Тренировки в домашни условия - 97

  • 39 248
  • 723
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Дези, календарите ти са уникални! Обичам календари, планове, всичко да е ясно, подредено и точно. Определено ще си потърся нещо подобно, че сега пиша на обикновен тефтер и не е много шик Simple Smile .
Кристи, много благодаря за линковете с ластиците!
Вчера Low HIIT 20 Turbo Fire + 30 мин. йога. Определено вече се справям по-добре с хореографията на Турбо-то, ще се пробвам и на по-продължителните тренировки.

# 91
  • Мнения: 4 783
Какво е станало с mkv - тата, Джери?

# 92
  • Мнения: 4 406
Мерси, Аманда, сега ще го пробвам!
Ноу фрейм, нямат картина.

# 93
  • Мнения: 2 886
Джери, ако всички нямат, проблемът сигурно е в плейъра.  Kmplayer  четеше всякакви формати.

# 94
  • Мнения: 4 406
Звезди, на моя скапан комп нищо не тръгва. Снощи я теглих.
Ще си купя аз нов.

# 95
  • Мнения: X
Някой имал ли е болки в коленете по време на 80 ДО?

# 96
  • София
  • Мнения: 1 270
На моменти имах навсякъде болка.И от глад се будех.Това се случва само при първото правене на програмата.Не се отказвай , болката ще мине и после ще се радваш на хубаво тяло.

# 97
  • Мнения: X
Изобщо не искам да се отказвам, напротив, много ми харесва всичко в програмата, освен кардио флоу.
За 37 дни тренировки вижам прогрес, което ме радва. Постоянна съм, сериозна съм, градирам в тежестите, до колкото ми е възможно. Като цяло смятам, че давам най-доброто от себе си. Дори в дни като днешния, в който изненадата на МП ми докара тежък махморлук (дори не разбрах как се сдобих с него) се наливам с кафе, зелен чай  и витамин ц, в името на това да се стегна и да си направя тренировката.
Разбрах, че съм изпуснала една - total body core - 35 ден. Нямаше я, когато свалях програмата, добре че Гая ме обзаведе с нея :* Та... след малко се вдигам. Но просто има моменти, в които колената ме заболяват много, особено дясното. Загрявам си ги и тях и всички стави преди тренировката, като цяло имам нужда от по-дълга загрявка, иначе понякога ми се получават проблеми.

# 98
  • Мнения: 4 406
Звезди, целувки! Сетих се от руския торент да го изтегля и всички мкв тръгнаха.

Имах проблеми с нета и направих Тае-бо флекс и 6 км разходка по байр.
Нали съм блейка как се спънах на тротоара при нас. Дънките ми се скъсаха, а каква рана! Дано не зарасне много лошо да не мога да клякам.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте!
Духче, ако имаш някакви проблеми с колене или друга част от тялото, модифицирай, направи го лоу импакт, не прави някакви усуквания, ако има, въобще пази се. Аз лично не бих седяла и чакала да ми мине, без да намаля натоварването. Трябва да се разбере, въпреки ентусиазма, че тялото ни е за цял живот, не за един ден, и никому не е нужно да куца, като стане на 40, защото е бил много упорит по време на тренировките на 20. Умната! Агентката мисля, че споделя, че има проблеми със ставите, да сподели какво точно прави. Не трябва тренировките да са на всяка цена. Здравето е на всяка цена, всичко друго е прах и пепел. И да се будиш от глад не е геройство, защото организма си го връща, рано или късно, по един или друг начин. Храненето трябва да е разумно, режимно за тези, които си правят режим, но трябва и да е достатъчно. А съня, съня е мног, много важен, за здравето, хормоналното равновесие и съответно отслабването.
Джери, свали си бсплейър, с него всичко тръгва.
Аз днес нищо не отчитам, реших да си почина, че нещо се чувствах поуморена, но пък влезнах , за да се похваля, че въпреки празниците, съм по-малко килограми, от колкото преди тях, и по-малко, отколкото съм била последната година. И съм много доволна, защото единственото, което се опитвам да възпитам в себе си, е ограничаване на лакомията. Преборя ли се с нея, щастлива ще бъда.
Изчезвам, че ни чакат с мъжо да пълним прасенцето за НГ, той като бивш готвач го викат за такива по-специфични дейности, мен не ме викат, ама той иска да има някой да му подгъзува, та ще ме замъкне и мен. Дано не запразним от днес Sweat Smile
Изчезвам, весел ден и спорна подготовка за празниците!

# 100
  • Мнения: X
Люба, напълно споделям мнението ти, проблемът е, че нямам достатъчно познания, за да зная кое точно в различните тренировъчни дни, натоварва коленете ми. Не ме заболяват при точно определени движения, просто в един момент почва да ме боли. Тогава внимавам повече и намалявам тежестта.

