Тренировки в домашни условия - 97

  • 39 213
  • 723
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 445
Здравейте,
следя темите ви от около година, сега се включвам с предизвикателсво "плочки до месец май". Последно съм ги виждала лятото на далечната 2004 та.
Малко за мен - на 43 г., 170 см, около 56 кг. Нямам излишни килограми, но нямам и талия, нито пък дупе. Абе равна съм отвсякъде.
Днес - 6 PACK ABS For Beginners You Can Do Anywhere | 2018

# 76
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
може ли да ми кажете някое видео ако знаете, може и от тези програми които правите.
Влизаш на fitnessblender.com и си избираш според ниво на трудност, продължителност и т.н.

Ноември, добре дошла!

# 77
  • Бостън
  • Мнения: 13 597
А долу слагам любимата ми тренировка без нито един подскок и убийствен разход на калории, абсолютната класика в жанра - Afterburn на Кети.
https://www.dailymotion.com/video/x6acgbq
Tова е и моята любима тренировка на Кети Simple Smile

Звезди, наскоро беше споменала една нейна друга, май беше с акцент дупе, която на пръв прочит ми беше непозната и си бях оставила бележка да я потърся във ВК, но ще ми спестиш време, ако споделиш откъде е! Сега е се върна назад в мненията ти да видя коя точно ме беше заинтригувала.

А иначе и аз вчера правих Кардио Кор от финалната седмица (фаза 2), винаги ми напомня за Шоновата Dynamic Core (T25 Beta) и не мисля, че е изключително високоимпактна и сравнима със Шоновите извращения по въпроса - реално само високите колене и скачащите напади бяха гнус за ставите, но няма светило което да ме накара да ги правя така или иначе и аз поне винаги си модифицирам. Но пулсът си скачаше добре и контролирано. Не че си давах и много зор де - в 9 вечерта и след вечеря не съм в оптимална форма за кардио,  а ме боли доста и (част от) квадрицепса на левия за спомен от онзиденшната Legs, която завърших тихо ревейки и намалявайки прогресивно тежестите Grinning


PS За  Long and Sculpted Legs съм си мислела и я намерих Simple Smile Какво съм куче-следотърсач! Мерси за препоръката!
PS С теб съм за енергоразхода при комбо от силови+кардио (пудовки, metabolic workouts)

Последна редакция: сб, 29 дек 2018, 18:00 от Agent Provocateur

# 78
  • Мнения: X
Джери, честита Коледа и на теб!
Вчера от задачи и социални ангажименти не ми остана време за спорт/но поне навъртях 8 километра/. Днес донякъде компенсирам с Cardio Flow /ден 26/ от 80ДО. Изненадващо ми хареса, но може би с повече повторения би ми дошла много. Ако ми остане време, по-късно ще направя и предвидените за вчера крака.

Споделям мнението ти до някъде Simple Smile
Не харесвам особено много подскоците, но от друга страна те доста повишават пулса ми, най-много калории горя с подскачащи тренировки - тае бо, бягане и сходни на тях.

Дух, това е малко грешка на начинаещия, както казват французите. И аз мислех, че ако е си разбивам колената и глезените, не изразходвам достатъчно калории и не свалям, но няма нужда да подскаш, за да гориш калории. Kettlebell Kombos на Пол Катами сигурно гори повече калории от Pure Cardio на Шон. А долу слагам любимата ми тренировка без нито един подскок и убийствен разход на калории, абсолютната класика в жанра - Afterburn на Кети.
https://www.dailymotion.com/video/x6acgbq

Благодаря ти за пояснението, Звезди Simple Smile Утре имам по програма Кардио Флоу, което винаги заменям, тази тренировка доста ми допадна, може би ще я направя.
Аз от сега го мисля какво ще правя като свърши 80 ДО, точно такъв тип тренировки доста ми допадат и искам да продължа с подобни

# 79
  • Бостън
  • Мнения: 13 597
И една хубава статия (сори, на английски е!):
https://cathe.com/weight-training-low-reps-or-high-reps-for-weight-loss/

PS Гривните замерват енергоразхода при кардио тренировки базирайки се на показанията на пулса, докато при силови тренировки се ползват доста дженерик формули, та не се предоверявайте на тези числа. За общ ориентир стават, да. Апропо, прави ми впечатление, че някои от вас, по-ниски от мен, дават по-високи числа от моите са съпоставими тренировки/време. 

