Тренировки в домашни условия - 97

  • 39 263
  • 723
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 406
Аманда, бързо да се оправя сладурът! Ми то чай и аспиринчета за грип. Ще мине бързо Heart и аз, като съм у нас много ям.

Уикенд, моите бири не са от седмици, а от десетилетия. Не мога да я спра. То и за това отслабването ми е един път.

Вчера се видях с братовчеда (хижар е на хижа Македония), и приказки, приказки за планини, какви ти тренировки. След няколко бири.
Обадиха ми се преди малко, да не ходя на работа днес и от ХиЧ по календара ще съм. Нещо беше с 2 тренировки

# 361
  • Мнения: X
Аз искам да се ограничавам, ама нямам желание...
Искам да отслабна, но само като си помисля за броене на калории или макроси и нещо ми се обръща в стомаха. Сигурно ще му дойде време и на това, за сега искам просто малко да огранича количествата. Нещо много хаотично и най-вече не осъзнато се храня. За днес съм си приготвила кисело мляко с чия и няколко годжи берита, отделно печена тиква намачкана с малко конопено семе и съвсем малко кокосов не-подсладен чипс. За "основно" си мисля за бейби спанак с червен боб, киноа, морков и цвекло - на салата.
Отивам да тренирам

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 07:50 от Анонимен

# 362
  • Мнения: 1 178
Вкъщи пием много чай. ММ е накупил един кашон с билки и на няколко дена прави различни смеси. Ползваме кана RIKLIG от икеа. Удобна е и филтърът се почиства лесно.
Вчера нещо ме домързя, но днес ще наваксам с БР6 и кардио 2.

# 363
  • 1st floor
  • Мнения: 9 172
Аманда това не знам, дали има 1500 калории, във всеки случай не ми се струва много, изобщо.


И на мен не ми се вижда изобщо много...
Вчера се прибрах от сръбска кафана по никое време. Основно мръФки се ядоха, ама накрая някой ми беше поръчал десерт, без аз да искам, и пред мен се озова една френска селска торта. И нали храна не връщам, си опропастих яденето...калориите не знам как да ги преброя и няма да се мъча. Днес съм ужасно недоспала и зла. Няма да тренирам, направо отивам на работа.

Аманда, дано бързо се оправи младежът и да няма повече болни у вас. Това чудо се оказа много заразно. В неделя племеницата ми я приеха в болница, вчера баща й. С несваляема температура и кашлица. Тя вече е по-добре, но ще стои още, защото е с пневмония. Дано и таткото по-бързо се подобри. Sad

# 364
  • Мнения: 4 785
Какво означава осъзнато хранене? За мен най-добре е да ям, без много, много да се замислям и да си го слагам, иначе се натоварвам излишно, а пък тънкото пресмятане и броене на калории, микро и макроси ми   се струват чудовищна загуба на енергия и време, бих я впрегнала в подреждане на гардеробите на децата и шкафовете в кухнята и мазето, че отлагам поради липса на мотивация от 6 месеца Stuck Out Tongue Winking Eye
За седмица купувам пиле, кайма, риба и още някакво месо, овче сирене кашкавал, зеленчуци, плодове, яйца, ориз, шоколад 81%,взимам ръчен хляб пълнозърнест, с жива закваска на Богданов (дълги години не консумирах хляб, този ми е много ок.)
Правя две - три супи на седмица-пилешка,  топчета и нещо бобово или гъбена. Общо взето ядем това, всички от семейството, без специални менюта за отделни членове и ми е добре, психически ми е леко и неангажиращо.

# 365
  • Мнения: X
Ами Бич,
под "осъзнато хранене"
Скрит текст:
имам предвид, че например имах периоди на интервално хранене и горе долу предварително обмислях какво и кога ще ям. Бях си наложила някакви правила на хранене, горе долу часове, без междинки и тн. Сега всичко е хаос - ям когато ми се яде, каквото намеря - не някакви много кофти храни, не пържено, не полуфабрикати, но не го мисля много - печени картофи със салата, след няколко часа супа, след няколко часа печена тиква - ей такива неща - когато, каквото сваря, с повече междинни.
Струва ми се, че държа инсулина прекалено висок, с толкова чести хранения. Поне да залагах и на повече растителен протеин, а то.. ориз със зеленчуци, зеленчуци на скара и салата, тиква и конопено семе..

