Тренировки в домашни условия - 97

  • 39 191
  • 723
  •   1
Отговори
# 315
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Здравейте Simple Smile
Booty от 80 DO днес. Първите 2 кръга с 2 ластика едновременно от Лидл-ските син и сив - стронг и мидиъм при мен. По едно време Оутъм дрънкаше нещо за цвета на ластика да не се изхвърляме и викам ОК, свалям свалям единия, обаче мн лесно ми стана и го върнах. Докато не дойде 3ти кръг към средата, където с 2-та ластика дупето и краката ми трепереха и викам ясна е работата единия ластик си заминава.
А за упражнението където съм права, ластика е около глезените и вдигам крак в страни - ако не съм подпряна някъде започвам да се навеждам настрани, обаче като се подпра и започвам да ползвам рамото/ръката на която се подпирам, затова се хванах за дръжката на хладилника - отворя ли го, значи ползвам ръката прекалено Grinning

За мускулите дали се стягат от съкращения само - може би има нещо вярно, защото ако се сетите за упражненията преди раждане за свиване и отпускане на влагалището,  което препоръчат лекарите, а за да препоръчват явно има защо... ама плочки с колан пред ТВ не вярвам да се получат Laughing
Та може би има нещо вярно, но се преекспонира.  Така мисля аз.

Аз пък се замислям за тези уреди, на които трябва да пазиш баланс. А! И като отслабнах драстично преди 4г. ходех и на езда, там дават разход от 900 калории за час, защото цялото тяло, е най-вече краката разбира се, но цялото тяло работи, за да се пази баланс и да се задържиш на коня.  И да се върна на тренировките за баланс - все се каня да пробвам една такава тренировка..

# 316
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Честит празник на всички адашки! Да сте живи и здрави и все по-красиви!
 Честит рожден ден и на порасналите вчера дечица! Много поводи за гордост да ви носят! Моят дребен утре е рожденик. Става на цели 3 години Grinning
TDI, в програмите на Румяна съм правила такива изометрични упражнения. Но са със собствено тегло, бая зор виждах.
Вчера HIIT 20 + Stretch 10 Turbofire. Уникална програма ви казвам! Днес почивка Blush

# 317
  • Мнения: 4 406
Aманда, благодаря!' Всичко прекрасно и на вас!
Адашке, честито, много щастие и здраве!

Аз какви ги свърших - Hammer Build Up и 15 minute GLute Chisel. После се мотах 2 часа в гората. Малка денивелация, денивелации по 1 км през лятото. Неприятно студено е, с вятър. Но седя само между 4 стени, до работата ходя по улици със постройки, една до друга. Жива клаустрофобия. Та малко да видя природа.

# 318
  • Бостън
  • Мнения: 13 501
Здравейте Simple Smile
Booty от 80 DO днес. Първите 2 кръга с 2 ластика едновременно от Лидл-ските син и сив - стронг и мидиъм при мен. По едно време Оутъм дрънкаше нещо за цвета на ластика да не се изхвърляме и викам ОК, свалям свалям единия, обаче мн лесно ми стана и го върнах. Докато не дойде 3ти кръг към средата, където с 2-та ластика дупето и краката ми трепереха и викам ясна е работата единия ластик си заминава.
Нали знаете как се разбира дали си с твърде лесни ластици?
Точно като с тежестите, независимо от сериите и повторенията избраният ластик (комбинация от ластици или тежест) последните 2-3 повторения трябва да са ни много трудни. Ако не са определено си хвърляме времето на вятъра или просто тонизираме, без да има развитие, което понякога може да бъде и целта на занятието!
(в момента правим домашно по български и обяснявам какво е преносно значение на девойката, простете ми стилистичните забежки, с образователна цел е)

Честит празник на всички именички!

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 17:37 от Agent Provocateur

# 319
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Агент, точно така мисля и аз и затова и може и да се изхвърлям с ластиците (2 наведнъж), но определено ми е трудно да завърша повторенията, а когато вече виждам, че формата страда и нищо не правя, тогава свалям тежестта или в случая ластика.

# 320
  • Бостън
  • Мнения: 13 501
Винаги първо формата, съгласна 100%!
И затова и аз почвам с повечко, а ако се налага махам или заменям единия или понеже напоследък все вързани ползвам разхлабвам или затягам в зависимост от това какво ми е нужно Simple Smile

Затова и все мърморя като баба като почнете да си сравнявате тежестите наедро тип "с колко правиш мъртвата тяга". Реално за да има полза трябва всяко конкретно упражнение  да се работи с подходящата тежест за конкретния брой сетове и повторения. Т.е. едно и също упражнение се прави с доста различни тежести в зависимост от схемата (3х10, 5х12, етц.).
Затова се ползват One Rep Max калкулатори, когато искаме от да извлечем максимум полза от тренировка.
Истината е, че в домашни условия е много трудно постижимо (И времеемко!) и най-лесният ориентир е по финалните бройки. Също така разни платнени тежести за ръце са най-лесният начин да увеличим леко тежестта на дъмбела, защото при малки мускулни групи и високи повторения е абсурд да увеличим от 3 на 5 кг да речем .

