С какво ви дразнят свекървите - тема 104

  • 49 719
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 28 567
Цялата идват да ви помагат да си гледате собственото дете?!? Че вие защо не можете да си го гледате?
И да, "интересува се от внука си" и "помага да го гледаме" са две, различни неща.

Тъкмо това щях да кажа, че със сигурност не тя живее при вас, а вие живеете при нея. Сега се оказва, че преди това сте живяли и при майка ти. Общо взето сте решили да си играете на семейство, ама на гърба на родителите ви.
Точно.

# 61
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Да опитам отново:
Какво значение има свекърва ти обгрижва ли детето ти?

# 62
  • Мнения: 9 360
bikibiki,
Зарежи свекървата. Ако не ви харесва в Германия, върнете се в България. Ако ще оставате - курсове по немски за теб (ако не знаеш езика) и започни от сега да търсиш място на бебето в детска градина. Там положението с ДГ е същото като в големите градове в България - места няма. Има листи на чакащи, колкото по- бързо заявиш интерес, толкова повече имаш шанс за след 1-2 години. Успех!
Свекървата явно не и се занимава. Пък и всеки ден да идват да виждат бебето и помощ си е екзотика дори за България.

# 63
  • Мнения: 14 966
Ако е така, както момичето пише , в България си е имала помощ. Очевидно е, че свека я е подвела, отделила я е от техните и от  реалната помощ, за да си има компания.Явно инициативата е от свеката, и синчето , хоп - при мама.
Авторке, по - дипломатично. Опитай се да поговориш с нея, кога и с какво може да ти помогне, ако иска. Ако няма да помага , хващай си бебчето и се връщай тук. То голяма привилегия да живееш с човек, който не понасяш. И бебето ще изнервиш, и твоите нерви ще скъсаш.

# 64
  • Мнения: X
"Живее с нас" . 😜 😂 😂 😂
Плащате ли режийни в Германия - ток, вода, наем, храна? 🤔
Естествено, че плащаме, и помагаме с пари дори повече отколкото е нужно. Но пък от една страна сте прави, защо да разчитам, при положение , че не е отгледала собствения си син, метнала го е на майка и и баща и от раждането му, и може би дори не знае как се гледа бебе.
Deni-meni , tays - благодаря Ви за съвета, извинявам се, че не съм по дипломатична ама като гледам как ми се нахвърлиха и влезнах в защитен режим Joy И все пак за това сме хора, различни, и с различни мнения. Благодаря на тези които споделят моето мнение Kissing Face

# 65
  • Мнения: 18 501
Щом бащата го няма за къпането - явно работи.
Вместо да се нервите, че свекървата е "при вас", отделяйте се, поемайте си сметките и издръжката, и си платете спокойствието.

# 66
  • Мнения: X
Щом бащата го няма за къпането - явно работи.
Вместо да се нервите, че свекървата е "при вас", отделяйте се, поемайте си сметките и издръжката, и си платете спокойствието.
Правилно. В процес на търсене на квартира сме. И все пак и благодаря, научи ни да сме още по самостоятелни. Hug

# 67
  • Мнения: 18 548
Всеки би се радвал да му помагат и  отменят, дори да не си признава.Но не всеки е наясно до какво води помощта,повече ще те изнерви и ще тропаш.И аз като млада съм искала някой да ми помогне поне за час, ама точно мъжа ми ми набиваше канчето, че съм голяма и никой не ми е длъжен.Горчи, но вярно. И се справях и ти ще се справиш, детето ще порасне.Голямо момиче си, деетто си е ваше задължение,това е истината.                                               

# 68
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Виж сега, никой не ти се нахвърля, опитваме да ти обясним, че свекърва ти изобщо не е длъжна нито да къпе бебето, нито с друго да помага. Не се усещаш, че заради твое погрешно очакване, натоварваш друг със задължение. Едното не може да доведе до другото. Тук можеш да се държиш както си искаш, но с тази ти нагласа няма да решиш нито един проблем в реала. Защото е грешна

# 69
  • София
  • Мнения: 24 839

Правилно. В процес на търсене на квартира сме. И все пак и благодаря, научи ни да сме още по самостоятелни. Hug

Защо си мисля, че вместо да си видиш собствения интерес, от инат ще защитиш нейния?