# 80
  • Мнения: 187
Първо благодарности към Агента за новата тема, а след това — добре дошла на Ноември.

***

За днес отчитам Фитнес Блендър комбинация от силова за горна част и кардио.

***

С ММ се записахме на едномесечен януарски фитнес курс към неговата фирма. Ще се тренира сутрин, в зала към офиса на фирмата, 5 дни седмично. На 6-тия ще се прави йога в домашни условия. Храната ще ни е осигурена, по 5 ястия дневно. Всичко е безплатно. Преди малко дадох заявката за моите веган порции от менюто за първата седмица. Нямам търпение да започнем. Ще се опитам да се включвам всеки ден по време на курса, за да ви разказвам какво сме правили.

# 81
  • Мнения: 10 016
Ноември, добре дошла!

Вяра, ще ми е много интересно да прочета, много идейно!

Моите глезени са изгубили гъвкавост, решението ми да се върна към йогата нараства като пропорции. То е взето вече, но обема на работа ми се вижда по-сериозен и целенасочен.

Дневниците ми за 2019 са купени, много им се радвам. Тези за изминалите години са изцяло попълнени, така че не е излишна покупка. Аз съм по организацията и последователните изпълнения (meticulous planning and execution Heart Eyes)

Отчет за днес: Йога- Хата, основен комплекс + таз.
Вчера- освен бокса в недомашни условия, пудовката и тичането, кратка йога в домашни условия- навеждания назад, отваряне на раменете, фокус: Урдва Данурасана
Скрит текст:

# 82
  • Мнения: 19 698
Дневниците ми за 2019 са купени, много им се радвам. Тези за изминалите години са изцяло попълнени, така че не е излишна покупка. Аз съм по организацията и последователните изпълнения (meticulous planning and execution Heart Eyes)
Какви дневници? Много обичам дневници Heart Eyes

Вяра
, и аз ще чакам с интерес да споделяш!

# 83
  • Мнения: 10 016
Дневниците ми за 2019 са купени, много им се радвам. Тези за изминалите години са изцяло попълнени, така че не е излишна покупка. Аз съм по организацията и последователните изпълнения (meticulous planning and execution Heart Eyes)
Какви дневници? Много обичам дневници Heart Eyes



Кристи, ето ги трите нови: йога, дневник към книгата Convict Conditioning (Calisthenics) и от Marks & Spencer's.
Искам да си пиша подробно йога секвенциите, и да имам месечни цели. Йога инструкторът ми е много симпатичен, била съм на негов курс, и пак бих отишла. Много хубав човек.
Харесва ми и как е структурирал самия дневник. Щях да купувам обикновен календар бележник, но като видях този, не устоях. Heart Eyes
Скрит текст:

Дневникът от М&С ми се струва идеален като общ поглед върху седмицата- вляво мога да пиша храната/макросите, а в четирите полета вдясно различните тренировки- йога, бокс, тичане или силова. Така всичко ще се вижда идеално:
Скрит текст:
В началото на всеки месец има 2 страници за нови цели и планове, а в първата част страници за организирането на семейството. Практично и удобно.

Дневникът към Затворническите тренировки беше изненада- не знаех че съществува. Излязох да си купя йога дневника, а намерих и този, а тъкмо довършвах книгата.
https://www.amazon.com/Convict-Conditioning-Weakness-Using-Survi … vict+conditioning

Така че вече си имам и дневник към нея, и си взех и 2ра част на хартия, по удобно ми се струва.
Скрит текст:

Бегаческият ми календар ми е обикновен календар от Септември 2018-Декември 2019. Ползвах такъв миналата година, и ми се стори най-удобен. Ще си попълвам и него, за да виждам целия месец наведнъж.
Скрит текст:

Готова съм с плановете. Не че ще е нещо различно, но искам повече йога и пудовки.
Приключих официално с Шон. Вечно правя едно и също. Преди Шон бяха Джилиън и Боб. Време е за промяна. Laughing
Блендърите, Кристин Къри и Пол Катами са на ред. По-скоро искам сама да си структурирам тренировките.
Ако ме нападне мързел и искам някой да ми говори, ще правя тях.

