и проблем с гледката на кърмеща майка наблизо, това ги било подразнило и разсеяло) и са предложили да се изгради ограда около кампуса като превантивна мярка. Обаче, както е уточнил и главният финансов ръководител на университета, тези площи са ---общинска собственост--- (с изключение на една малка ивица между две от университетките сгради), така че това е автоматично изключено като опция. Нещо повече, главният финансов директор подчертава, че ограждения и забрани не са посланието, което университетът иска да излъчва, така че от тази гледна точка оградите също са счетени за неприемливи. Той дори приветства случайни минувачи, тъй като помагат за по-големия оборот на университетските заведения. Накрая, преподаватели също се застъпват за достъпа до разнороден вид посетители, включително малки деца, до района на кампуса, настоявайки за разнообразен и шарен кампус. Скоро след тази статия са поставени и знаците, призоваващи за пазене на тишина на брега на реката откъм АУБГ, които доста добре мисля, че си вършат работата.

# 653
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Обаче ресторантът може да го няма на телевизионната кула, но пък Левента....страхотен е.

# 654
  • Мнения: 4 207
Колкото и да е странно, напоследък долу в града мъглата не е толкова гъста колкото към Русофилите и Джъмбо.

# 655
  • Мнения: 3 608
С две думи засраха Русе и продължават.

# 656
  • Мнения: 11 967
Колкото и да е странно, напоследък долу в града мъглата не е толкова гъста колкото към Русофилите и Джъмбо.
Вярно. И на мен наскоро ми направи впечатление.

# 657
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
==за белодробни заболявания==

Белодробно заболяване ли е алергията???Алергия ли е ??
Задушаване от алергия е мисля е спазъм на горните дихателни пътища, оток който не позволява да се диша.
Първата помощ е скалпел и канюла, веднага ? .
Мой братовчед почина от ухапване от оси . Просто се задуши от оток на горните дихателни пътища.
Белодробните заболявания мисля са са на самия  бял дроб??? Разни петна .
Има и заболяване както казваха старите лекари "белодробно сърце"?
От него също се задушаваш. 
Едни такива ми ти работи ???

Правилна диагноза???

# 658
  • Мнения: 797
В Смолян има 11 училища и 3 университета. Не спирайте да се обяснявате на госпожата. Тя като я гледам няма да избере никой град, само ще се подсмихва как се надуваме да хвалим градовете си. Не виждам до сега, с толкова изписани страници да има ефект. Буржоазия без покритие.

# 659
  • Мнения: 18 495
Щеше да има полза от по-реалистични мнения с плюсове, но и с минуси за градовете ви. А така - Враца\Смолян\Дупница - център на вселената, освен останалите да се посмеем, друга полза няма.

Общи условия

Активация на акаунт