Тя не ти следи какво правиш, не ти прави забележки, не участва в отглеждането на бебето, но пък режийните, които плащате като сте заедно, са много по- ниски, отколкото на отделна квартира. Освен ако няма някаква особеност при вас, която да не знаем.
Защо наистина не приемеш като урок държанието ѝ и не извадиш максималните дивиденти?

# 70
  • София
  • Мнения: 12 006
Ехее, кога усяхте да изпишете толкова Rolling Eyes

Скрит текст:
Толкова безживотен човек не бях виждала, но винаги може да се види нещо ново. Те са двама сина - 
другата "снаха", 16-годишна,
Скрит текст:
я товари със задължения и я обработва как да се държи пред роднините на гаджето си, първите няколко месеца постоянно се оплащваше, че била свита, не можела да готви, имала много приятели момчета, защо била такава странна. За нещастие на момичето - постигна целта си, но при мен няма как да стане. След като й е озъбих един път за нейното нетактично поведение за всичко, не смее да каже нищо за мен. Преди беше даже още по-зле преди да се озъбя. Мисли си, че снахите ще се съобразяват с нея и ще са й приятелки.  Ама такъв лицемер човек няма да ми стане приятел посМЪРТНО.


А ти на 17? Как така се снахосвате и свекърваросвате като сте само гаджета?
Аз съм на 21. Профилът ми е от 17-годишна Grinning

Warcraft  ти си на 21, другата сна'а на 16, и двете  руси със сини очи, пък сте фанАли ромчета, после свекървата виновна? Още нищо не си видяла. Smile Smile Недоумявам каква е причината на 16 и на 21г. да си тормозите главите с бясна свекърва, вместо да седнете и да учите и да си гледате живота.  Явно наистина на накои единствената цел в живота е да се възпроизвеждат Sweat Smile

# 71
  • Мнения: X
Така е, ще го приема като урок. Не можеш да накараш някой да направи нещо на сила, не и идва отвътре просто. Това което ме издразни е начина по който отговаря когато я помолим да помогне с нещо, все едно има хиляди по важни неща за вършене. Разговора беше;
Мъжа ми: майко, ще помогнеш ли със бебето да го изкъпете докато аз ходя до магазина?
Свеки; ОНЕ НЕ НЕНЕ (развика се), няма как да стане. Имам си работа, като аз поискам тогава ще го изкъпя.
И дефакто мъжа ми отговаря; демек никога ли?  Понеже и друг път сме я молили, защото все още ми е трудно да го къпя сама, а мъжа ми понякога работи повече време и няма възможност да се прибере за къпането. Както и да е момичета, няма смисъл да пишеме повече. Лек ден от мен Stuck Out Tongue

# 72
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Само да вметна, че на бебока нищо няма да му стане, ако си легне неизкъпан един ден. Визирам дните, в които мъжа ти не успява да си дойде.

# 73
  • Мнения: X
Само да вметна, че на бебока нищо няма да му стане, ако си легне неизкъпан един ден. Визирам дните, в които мъжа ти не успява да си дойде.
Е, ние така или иначе го къпем през един ден, не всеки ден. Не мислите ли поне, че това трябва да доставя удоволствие, да го гледаш как се радва и шляпа във водичката, а не да го възприемаш като някаква работа, изморителна и неприятна, сред която имаш други по-важни.

# 74
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
А пък на таткото предполагам ходенето до магазина не е задължително да е в точен час. Това не е спешно, ще изчака, а той ще си изкъпе детето. С право е отказала свекървата

Общи условия

Активация на акаунт