Едит:
Звезди, нали обещах да разкажа- тежка ми е пудовката 24кг за суингове. Изтласквам я ниско, страх ме е. И така може да се тренира качествено, де. Идеална е за тяги от различен вид. Постепенно ще стигна до нея.
Пробвах суингове с 18кг, идеална ми е. И си я поръчах за в къщи. Blush Blush Blush Много съм луда. Ама заслужавам! И нов екип си купих- клин и блуза с дълъг ръкав, и поръчах 2 якета за тичане, че имам само 1 и като не изсъхне навреме се чудя какво да правя и тичам с памучен суетшърт, а не е идеално.
Разлезих се тотално.
Имаше жесток клин на Найки...и нямаше моя размер.... Cry Cry Cry Търся го сега из нета, и не мога да го намеря. Crossing Arms

Последна редакция: сб, 29 дек 2018, 20:41 от Deziderata

# 84
  • Мнения: 2 881
Агент, да, тази беше. В групата бяха похвалили и Lower Body Confusion, която пак е  от груповите на Кети, но не съм я пробвала. Иначе за Cardio Core критиките ми бяха двустранни. От една страна, че се подскача, а от друга - че е доста еднообразна. Първа фаза не е трудна и не съм заменяла нищо, но ми беше досадно.
Аз довърших  с крака (ден 25), с което седмицата от първа фаза 80ДО приключи. Ненавиждам будисткия клек, но пък най-сетне намерих приложение на 28-кг. пудовка.
Дези, Катами е с по-кардио насоченост (Burn&Build е тренировката, с която горя най-много калории), а ти май основно ползваш пудовката за силови. Погледни Anthony DiLuglio, Lauren Brooks и Sarah Lurie. Антъни ми харесва най-много, има и по-силови и по-кардио програми. Препоръчвам и Atletica на Ilaria Montagnani.Тя всъщност се изпълнява с гира и преди да имам пудовка, я правих в оригиналната версия, но упражненията са класически упражнения за пудовка и могат да се правят като такива.
Тофи-фи, трябва да проваш различни варианти и да прецениш какво ти харесва. Аз обичам ММА тип тренировки и прeпоръчвам тези канали:
https://www.youtube.com/channel/UCMGIp3jifsoufZv_y8_c1Qg/playlists
https://www.youtube.com/user/popsugartvfit/search?query=boxing
п.п. Дези, сега ти видях допълнението за пудовката. Аз криво-ляво направих три суинга, ама тъжна работа, а и ме е страх, че ще я изпусна и ще продъня пода. Ползвам я за сумо и за мъртва тяга.
п.п. тук пък има танцувално кардио- hip hop abs на шон т, зумба. има и aerojump - скачане на въже.
https://www.dailymotion.com/playlist/x5s80y

Последна редакция: сб, 29 дек 2018, 23:36 от zvezdi4ka14

# 85
  • Мнения: 19 698
Дези, този от М&S много ми хареса! С кеф да си ги ползваш Hug

# 86
  • Мнения: 1 345
Звезди, много хубава тренировка.Направих я вчера и добре се натоварих.Предишните дни тренирах с Кристин Къри, при нея също положението е размазващо.
Аз харесвам кардиото, не вярвам в магическата му сила за отслабване, но вярвам, че действа супер зареждащо. Ефектът от изпотяването също много ме радва.
Днес почивка от трениране, защото цял ден съм на работа..Взела съм си варени яйца с надеждата да издържа само на тях, че напоследък преяждането е впечатляващо.Непрекъснато някой ме саботира с почерпки, а аз съм от тези, дето се притесняват да няма обидени.А и не мога да отрека, че ми е вкусно....
Дези, много си организирана, браво!Всичко при теб звучи доста сериозно, не е някаква игра, както е при мен.
Агент, за болежките- твърде е възможно всичко от това да е, имам и начална форма на шийна остеохондроза

# 87
  • Варна
  • Мнения: 445
Добро утро.
Благодаря за посрещането, вие сте безценни, толкова идеи и знания!
Днес:
4 кръга
Скачане на въже - 150
Суинг - 30
Бърпи - 6
Бърпитата ми са жалки Sad

# 88
  • Мнения: 4 406
Amanda, и аз днес ще съм на кардио и се чудя какво?!
Ноември, ще ги усъвършенстваш. Мойте в началото бяха много жакли.

Момичета, какво да правя с мкв файлове. Цялата ми Хамър и нещо беше ми заминава по дяволите?

# 89
  • Мнения: 1 345
Джери, аз скоро правих това https://youtu.be/_Cd0eIKXcSs Хареса ми, има и вариант с модификации, ако на места ти идват в повече подскоците

Общи условия

Активация на акаунт