Спокоен, немного малък град с благоприятен климат?

  • 40 720
  • 804
  •   1
Отговори
# 675
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Решението на проблема може и да е на 5 километра от Русе.
Какви гимназии , университети . След 7- годишна възраст детенце ще се стабилизира .

# 676
  • Мнения: 24 467
Какво "детенце"? Нали мъжът е с проблем? Или вече и аз съм се объркала, но мисля, че няколко пъти го прочетох това в темата.
Но който и от двамата да е, 5 км нищо не решават, ако въздухът е неподходящ за заболяване.

# 677
  • SF
  • Мнения: 21 564
За какво ви е малък град с Университет? Преподаватели ли сте?
Когато "детенце" порастне голямо, може да пожелае да учи в Холандия, в Сорбоната, в Софийския университет.
В Смолян имало 3 университета... Кои са те? - Смолянския университет и кои са другите два?
Това ми напомни да за предложението да се избере Добрич, защото имал чудесен Исторически музей.

# 678
  • Мнения: 6 026
Дамата, която създаде темата, сигурно не я следи вече, ама ние се надприказваме. Та по повод университета-по тази логика можем да кажем: артисти ли сте, че търсите театър в града? Университет, театър, опера, симфоничен оркестър, музей са някакви критерии за нивото на града и жителите. Освен климатът, който в случая е най-важен.

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 07:11 от W

# 679
  • Мнения: X
Авторката следи, просто не смятам за нужно да коментирам след всеки пост когато нямам какво да кажа.
Аз не съм посочвала в критериите градът да има университет...
И все пак тези С университет обикновено са по - развити от тези БЕЗ.

# 680
  • Мнения: 2 559
... и съответно, обикновено са с по-мръсен въздух, не благодарение на университетите, разбира се. 😉

# 681
  • Мнения: 7 776
Ама четете с разбиране, бе хора. Не съм предлагала Добрич, еле пък заради музея. Дадох пример за хубав музей. Моето предложение е за Габрово и Търново, ама къде ти да прочетеш цял пост...

# 682
  • SF
  • Мнения: 21 564
То това с Добрич и музея беше преди много време. Да не мислиш, че само си преповтарям цитатите?! Запомнила съм, че някой рекламираше Добрич като град с музей. (Едва ли има и друго за рекламиране..)
Да не го задълбаваме това Добрич с музеите, че се разводнява темата по смешен начин.


Сравняването на театъра и университета не работи добре.  Да обяснявам ли кой посещава театри и кой университети?
Ако не си студент или преподавател, един университет, а даже и повече от един, само ти вдигат цените на всичко и ти докарват суматохата и шума, от които всъщност искате да избягате.

# 683
  • Мнения: X
Esmeе, както казах, ние университет не търсим, но за шума и суматохата не си разбрала - не искаме да избягаме от тях, напротив искаме да си ги запазим в някакви здравословни граници. Иначе щях да отида в някое 5 хилядно градче. Проблема ни е климата и въздуха, не лудницата.

~desex~, да обикновено големите градове са с по - мръсен въздух, но и само на въздух не се живее, трябват и други неща. Малките градчета всъщност се оказват доста мръсни през зимата, така че май е спорен въпроса...

# 684
  • SF
  • Мнения: 21 564
Отговорът ми беше за тези, които го предлагаха като нещо, което ще ви е нужно.
Кажи, в такъв случай, кой град е малък и кой голям, защото за някои жители на Правец Ботевград е големия град с Лидл и Кауфланд!

Ето, моите предложения са тези два града - големият им плюс е, че са много близо до София с театрите и Арена Армеец, а въздухът е чист и Балканът ще ви пее песни.Simple Smile

# 685
  • Мнения: 2 559
.....Проблема ни е климата и въздуха, не лудницата.

...обикновено големите градове са с по - мръсен въздух, но и само на въздух не се живее...

Извинявам се, дано не прозвуча грубо, но, според мен, вие не знаете в какъв точно град искате да живеете. Ясно е, че все с нещо трябва да направиш компромис, тъй като идеално място за живеене няма. Навсякъде има по нещо, което ти се иска да не е такова, каквото е. Наредете си приоритетите и тогава мислете.

# 686
  • Мнения: X
Абе избирайте най-близкия подходящ град до вас, малък-голям, нали е временно, ще го преживеете някак.

# 687
  • Мнения: X
Esmee, аз съм го написала и в първият пост - 50 000 - 100 000 жители е среден, по моите представи, град, в който бих живяла (от гледна точка на големина), да кажем нещо с мащабите на Велико Търново или Габрово. Ботевград не вярвам някой да нарече голям град.

~desex~ , аз ако знаех в кой град искам да живея нямаше да я има тази тема, а вече щях да съм там. Няма нужда през 2 поста някой да обяснява как не знаем какво искаме, просто на който не му е приятно може да не пише в темата, вместо да се пълни с коментари колко сме неориентирани.... Та преди няколко поста една потребителка чак ми се разсърди, че не се втурнах през глава към Смолян Joy
Нали, няма нужда толкова драматично да се приема, ако някой каже, че не му допада нещо в родния ви град. Отдавна се написа, че целта на темата не е родолюбие и всеки да си защитава родното място, а обективно и безпристрастно да се каже нещо по конкретния казус.

д-р Lady Stardust, така и ще направим вероятно.

# 688
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 144
Чета темата от самото ѝ начало, като досега се въздържах от включване.
Както се казва - "такова животно няма". Поне в България няма град, който да отговаря на зададените критерии. Ако имаше, щяхме всички да идем да живеем в него.
Към 2016г. градовете в България с население над 50хил. жители са 24 и не знам някой от тях да е с чист въздух. Ей ги подредени във втората табличка по критерия население. Колкото по-голяма е разликата м/у броя по настоящ и постоянен адрес, и колкото тази разлика е процентно по-голяма спрямо населението по настоящ адрес, толкова по-голям е мургавият контингент в съответния град, и толкова по-голям е гурбетчийският контингент разпилян да дири препитание нейде. https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0% … D0%BD%D0%B8%D0%B5
Другите изводи може да си ги направите сами.  Peace

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 20:43 от profi_1

# 689
  • Мнения: 8 003
Аз продължавам да лобирам за Търново (не ме тресе регионално патриотарство).
Няма грам база за сравнение между Велико Търново и Габрово. Търново се развива, а Габрово, за съжаление - умира.
Климатът в Търново не вярвам да уплаши едни русенци. Има тихи квартали и като цяло има всички предимства на голям град, но усещането е като да живееш в малък и спокоен град.

Общи условия

Активация на акаунт