Спокоен, немного малък град с благоприятен климат?

  • 40 616
  • 804
  •   1
Отговори
# 495
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Проблемът с детегледачката е квалифицирани кадри в малките населени места.
Това не е тема за заяждане. Намерете си друга за тая цел.
Никак не съм съгласна. С две висши съм и пак съм гледала деца и са били доволни. Парите които искат тук са до една трета ит описаното от госпжа негативната. И какво им има на малките градове Перуника?
Нещо май се обърка.

# 496
  • Мнения: 7 776
Всеки има мнение по въпроса. Една от професиите ми е учител и човек без педагогическо образование (при все,че знам всичките недостатъци в обучението) не бих допуснала до детето си. Това,че някой е изгледал дете, за мен не е достатъчно, аз изисквам повече. И в малките населени места, квалифицирани хора с подход и нужното образование трудно се намират. И понеже живея в такъв малък град, мога да си позволя това мнение.

# 497
  • Мнения: 24 467
На дете до 3 годишна възраст не му е нужна гледачка с педагогическо образование. Трябва му човек с положително отношение към малките деца, с опит и с желание да се занимава. И да е здрав и контактен. Бавачките се търсят и наемат основно в такава възраст на децата. Ако е за по-големи деца е различно, но на бебе и толкова малко дете не му трябва учителка. Аз и за по-голямо не съм убедена, че точно такава жена му е нужна. На учителки ще се нагледа с години напред.
А хора има и в големите, и в малките населени места. Просто човек трябва да умее да прецени и подбере.
Аз пък не бих се доверила на ученичка или млада студентка. Особено ако не е гледала деца.

# 498
  • Мнения: X
С извинение, но имам близки роднини с педагогическо образование пред себе си. Понякога чак се изумявам на липсата на подход и как да се изразя по-меко, остарелите начини на комуникация с децата и възпитанието им.

# 499
  • Мнения: 7 776
Детето има не по-малка нужда от развитие на абстрактната мисъл и игри с подобна насоченост,именно във периода 1-3 години. Но ето, различни перцепции за това как се гледа дете. Както казах, явно моите изисквания са високи, не ми трябва пъдар, а човек,който да помага на детето да се развива.

# 500
  • Мнения: 24 467
Помощ в развитието на едно бебе и малко дете най-добра ще окаже не учителка /знам много добре, че програмата включва не бебешко възпитание, а най-рано предучилищна педагогика, а за останалите учители - педагогика за деца над 7 години, да не говоря, че от години педагогика не е влязъл и завършил само тоз, дето не е искал/, а човек, който има желание да се занимава и го е правил поне веднъж в личния си живот. И аз съм се изумявала от подхода и "идеите" за възпитание, образование и общуване на доста педагози, та това педагогическото образование ми е точно никакъв критерий.
Моите бавачки бяха жени в предпенсионна възраст, отгледали собствените си деца. Едната имаше внучета, но в чужбина. Играеха си с децата ми, четяха им, извеждаха ни разходка. Цялото им време беше за децата. Това майка или баба, които вършат и домакинска работа, няма как да го направят. Не съм им възлагала никакви други задължения, освен гледането на децата. Изключително съм доволна от този начин на помощ. И до сега и с двете поддържаме чудесни отношения. Не са учителки. Едната е химик, другата, е със средно образование. В развитието на децата това не оказа никакво отношение. Важното беше, че имаха ищах да се занимават. Защото не всеки обича да се занимава с малки деца. Образованието не е корелатив на желанието.

# 501
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
И да допълня. Това, че някой има определена диплома, не означава, че владее тази професия, че има качества за нея и т.н. Точно пък педагогика имаше период, когато всеки завършваше, ако не бъде приет другаде.
А и да е добър педагог, щом няма да може един памперс да смени, да заведе детето на разходка, да го нахрани, да реагира като има температура ... за какво ми е!

# 502
  • Мнения: 7 776
Какво ще кажете да спрем със спама? Всеки има мнение по въпроса, ако искате да го разискваме на дълго и широко, с удоволствие ще пиша в тема, посветена на това, защото имам какво да кажа, но не е тук мястото.

# 503
  • Мнения: 24 467
Не е спам. Говорим си за намиране на детегледачки в малък град, което има пряко отношение към избора на местоживеене.
Това, че не сме съгласни с позицията ти, че е нужно педагогическо образование за една бавачка на дете и че и в малките населени места има избор, не значи, че мнението ни е спам.

# 504
  • Мнения: 7 776
Спам е, защото не е по темата, зададена от автора. Изказахте си мненията. Каква е тая нужда да се обсъжда и едва ли не убеждава в противното, не мога да разбера? Вие ще си вземете баби за детегледачки, аз няма, изисквам образование, езици и готовност към адаптиране на иновативни методи за възпитание на детето, които жените в пенсионна възраст няма да разберат. Различен подход имаме съм отглеждането на деца. И от няколко мнения насам е спам. Хубаво е, да се усещаме кога сме полезни и кога защитаваме собствените си тези, само за да си чешем езиците.

# 505
  • Мнения: 24 467
Никой не те убеждава теб в нищо. Изразихме мнение по повдигнат по тази тема въпрос, а темата е свързана с живота в малкия град, минус на който бе отчетено намирането на подходяща помощ за отглеждането на деца.
Казвам, лично аз, че не е минус, тъй като такава услуга не е толкова трудно да се намери.
Съжалявам, че не сме на едно мнение, но не намирам това нито за задължително, нито за нещо кой знае колко страшно.
Ти ако желаеш, спираш да обсъждаш идеята. Не налагай обаче становището си на останалите.

# 506
  • Мнения: 3 615
Обърнахте го на махленски клюки.Към авторката къща в Червена вода.

# 507
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 682
С извинение, но имам близки роднини с педагогическо образование пред себе си. Понякога чак се изумявам на липсата на подход и как да се изразя по-меко, остарелите начини на комуникация с децата и възпитанието им.

Подкрепям на 100%.
Аз не бих и не съм търсила детегледачка с педатотическо образование или опит.

По темата - и за смятам, че си зависи от човека на 100% дали става или не за отглеждане на детето ми. Няма общо с местоживеенето.

# 508
  • Мнения: 24 467
Обърнахте го на махленски клюки.Към авторката къща в Червена вода.

Клюка - "Интересна, пикантна новина за някого, невинаги истина, обикн. компрометираща го, която се разнася от човек на човек. В училището се знаеха всички клюки." - тълковен речник.
Тук точно новини май не са обсъждани днес. Неистински и неприятни такива - съвсем.Laughing

# 509
  • Мнения: X
Аз не съм имала предвид, че само в малките населени места се намират трудно детегледачки. Напротив, навсякъде е трудно според мен. Ето и Mama Ru описа негативния си опит с детегледачките в Русе, който не е толкова малък град. Просто не е лесно да си повериш детето на непознат човек дори и да е препоръчан. Освен това трябва и самото дете да го приеме, а моето, както казах се адаптира трудно към новите ситуации и хора. Не е бебе. Просто го посочих като факт, че ще ни трябва детегледачка ако не сме в Русе и че според мен се намират трудно свестни такива без значение къде.

Общи условия

Активация на акаунт