За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори - Коледно-новогодишна :)

  • 40 634
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 103
благодаря заместиха с олио и се получи благодаря. ....картофената салата я приготвям и към риба .или панирано месо...

# 556
  • Sofia
  • Мнения: 26 524
Колко време се вари телешки джолан в херметическа?

# 557
  • София
  • Мнения: 11 738
Колко време се вари телешки джолан в херметическа?
40-45  мин

Към какво мога да поднеса картофена салата?
Почти към всичко което е с мръФка, а може и самостоятелно.

# 558
  • Мнения: 4 859
Към какво мога да поднеса картофена салата?
Кюфтета,кебапчета,наденички, шишчета и т.н. (скара като цяло),или пържоли-пилешки или свински(печени или задушени),пържени/панирани шницели(шницел по виенски или от кайма),кюфтета,хапки,руло стефани, също с риба е идеална комбинация(пържена,на тиган,на фурна) и т.н.
Като цяло нещо месно или рибно,ако е за гарнитура  без още картофи в ястието(на мен не ми допада,иначе съм яла и в такива комбинации).
И с паниран кашкавал/сирене пак може да се сервира,въпрос на вкус.

# 559
  • Мнения: 896
Ще варя жито (за пръв път), но нямам галета. Мога ли да я пропусна или да търся някакви заместители (бисквити)?

# 560
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 324
Ще варя жито (за пръв път), но нямам галета. Мога ли да я пропусна или да търся някакви заместители (бисквити)?
може. от обикновените (твърди) бисквити.

# 561
  • под тепетата
  • Мнения: 9 407
Точно начукани обикновени бисквити сложих, защото му придават леко сладък вкус. И аз днес правих жито за помен.

# 562
  • Мнения: 1 319
Момичета, ММ има рожден ден скоро и искам да направя торта - моля за рецепти и съвети относно „гола торта” , но да не е прекалено трудоемка ,че за първи път ще правя торта 🌹

СМЕТАНОВА ТОРТА "РОШЛА"
http://www.bg-mamma.com/?topic=297129.30

# 563
  • София
  • Мнения: 4 725

Някой от вас да е правил сладкиши с тези бишкоти и останали ли сте доволни?

# 564
  • Пловдив
  • Мнения: 1 385
Да,с бишкоти-савоярди правя торта тирамису.

# 565
  • София
  • Мнения: 11 738
........................
Някой от вас да е правил сладкиши с тези бишкоти и останали ли сте доволни?
Само бишкоти  Савоярди ползвам, нищо друго.

# 566
  • Мнения: 22 867
И аз ползвам савоярди, но друга марка, точно показаните не съм. Нещо особено ли има в тях?

# 567
  • Мнения: 2 642
А какво правите с бишкоти освен тирамису?

# 568
  • Мнения: 7 304
Истинско тирамису не съм правила отдавна,но винаги имам в шкафа голям пакет Савоярди.Правя:ред бишкоти,крем от заквасена сметана и пудра захар,плодове от сладко(малини,ягоди,праскови) и така до края на продуктите.Скоро(преди НГ) Марчева беше пуснала едни вълшебни боМбони с бишкоти.Харесала съм едни торти на Люси и на Таня Донева също с бишкоти...има доста идеи в нета.

# 569
  • Мнения: 22 867
А какво правите с бишкоти освен тирамису?

Лятно време, например, много често спретвам тоя  лимонов сладкиш на Аелис, но не с едно пакетче, а направо с четирите, като увеличавам и другите продукти и оформям във форма за торта. Слагам парченца банан между редовете бишкоти, портокал съм рязала на парченца, кайсии, сладко, зависи какво имам. Става чудесен лек разхладителен десерт.

Общи условия

Активация на акаунт