За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори - Коледно-новогодишна :)

  • 40 559
  • 739
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 836
Момичета, ММ има рожден ден скоро и искам да направя торта - моля за рецепти и съвети относно „гола торта” , но да не е прекалено трудоемка ,че за първи път ще правя торта 🌹

# 541
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Аз разбирам с разреза нагоре да се наредят едно до друго..
Това е най логично, но това охлювче ме обърка Simple Smile Благодарско! Simple Smile

# 542
  • София
  • Мнения: 11 706
Момичета, ММ има рожден ден скоро и искам да направя торта - моля за рецепти и съвети относно „гола торта” , но да не е прекалено трудоемка ,че за първи път ще правя торта 🌹
Какво означава "гола торта"  newsm78   оставя се  на блатове, така ли?

# 543
  • Мнения: 2 817
Момичета, ММ има рожден ден скоро и искам да направя торта - моля за рецепти и съвети относно „гола торта” , но да не е прекалено трудоемка ,че за първи път ще правя торта 🌹


Тази ми се получи страхотно. Можете да разделите блата на две или на три.

http://www.lamallena.com/index.php/gurme1/78-%D1%82%D0%BE%D1%80% … %D0%B8%D1%81.html

# 544
  • Мнения: 1 937
Може ли малко съвети? Ще правя нещо като торта с блат от натрошени бисквити, какао, бейлис и масло. Всъщност, трябва да се получат 2 торти, като формите ми са с падащ ринг и са по 24 см.
Ганаш - Мисля да сложа 200 гр. течен шоколад и 180 гр. натурален шоколад в 500мл. течна сметана. Ще се получи ли така и ще стегне ли? Имам още 90 гр. шоколад за всеки случай.
Мисля отгоре да има крем от 250 гр. маскарпоне , 1 кутийка дулсе де лече и 200 гр. заквасена сметана. Този крем също ме притеснява. Според вас количествата ще бъдат ли достатъчни за две торти?

# 545
  • София
  • Мнения: 10 862
Може ли малко съвети? Ще правя нещо като торта с блат от натрошени бисквити, какао, бейлис и масло. Всъщност, трябва да се получат 2 торти, като формите ми са с падащ ринг и са по 24 см.
Ганаш - Мисля да сложа 200 гр. течен шоколад и 180 гр. натурален шоколад в 500мл. течна сметана. Ще се получи ли така и ще стегне ли? Имам още 90 гр. шоколад за всеки случай.
Мисля отгоре да има крем от 250 гр. маскарпоне , 1 кутийка дулсе де лече и 200 гр. заквасена сметана. Този крем също ме притеснява. Според вас количествата ще бъдат ли достатъчни за две торти?


Ето едно предложение от мен: Черно-бял сладко-солен тарт (без печене). Става чудно! Поне можеш да се ориентираш по него.

# 546
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Лесна"гола" торта може да се получи от начупени две кутий котешки езичета,1кофичка от 400гр заквасена сметана,100гр пудра захар,изцеден ананас на парченца от консерва или узрял пресен,30гр кокосови стърготини.Всичко се обърква и се слага в тортена форма или се оформя в желания вид.Поръсва се с още кокосови стърготини и трябва да престои една нощ в хладилник преди хапване.

# 547
  • русе
  • Мнения: 1 317
Мога ли ползвам готварска сметана вместо сладкарска ,ако добавя захар ще стане ли?

# 548
  • Мнения: 103
Мога ли да заменя кравето масло с нещо друго в тази прекрасна рецепта защото нашите не ядът нищо с краве масло http://pep-4o.blogspot.com/2019/01/blog-post_15.html?m=1

# 549
  • Мнения: 10 263
Е как усещат пък вкуса на краве масло? Обикновено ако е сготвено, много вкусове примесени как точно вкуса на маслото усещат Simple Smile

Ама аз какво се чудя, на моя син ако му дам нещо органик и отказва да го яде. Дали плодове, дали бисквити, месо....без да му давам обеснения и усеща някакси.

# 550
  • Мнения: 4 859
Мога ли ползвам готварска сметана вместо сладкарска ,ако добавя захар ще стане ли?
За какво ти трябва ?
По принцип,ако е млечна ще стане (ро-рядък ми се получи веднъж крема обаче).Разбиваш по-дълго време с миксер и пудра захар добавяш на вкус.И да е студена.

# 551
  • Мнения: 4 859
Мога ли да заменя кравето масло с нещо друго в тази прекрасна рецепта защото нашите не ядът нищо с краве масло http://pep-4o.blogspot.com/2019/01/blog-post_15.html?m=1

Може би с кокосово масло или маргарин за готвене?Иначе може и да е само с олио или друга мазнина,от маслото е по-ароматна,но след като не обичате Rolling Eyes

# 552
  • Мнения: 9 108
Мога ли да заменя кравето масло с нещо друго в тази прекрасна рецепта защото нашите не ядът нищо с краве масло http://pep-4o.blogspot.com/2019/01/blog-post_15.html?m=1
можеш, с олио. Мама го прави само с олио, това с мАслото аз реших да го слагам, тъй като не слагам прясно мляко пък Simple Smile  Не слагай други мазнини - кокосовата има съвсем друга текстура от кравето масло.  Пък маргарин - абсурд Disappointed

# 553
  • Мнения: 978
Към какво мога да поднеса картофена салата?

# 554
  • Мнения: 22 867
Към какво мога да поднеса картофена салата?

Вкъщи към пържена риба най-често.

Общи условия

Активация на акаунт