# 366
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Записвам се, за да се отчета по-късно с тренировка - един вид мотивация и поет ангажимент. От както съм започнахал 80DO нямам нито един пропуснат ден и нямам намерение да пропускам сега.
Малкият е с вирус също, снощи повърна 12 пъти, ходихме по нощите на преглед и на всеки час ставах да му слагам свещички, съответно днес съм получовек, отделно храна за офиса не си нося, добре че го има фууд бара.
Иначе за днес ми се пада 30 мин кардио, което жива-умряла, все ще изкарам някак довечера.

Чайник си имам аз класически, но става и  за съвременните котлони.

# 367
  • Мнения: 1 334
Аз също не спазвам хранителен режим. Нито мога нито имам нерви да следя  какво ям. Пък и не обичам да готвя( не че ми се и отдава де).Затова тайно ви се възхищавам на тези, които го правите. Сега гледам да не прекалявам с храната, понамалих хляба.. мен обаче донякъде ме спасява, че не съм по сладкото, ама пък си имам други  пороци 😁
Забравих да се отчета; днес Кардио 1 от БР и довечера Канго джъмпс

# 368
  • Бостън
  • Мнения: 13 724
Агент, значи не съм единствената дето си мисля, че кафето не е като "едно време", поради което не ми е и особено вкусно и приятно да го пия.
Определено! Няколко часа след като кацнахме от Португалия тръгнахме с децата към морето и О! ШОК! - след 3 спирания за купуване на кафе по магистралата аз почнах да рИвЪ във ФБ, че е срамно дори португалците да правят/пият по добро кафе от нас! Разбира се, че половината ми приятели казаха, че съм глезла Grinning
Също така мисля, че човек реално свиква и привиква към всякакви вкусове, ако си даде време, но 1. аз го нямах и 2. не искам да пия подобна горчива и рядка помия!
Истината обаче е, че като опре нож да кокал пия всичко де що тече!
А в какво си запарвате насипните чайове?
п.п. Агент, при мен вроденото отвращение към домакинска работа се е разпростряло и към приготвянето на кафе и ползвам капсулите на неспресо, които не са нищо особено. машините им за професионални клиенти обаче/хотели и пр./ са значително по-добри, капсулите - също.
Добре е да се знае, мерси, З.! Дори обикновените капсули стават за пиене, ако няма друго!

Запарвам насипен чай в това и това, тези и товаSimple Smile Последните 2 варианта са много срамни, но подаръци Grinning

Вчера при идеално хранене цял ден (щот се опитвам да отпочвам режим за да съм прекрасна през Май за РД) учих децата да ядат Jarlsberg - това включва опяване от моя страна, печени филийки от различни хлябове, шоу на масата, ютюб клипове как се прави точно това сирене, ютюб клипове откъде произхожда това сирене, мучене като крава и още мурафети - и опс, няколко парчета с чаша вино, после ме ядосаха и аз си гушнах книгата и няколко ябълки и всичко отиде на кино - и калории и макрота Simple Smile Но не си го слагам на сърце!

13/44 Rowing 44 min
14/44 Rowing 33 min
15/44 Cathe Quick Cardio Fix + ALMO AAA


Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 16:07 от Agent Provocateur

# 369
  • Мнения: 1 149
Здравейте Simple Smile
Отчитам се днес с БР1. От няколко дни следя по стриктно и храната, и даже вчера пак започнах да въвеждам във фитнес пал. Добре ми се отразява редовното следене и отчитане в темата.

# 370
  • Мнения: 1 348
Непо, много страшно звучи това с пневмонията. Стискам палци и двамата бързо да се оправят.TDI, твоето детенце също бързо да оздравява.

Живот и здраве, през февруари ще стана на 40 и може би трябваше да се хвана по-сериозно на режим, за да посрещна достолепната възраст с подновен външен вид, но и аз като Духето-искам, ама нямам желание.Иначе на мен най- пагубно ми се отразяват алкохол, сирене, кашкавал. Но и не минавам с парченце-две.Хлябът и шоколадът- не, колкото  и да е странно.Но  шоколад ям един път на два месеца, та не мога да бъда съвсем сигурна Хлябът, когато е пълнозърнест, заради фибрите, ми влияе добре.Не мога да го откажа и вероятно се самоуспокоявам, не знам.
Кардио 1 и половин час стълби.


Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 19:49 от Аmanda

# 371
  • Мнения: X
Да, ама и Дух старее... и й личи...ако сега не се хване не знам кога. Най-шантавото е, че аз съм много сигурна, че един ден ще съм кльощава дори. Изобщо не се виждам дебела и стара. Виждам се стара и слаба Grinning
Просто трябва да си изкарам волята и вдъхновението от г**а и поне да започна плодово-зеленчуковите си дни, както преди.
Та за днес ден 47 тотал боди и отивам на крав мага. Ако не съм много досадна, ще споделя пак как е минало и има ли нови впечатления.

Заминавам за 2-3 дни и си търся подходящи упражнения само с ластици и слайдери и най много с гири от 3 кг. Мисля да повторя някои от кардио сетовете на 80 ДО, за да не мъкна и железата с мен, че няма много пространство...

# 372
  • Мнения: 1 402
Отчитам вчера Кардио 3, днес БР 9.
Като слушам за тазгодишния грип и ми настръхва косата, моят син - малкият всяка година ми прави вирусни пневмони и сега съм на тръни...Бързо оздравяване на всички болни пожелавам.
Понеже стана дума за хранителни режими и броене на калории...и аз си мислех, че е много трудно и отнема много време да брои човек, няколко пъти се захващах да броя с фитнеспал неуспешно...преломният момент при мен беше като се научих да си запаметявам мои си рецепти - менюта, около 2 -3 седмици беше голямото мерене докато си въведа нещата, които ям най-често и сега става много бързо въвеждането и въобще не е времеемко, рядко се случва да се наложи да въвеждам нещо ново...и така вече броя почти 2 месеца, в повечето време съм в дефицит (изключвам празниците) и поизчистих определено...

# 373
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ден 13 от DO отчитам.

Много благодаря на всички за положителните пожелания за оздравяването на малкия! Той вече е доста по-добре, дано и всички други болни се оправят също така бързо!

Много се кефя, че въпреки само 3-те часа сън, (накъсания, в който ту спя - ту не, не го броя), се справих не лошо, дори си бях с групата и бройките повторения.

За първи път гледам и видеото след кардиото с участниците. Определено се оприличавам с жената, която модифицира. Като разказваше как децата й искат сладолед, или друг сладкиш и тя им приготвя и си казва "само ще оближа лъжицата", но после волята й "идва" и се спира... Grinning

Определено тази програма е много то "моите", правя си я с голям кеф!

за да посрещна достолепната възраст
хаха достолепна е възраст над 70
отделно 40 са новите 30
30 са новите 20
значи 40= 20 Wink Grinning

Amanda, махни алкохола. Той ти подрива волята. Боб Харпър в книгата си беше писал да не се пие ал-л през периода на сваляне. Точно защото като пиеш ал-л и волята ти намалява, не толкова заради хранителните му ст-сти. Или го сложи в рамка -  аз съм пила по 1-2 чаши вино докато ротирам само в дните с високи В. Сега имам ден за вино - петък.
Същото е с цигарите - направиш ли компромис за едно нещо, после идва и следващото и следващото.
Казвам го като бивш пушач и бивш ... пияч Grinning

Дух, аз съм пътувала така само с един телефон, дори компютър нямах- Фитнес Блендър със собствено тегло и си готова. Никви тежести, никви други екстри не ти трябват.

А! И положителното от оповръщания ми килим снощи - когато има упражнения със слайдъри, които аз и писах, че правя с пвц тарелка на паркета и ми се поллучава екстра -  е да ама по-голямата част от стаята е с килим, който ми се пречкаше Grinning И сега вече ще не ще ММ го махнахме, дано се пере по-дълго Grinning

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 20:27 от TDI

# 374
  • Мнения: 9 906
Уикенд, моите бири не са от седмици, а от десетилетия. Не мога да я спра. То и за това отслабването ми е един път.

Вчера се видях с братовчеда (хижар е на хижа Македония), и приказки, приказки за планини, какви ти тренировки. След няколко бири.

Ох, какви мили спомени предизвиква в мен тази хижа Македония. Най-вкусната чорба от леща с гъби и най-разкошните цигари Арда-'качак'.
Една седмица се скитайте гладни и без цигари в пущинака и няма нужда да привиквате към вкусовете. Всичко ще ви хареса от раз, гарантирано! Simple Smile Лещата наистина си беше хубава, де.

Днес ми беше ден за рехабилитация, но пропускам. Нощес (пак) не съм спала - болно дете. Само дано и другите не се заразят ..

ТДИ, мерси за идеята за мелатонина, но аз не, че не мога да спя, колкото не мога да се успокоя, за да заспя. Просто в момента си имам трудености.

Общи условия

Активация на акаунт