# 101
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Здравейте!

Днес: HIIT Cardio and Upper Body Workout - Intense Total Body Workout + 24 Minute Ab Blasting Interval Workout - At Home Abs Workout

Малее ако ви кажа вчера каква я свърших - чудехме се с ММ дали в онова пръскащо -дъждовно време да излезем с колелата, или просто да слезем до пристанището (пъпа ми е хвърлен там) и се загледах в Морган Фриймън "През червеевата дупка"  Изгледах 2 серии (те започваха една след друга) като никога разбрах за какво иде реч Laughing и по някое време съм заспала Sleeping И вчера съм спала общо 12 часа.
Днес тренирах и пак заспах. Направо си отспах тези 2 дни Rolling Eyes

Агент, според мен гривната следи по посочените тук формули, поне при мен изчисленото и показанията на гривната съвпадат. Че не трябва да им се предоверяваме - това е ясно. Но аз си имах някои съмнения, породени от опита ми с различни тренировки, които се потвърдиха и от гривната. Най-общо: тренировките са 20% ако не и 10% от успеха, храната е важна!

Фея, много интересно. Знаеш ли, че още си спомням, че в офиса имате пътека вместо стол на бюрото и от тогава обмислям как и дали мога да си сложа и аз една в офиса. Ще чакам да споделиш.

# 102
  • Бостън
  • Мнения: 13 682
След дълги години болки в коленете, разтягане на коленни връзки, късане на менискус, рехабилитации, ровене и четене стигнах до извода, че при мен основна причина за проблемите ми са дисбаланса в развитието на на предно и задно бедро, както и като цяло по-слаба мускулатура на краката, защото разбира се, винаги съм ги пазела да не станат "много мускулести" Roll Eyes. Та това го оправям с тренировки, но разбира се, умно, с избягване на упражнения, които усукват коленете, с модифициране на всякакви високоимпактни плиометрики, етц.

Факт е, че след 2 завъртания на 80ДО тази година като ида на пързалката и беснея 60+ мин на хокейни кънки (който кара знае, че хокейните изискват много по-приклекнала стойка в сравнение с фигурните) не ме болят коленете след това, което години наред не беше така. Абсолютно го отдавам на много по-силните и балансирани крака в сравнение с преди.

Тичане винаги съм ненавиждала и свързвала със сериозни болки в коленете след първите няколко седмици, любопитно ми е дали сега ще усетя разлика, но честно казано не ми се инвестира времето да опитвам. Маратонките за кардио при мен се оказаха много важни и интересното е, че очаквах, че по-сериозните подметки да ми "спасяват" коленете, но нито масивните, нито прекалено минималистичните подметки са оптимални за мен. Но никога, никога не скачам боса, никога!

Екстра загряване на коленете винаги е желателно! Трениране с разбиране и модифициране също. Лека болка се третира с пейнкилъри и противовъзпалителни и се тренира нещо леко. При повече от лека и видим отток се ходи на лекар. Но колене без болка се правят с трениране и движение, не със седене на диван и пиене на лекарства и добавки + ядене на корем, което не мога да обясня на свекърва ми.
https://www.verywellhealth.com/knee-pain-symptoms-2549628
https://www.webmd.com/pain-management/knee-pain/knee-pain-dos-and-donts#1


Адаш, не съм съгласна напълно. Нормално е да имаш усещане за лек глад по време на режим за редуциране на мазнини, относително кратък е, защото тялото и мозъка се адаптират, но поне при мен никога не се случва чудото да съм наядена до състояние да не изпитвам никакъв глад и да съм в кал. дефицит. Но аз съм си лакомо създание!
Агент, според мен гривната следи по посочените тук формули, поне при мен изчисленото и показанията на гривната съвпадат. Че не трябва да им се предоверяваме - това е ясно. Но аз си имах някои съмнения, породени от опита ми с различни тренировки, които се потвърдиха и от гривната. Най-общо: тренировките са 20% ако не и 10% от успеха, храната е важна!
Теди, да, това са формулите за кардио зоните и да, те са много добре познати и изследвани, но аз говорех за показанията, които тези гривни дават при силови тренировки, когато пулсът не е в кардио зони и изгорените калории са директнo свързани с количеството мускулатура и килограмите на тежестите, все неща, дето гривната не ги "знае"
https://www.livestrong.com/article/428523-calories-burned-in-a-3 … exercise-session/

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 18:56 от Agent Provocateur

# 103
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Агент, сега разбирам какво си имала предвид. Моята гривна обаче няма функция за силови и реално за изгорени калории/мазнини се ръководя само от показанията на пулса по време на тренировка

# 104
  • Бостън
  • Мнения: 13 682
Моята има профил за "силова", има профил за "кросфит", различава гребане на машина вс. гребане на река или колоездене на тренажор вс. колоездене навън. Доста са... на гривната съм си качила 20-тте най често полвани вкл. ходене Simple Smile))  Моето разбиране е, че там където не са кардио активности са заложени формули.
https://support.polar.com/us-en/polar-flow-sport-profiles

PS Факт е, че аз се будя от глад като мина от 3000++ кал/ден на 2000++ кал/ден докато се пренастрои организма ми, но това определено не означава, че гладувам или че едва оцелявам като в моето славно минало на 600-900 кал/ден за да имам задник от 88 см/170 височина.

PS Говорейки за адапатации е редно да си припомним пак, че тялото се адаптира и към тренировки и ако си направите експеримента да мерите една и съща тренировка 3-4 поредни седмици ще видите, че калориите ви падат в сравнение с 1-вия път, защото тялото е малко по-умно от нас.

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 18:38 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт