Моля , някой да ми помогне с мнения , объркан съм

  • 19 617
  • 450
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Според статистиката около 1/3 от браковете у нас завършват с развод, средно 15 години след сключването.
Така че е реалистично да се мисли и в тази посока, докато се надяваме на по-добрия вариант - да остареем заедно.

Жените, които влагат целия си живот, труд, сърце и финанси в чуждо жилище (макар и на настоящото "Мило"), изпадат в много кофти ситуация след развод, на всичкото отгоре с 1-2-3 деца на ръцете. Бившият си остава волен като птица в собственото жилище, свободен да гради новия си живот, а жената....
Така че всяка жена, която се дърпа на такъв вариант, е просто разумна и предвидлива. А мъж, който отказва да й предостави опция за съвместно жилище, страда от някакъв ориенталски комплекс.

Авторе, жената има съвсем резонни искания: да сте в по-голям град с повече възможности за работа; да сте в общо, а не само в твое жилище; да не сте под постоянния надзор на твоята майка.
Ако ти не ги уважиш и искаш непременно да наложиш обратното - т. е. да я завреш в малкия град, в собственото си жилище и при майка си, и ако се разделиш с нея, защото тя не се навива на този вариант, значи жената само ще спечели от вашата раздяла. Любовта си е любов, ама и най-голямата любов пресъхва, ако човек не се грижи за нея.


# 46
  • Варна
  • Мнения: 4 110
Не си спал, не се коси.
Аз искам да кажа, че 30 км до голям град никак не са.много. Оправи си имота и гледай напред.
Като чета професиите, можете и двамата да работите за себе си. Оправете си имота и ако сте още навън събирайте за сервиз или салон.
Имот се сменя, не е никак задължително да е в началото.

# 47
  • Мнения: 5 508
Компромиси трябва да се правят и от двете страни, но идеи като 'Продай си имота и вложи парите в общ' или 'Ремонтирай го със свои пари, дай го под наем и с парите плащай за общ дом' звучат или много наивно по детски, или крайно глупаво ... най-вече с половинка като гореописаната.
И нея я разбирам де. Не по-малко луд трябва да е човек за да налива пари в чужд имот, освен ако не уреждат всяко 'вливане' по законов ред и в случай на раздяла тя да има право да изисква тези свои разходи (или част от тях, защото освен, че ще е давала е и получавала 'благини' като липса на наем, друг е плащал режийните и т.н.).
Но да, най-важното в случая е да изяснят защо и двамата не искат да живеят в друг град, дали само за тези два града не искат да правят компромис или по принцип, както и какво точно искат да се случи с общият им живот от тук нататък.

# 48
  • Мнения: 31
Да съгласен съм за компромисите , може би аз съм в стереотипа че жената трябва да дойде с мъжа да живее , аз винаги при възникнал проблем търся вина в себе си също , може би аз не съм наред в случая , в моите представи ги няма вложените пари там е грешката явно , но аз бях воден от идеята за собствено жилище да не под наем защото са пари на вятъра ... нещата са по сложни от колкото аз си ги мислех явно

# 49
  • Мнения: X
Средна работа , аз съм автомонтиор , тя фризиорка по професия.. нямаме професия която да е престижна , нормално българско семейство Simple Smile
Не знам в коя държава сте, но познат с твоята професия се установи в Германия със семейството си и живеят повече от добре.С две деца.
Един съвет, който не прочетох....
Продавате всичко ваше в Бг и се установявате трайно там, където сте.Имате добри професии.Първо, ако работите добре и здраво, "навън" можете да изкарате в пъти повече пари, отколкото в Бг.Второ, изобщо не е нужно да се връщате в Бг, никога.Трето, работейки навън законно, си осигурявате една хубава пенсия според Бг-представите. Дори не е нужно да работите чак до 65 години....И четвърто, със изкараните и спестени пари там за 15-20 години можете да си купите съвсем ново жилище тук, в който град пожелаете.
Ако сега бях на 25-30 години, точно така бих постъпила.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 480
Добре де, млади сте, живота е пред вас, защо си се запънал с този собствен имот? Тепърва ще градите двамата, спри да намесваш майка си, ще го избистрите с гостуванията, това ви е най-малкия проблем.
Нали затова сте зад граница, пестете, планувайте, инвестирайте разумно. Направи си равносметката,  че за бъдещите ви деца, ще бъде много по-добре да се устроите в по-голям град- избор на училища, среда на израстване, възможности.
Съпругата ти има право да не е ентусиазирана от това че имаш нещо свое в родния си град. Ами честно да ти кажа, това не е кой знае каква основа, предвид цените на имотите в малките градове. Мисли в перспектива и мисли като семеен мъж, просто трябва да излезеш от стереотипа-  "имам жилище"

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 110
И аз си помислих като Франсоаз, защо не?
От друга страна, щом темата в болна спрете да задълбавате за момента и не говорете това.
Всеки има нужда да помисли, да усети нещата, да ги пречупи. Отделяйте ресурс, за това трябва време.

# 52
  • Мнения: 18 589
А на мен ми направиха впечатление думите "явно съм спал", "ще поговорим и ако ли не,ще има край" Ти, авторе, склонен ли си на някакъв компромис изобщо? Да стигнете до решение,което ще се хареса и но двама ви.

# 53
  • Мнения: X
Да съгласен съм за компромисите , може би аз съм в стереотипа че жената трябва да дойде с мъжа да живее ,

Това е било в патриархалните времена, когато бракът е бил до гроб и жената е оставала със сигурност в жилището на мъжа до смъртта си.
Сега няма никаква гаранция, че няма да я изритат като парцал един хубав ден, щото мъжът си е намерил по-млада тръпка. А децата остават на ръцете на жената. Така че е съвсем нормално жените да имат известна сигурност в собствеността.

Вариантът с оставането в чужбина е наистина разумен и аз се чудя защо обмисляте само един ремонт на жилище в забутано градче в България, след като можете да разработите добър бизнес в чужбина и да си подредите живота добре. Професиите ви го позволяват. Може би не знаете езика?
Но дори и да не е в чужбина, много по-разумно е да спестявате пари за откриване на собствен бизнес, който ще ви даде доходи и за жилище, и за всичко останало, отколкото да ги вкарате във въпросния ремонт (от който жената няма никаква файда).

# 54
  • Мнения: X
Малките градове в България реално в момента не са атрактивни, разбирам я девойката. Освен ако там няма потенциал за туризъм и къща за гости. С твоята професия имаш добри възможности в по-голям град.
 Не одобрявам мислене за развод и собствености в началото на връзката. Ако се обичате наистина, имоти и пари трябва да са на заден план. Имоти и пари ще спечелиш, истинска любов и добър партньор - по-трудно.

# 55
  • Мнения: X

 Не одобрявам мислене за развод и собствености в началото на връзката. Ако се обичате наистина, имоти и пари трябва да са на заден план. Имоти и пари ще спечелиш, истинска любов и добър партньор - по-трудно.

Те много жени не одобряват, затова реват после, като им посочат вратата след 10-15 години, барабар с чаветата. Или за да не им посочат вратата, си налягат парцалите и търпят всичко - любовници, пиянство, комар, че и бой. Но, разбира се, кощунство е да се замърсява розовият въздух на ЛЮБОФТА с такива прозаични мисли. А истината е, че Любовта страда не от мисленето за развод, а от липсата на уважение и равноправие във връзката, част от което е изнудването на половинката чрез липсата на собственост върху дома.

# 56
  • Мнения: 31
Виждам много мнения , никога до сега не съм писал в форум а и тук сички или повечето сте дами , моята връзка и запознанство С жена ми стана случайно , до момента в който се запознахме се бях пуснал по течението , не вярвах след много разочарованиян, че ще намеря правишния човел и изведнаж дойде тя , там е инразликата че тя е от голям град , аз нямам база за сравнение не съм живял и работил в голям град ... но подцених може би това различие

# 57
  • София
  • Мнения: 29 054
Авторе, до каква степен си готов да направиш компромис с желанията си и да се съобразиш с тези на жена ти? Какво иска жена ти, с което ти би могъл да се съгласиш?

# 58
  • Мнения: X
Не е непреодолимо това различие. Имате добри професии, можете да изкарвате добри пари и да градите живота си заедно, без всеки да дърпа чергата към себе си. Ако желаете, разбира се.

# 59
  • Мнения: 31
Склонен съм на компромиси , пак казвам че явно моето мислене и стереотипи са грешни , не съм си представял да живея в друг град преди да я срещна ...

Общи условия

Активация на акаунт