12/44 Кростренажор 44 мин

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 17:36 от Agent Provocateur

# 321
  • Мнения: X
Честит празник на всички именници. На децата на Непо и Агент, честит рожден Ден на патерици. Бъдете всички много здрави и щастливи.

На мен гръдната преса ми е проблем да намеря тежест. По 3.5 на ръка ми е много леко, по 8 на ръка ми идва в повече.

Тая седмица тренировките са много льолява история. Цикъл, изпуснати тикви върху огледалото на колата на МП, което скоро смени... Изобщо греда.
Понеделник - спининг
Вторник -43 ден 80до
Сряда и четвъртък - болки.
Петък - Тае Бо
Събота - кондиционна тренировка по крав мага.
Настроила съм се понеделник да опитам истинска тренировка по крав мага, ама е два часа. Обаче толкова ми залипсва кикбокса, че пак го сънувах. Та ще ида. Ще видя как ще продължи тази история.

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 02:47 от Анонимен

# 322
  • Мнения: 2 877
Честит имен ден на именичките! Да са живи, здрави и спортни!
За днес - ден 53 (крака) от 80ДО.
Джери, това са изоконтракции и определено натоварват мускулите. За някои мускулни групи обаче трябва да заемеш определена поза или да ползваш някакъв уред, например топка за вътрешно бедро. Или да задържиш в поза лодка за коремните мускули.Проблемът е, че не можеш да задържиш много време, а и има лек риск от мускулни спазми.
п.п. Дух, в рутрекера бях виждала някакви клипове с крав мага, но май си бяха с инструкции, а не спортни тренировки.

# 323
  • Мнения: 187
Идвам да си отчета Джо Дилънските 30 мин. Утре ще направя йогата, която бяха ни препоръчали за днес.

Чудех се как ще се справя с храненето у дома. Пристрастена към зелени смутита и шоколад (пусто, такива хубави веган шоколади има!), харесвам филия с фъстъчено масло и сладко (намерих българско сладко от вишни в магазинчето до нас), направила съм фантастични темпе и къри за децата, а не трябва да ядем нищо друго, освен предоставената ни храна... Ама беше лесно. Вероятно защото порциите са доста големи и засищащи.

# 324
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Благодаря за пожеланията, момичета! Hug

Честит имен ден на патерици на празнуващите вчера! Да сте живи и здрави! Hug Hug Hug

Ние вчера пак се мотахме из Витоша, но този път по лежерно. ММ нещо се размрънка...За днес отчитам Chisel Cardio. Добре, че ми е ден за миене на коса, вода течеше от мен! Mr. Green

# 325
  • Мнения: 4 406
Благодяря, момичета за пожеланията!

За днес по план Master cardio и 15 minute GLute Chisel. Не се лееше чак пот, че беше много студено в стаята. На топло, с климатик не мога да правя тренировки. Та чак пот не се лееше, но дрехите са мокри.

Ще взема и да се разходя около 2-3 часа, че едно слънчице е пекнало и не ме свърта.

# 326
  • Варна
  • Мнения: 440
Здравейте,
Петък - народни танци
Събота
3 кръга
Суинг - 30
Скачане на въже - 100
Коремни преси - 30
Раменна преса - 15 кг. x 5
Неделя - паднах.. на лява длан и ляво дупе. Боли и синее, така че 2-3 дни ще спра тренировки

# 327
  • Мнения: 4 406
Ноември, и ти в отбора на контузените. Оправяй се бързо.
Непо, гледам, че минава ръката и рамото, че си хванала гирите. С коло кг. правиш ХиЧ.
Моите колена още са в рани и синеят, ама геройски правя тренировките.
От мен още 10 км. пеш. Сега се чудя къде да полегна.

# 328
  • Мнения: 1 143
От мен днес Кардио 1 от БР.
Хубава неделя на всички.

# 329
  • Мнения: 9 697
Аз започнах Стронгър на Ники Холендър. Ден 1 отчитам днес. /реших да я правя от неделя до петък, защото съботата ми е заета/.
За Кейт се оказа, че все пак нямам всичките ѝ тренировки, необходими за месечната ѝ ротация. Ще трябва да се подготвя по-добре за нея, защото много ми хареса. Обмислям да си купя и абонамент, но първо да си докажа, че съм сериозна Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт