Мнения за обезкосмяване на корема по време на бременност

  • 4 225
  • 15
  •   1
Отговори
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Търсих мнения по темата, но не намерих нищо актуално. Според вас какви са най-удачните методи за обезкосмяване на тази зона по време на бременност?

Натъкнах се и на мнения, според които не е подходящо да се махат изобщо, какво мислите за това?

Проблемът идва от това, че с години лекувах сериозна поликистоза и заради хормоналния дисбаланс ми се появи нежелано окосмяване по корема, което досега премахвах с епилатор. Вече не съм сигурна, че това е подходящо, но поради естеството на окосмяването не желая да го оставям, само в краен случай.

Благодаря предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 934
Да, по добре не рискувай. Възможно е да предизвика контракции.

# 2
  • Мнения: 35 951
вземи си тример за жени

# 3
  • Мнения: 367
Аз ползвах епилатор по време на бременността, включително и в зоната на корема след като и аз се интересувах и четох по тази тема. Последния път в който ползвах епилатора докато бях бременна беше седмица преди да родя, тоест 39та г.с. дори тогава не съм усетила контракции или някакъв дискомфорт. Ако бременноста ти протича нормално, леко и без много неразположения не мисля, че има проблем обезкосмяването, поне при мен нямаше. Аз ползвам Braun Silk Epil, безшумен е и се работи много бързо и безболезнено с него.

Последна редакция: пт, 28 дек 2018, 16:25 от antoanetas

# 4
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Мисля да си купя нов епилатор, тъй като моят е почти на 10 години и предполагам, че новите и по-скъпи са доста по-добри и безболезнени.

Особено се заинтересовах от тези, които включват бръснеща глава, дали няма да е най-подходящо да се епилирам с такава? А и в последствие да я използвам в бикини зоната...

# 5
  • Мнения: 367
Мисля да си купя нов епилатор, тъй като моят е почти на 10 години и предполагам, че новите и по-скъпи са доста по-добри и безболезнени.

Особено се заинтересовах от тези, които включват бръснеща глава, дали няма да е най-подходящо да се епилирам с такава? А и в последствие да я използвам в бикини зоната...

Моят също беше на близо 10 години и докато бях бременна си купих нов за да ми е по-спокойно. Мога да ти препоръчам моя, Braun Silk Epil 5185.. oт емаг си го поръчах, беше около 90 лв. Не е най-новия модел, но върши отлична работа, има си ръкавица, която се изстудява и несесерче.. а и се работи буквално за минути с него.. бих казала максимално безболезнено.

# 6
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Мисля да си купя нов епилатор, тъй като моят е почти на 10 години и предполагам, че новите и по-скъпи са доста по-добри и безболезнени.

Особено се заинтересовах от тези, които включват бръснеща глава, дали няма да е най-подходящо да се епилирам с такава? А и в последствие да я използвам в бикини зоната...

Моят също беше на близо 10 години и докато бях бременна си купих нов за да ми е по-спокойно. Мога да ти препоръчам моя, Braun Silk Epil 5185.. oт емаг си го поръчах, беше около 90 лв. Не е най-новия модел, но върши отлична работа, има си ръкавица, която се изстудява и несесерче.. а и се работи буквално за минути с него.. бих казала максимално безболезнено.

Гледах го, но ми идва прекалено скъп, над 300 лв. е...

Мисля, че не включва бръснеща глава, заради което всъщност искам да си купя епилатор. 🤔

# 7
  • Мнения: 367
Мисля да си купя нов епилатор, тъй като моят е почти на 10 години и предполагам, че новите и по-скъпи са доста по-добри и безболезнени.

Особено се заинтересовах от тези, които включват бръснеща глава, дали няма да е най-подходящо да се епилирам с такава? А и в последствие да я използвам в бикини зоната...

Моят също беше на близо 10 години и докато бях бременна си купих нов за да ми е по-спокойно. Мога да ти препоръчам моя, Braun Silk Epil 5185.. oт емаг си го поръчах, беше около 90 лв. Не е най-новия модел, но върши отлична работа, има си ръкавица, която се изстудява и несесерче.. а и се работи буквално за минути с него.. бих казала максимално безболезнено.


Гледах го, но ми идва прекалено скъп, над 300 лв. е...

Мисля, че не включва бръснеща глава, заради което всъщност искам да си купя епилатор. 🤔

87 лв. е в Емаг в момента.

# 8
  • Мнения: 547
От бременността и на мен ми се появи окосмяване в областта на корема, и то доста. Говорих с мои приятелки, които казаха, че са имали същото окосмяване, че и повече от моето, но след бременността е изчезнало и е най-добре да не го махам с нищо, защото ако започна да го махам ще се появява и след това.

# 9
  • Мнения: 6 538
Да се оплача, че и при мен се появи окосмяване по корема, а съм едва 15 г.с. Не знам до края какво ще стане. А преди имах точно пет косъма, които махах с пинсета.
На мен също ми казаха, че после изчезвало и по-добре да не го бутам.
Относно тези бръснещи глави, съм против, то си е като да се обръснеш със самобръсначка. А не ми се мисли какво ще стане ако си обръснеш корема. По-добре с епилатор или кола маска, ако толкова много те притеснява.

# 10
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Това, което ме притеснява при епилатора и кола маската е, че много момичета споделят, че заради болката могат да се получат контракции. Дори в някои студия за кола маска отказвали да обслужват бременни момичета...

# 11
  • Мнения: 6 538
Щом те притеснява епилатор, по-добре не го бутай, отколкото бръснене. Ако и след раждането остане, тогава гомахай.

# 12
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Още в първия си пост описах, че става въпрос за окосмяване, което вече имам, а не се е появило след началото на бременноста. И тъй като не е малко и само на едно място, ме притеснява да ходя особено на прегледи по този начин. Благодаря все пак.

# 13
  • Мнения: 275
Rochelka, и аз имам по корема окосмяване. Винаги съм го махала с бръсначката - вече години наред и нищо не ми е станало ( изкарала съм и 2 бременности). Епилатор обаче там не бих изтърпяла, но всяко тяло понася различно болката.

# 14
  • Мнения: 1 196
При положение, че досега си се епилирала, не мисля, че ще ти създаде голям проблем това да продължиш. Аз например от години за интимната зона ходя на кола маска. Бременна съм в 4ти месец и не съм спирала да ходя, нямам промяна в чувствителността към процедурата, нито пък чувствам какъвто и да е дискомфорт. Моя приятелка, която скоро роди също си ходеше на кола маска. И корема си епилираше до последно по този начин, не е имала проблем или контракции. Но всеки човек е различен, пробвай и сама ще усетиш дали е добре за теб.

Общи условия

Активация на акаунт