Бебешката количка - цяла наука за второ висше №41

  • 58 039
  • 772
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 620
Здравейте, някой ползвал ли е, има ли впечатления от Tutis viva life? Чудя се, дали няма да е много тежка и дали няма да спарва кошът за новородено? Бебчето ще е лятно.

# 316
  • Мнения: X
Някой има ли наблюдения върху Foppapedretti iWood?
Благодаря!

# 317
  • Anywhere
  • Мнения: 1 094
Здравейте, някой ползвал ли е, има ли впечатления от Tutis viva life? Чудя се, дали няма да е много тежка и дали няма да спарва кошът за новородено? Бебчето ще е лятно.
С тегло от 13-14.5 кг си е тежка количката, но ако няма да се вдига често може и да не я усещате толкова. Приятелка има Зипи и хич не се усеща така тежка, вдига си я сама, а е 50 кг.
А коша защо да спарва? Лятото се ползва без покривало, отваря се мрежестата част на сенника, ще е като всеки друг кош за новородено!
Обаче цената Smirk подобни колички има и за доста по-добра цена.
1000лв за полски танк 2 в 1.....аз лично не бих дала, но всеки си преценява.

# 318
  • Мнения: 1 071
Ние купихме на ABC Salsa 4 , цената беше ок 2в1 1170 лв. Маневрена е, ще стои на първия етаж, така че няма да я вдигам кой знае колко.
Полските ги отписах само като ги видях.
Както и Кам Таски Спорт.

# 319
# 320
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Здравейте, някой ползвал ли е, има ли впечатления от Tutis viva life? Чудя се, дали няма да е много тежка и дали няма да спарва кошът за новородено? Бебчето ще е лятно.

Загледахме я есента на изложението, да си призная хареса ми. Масово полските колички са ми тежки и тромави, но тази имаше някаква странна за мен лекота в движенията си.
Не знам дали си заслужава 1000-та лв за 2в1, при положение, че за 1300лв. аз си взех Пег перегото 3в1, а също и има и доста други колички в този ценови диапазон, но от доказани марки с хубави, изпитани столчета за кола Simple Smile Вие ще си прецените най-добре.

Ох, тази Аддора. Hug Така ми хареса, а така ме е яд, че в България е доста скъпа.

# 321
  • Мнения: 620
Благодаря за отговора! А за спарването, отдолу кошът е само с няколко дупчици за проветрение, има кошчета, които са по-надупчени т.к. и ми се струва, че ще са по-проветриви. Иначе живеем в къща и няма да се налага много, много да се вдига по стълби, затова не държа непременно да е лека, но е предимство. Сигурно ще се насоча към друг модел, ще поразгледам още... Тази уж я дават също 3в1. Но, да, за същите пари общо взето мога и Peg  Perego да взема...

# 322
  • Мнения: 28
Аз гледах Адората в един магазин, но честно казано ми се видя доста тромава. А какво ще кажете за Jane Minnum.Много ми допада, но няма къде да я видя. Интересува ме дали е маневрена и дали биха били проблем малките колела?

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 466
И ма ли някой впечатления от тази количка https://kikkaboo.com/bg/products/baby-strollers/libro-pushchair
Върви ли добре ,струва ми се че ако я подкарам по нашие прекрасни пътища ще се разпадне.А много ми се иска да си купя подобна малка и компактна количка.

# 324
  • Мнения: 1 102
Здравейте отново,

Общо взетох сведох избора до няколко колички и моля за помощ към коя да наклоня везните, като имаме време до юли, живот и здраве Simple Smile
Държа в конфигурацията да има кош за новородено, после седалката да има пълно легнало положение (изключва "излятите" седалки, търся плоскост, основно за смяна на памперс и преобличане), дълбок сенник, щедра кошница за багаж и разбира се - да е лека, маневрена и лесно сгъваема количка.
Цената не е фактор.

Гледам тези, но събирам и други идеи:
Cybex Balios
Mutsy Evo
Mutsy iGo
Nunna Mixx

Благодаря!

Привет моите фаворити са също тези дори също в тази последователност Grinning поради същите аргументи, а и чисто като дизайн най-много ми допадат тези модели, определено са най-красиви от всичко, което видях проучвайки до момента.

# 325
  • Мнения: 425
Здравейте отново,

Общо взетох сведох избора до няколко колички и моля за помощ към коя да наклоня везните, като имаме време до юли, живот и здраве Simple Smile
Държа в конфигурацията да има кош за новородено, после седалката да има пълно легнало положение (изключва "излятите" седалки, търся плоскост, основно за смяна на памперс и преобличане), дълбок сенник, щедра кошница за багаж и разбира се - да е лека, маневрена и лесно сгъваема количка.
Цената не е фактор.

Гледам тези, но събирам и други идеи:
Cybex Balios
Mutsy Evo
Mutsy iGo
Nunna Mixx

Благодаря!


Здравей!
След дълго проучване от моя страна , моето мнение е, че:
Nuna Mixx2- красива, добра цена за качество.. но не е лека. Не дават точни кг, над 12/13кг е.
Mutsy Igo i Evo- сенниците им не са достатъчно голями. Кошниците за багаж за странни - ниски и с неудобна за мен форма. Igo е много красива ,но е над 13кг. Evo е по-лека ,но за мен лично не толкова красива. Някои хора се оплакват от дръжката на Evoto- казеат ,че не е добра за високи хора. Четох също някъде ,че седалките и на деата модела били то-тясни и децата бързо ги надрастват.
Cybex Balios S - ще изразя скоро мнение ,тъй като всечи момент чакам да ми я доставят от Англия. Хареса ми ,че има всичко най-нужно. Сенника е голям, лека е 11.2 кг. С добра кошница за багаж. Телескопична дръжка. И цената и е много добра.

Бих ти предложила някои други модели:
Mamas and papas Ocarro- малко по тежка - към 13кг. Но е много стилна ,с голям сенник и голяма кошница.
Peg Perego Book S или Book 51 S - ( моят фаворит, но ми се видя скъпичък) - Стилна, с много допълнителни екстри. Много лека и маневрена, с голям сенник, голяма кошница. Продава се в комплект и стс стол за кола и чанта, но вече може да се закупи само количка със седалка и кош за новородено.
Maxi- Cosi Adorra , Cybex Priam ( но е към 13кг)

# 326
  • Мнения: 320
Gaggi аз също Ви съветвам да видите и Cybex Priam Premium, новия модел от 2019 г. Лично аз много я харесах, има много екстри и според мен полезни неща. Единствените минуси са, че е малко по-голяма, респективно по-тежка от Balios, с около 1-2 кг. и не би влязла във всеки асансьор. Ние сме в панелен блок от '77 и няма да влезе в нашия асансьор, затова поръчахме Balios S.

Препоръчаното ви Peg Perego също е много хубав вариант, ама само ако Вие или мъжа Ви не сте повече от 1,70 или таткото отпада от бутането на количката. Страшно е ниско и коша за новородено ми се видя тесен. Иначе наистина е доста маневрена и има голям сенник.

Със сигурност отидете да ги видите и пробвате на живо. Аз също бях харесала няколко модела, включително и споменатото от Вас - Mutsy, но като отидохме в магазина много бързо отпаднаха. Каквото и да пише и както да изглежда онлайн, на живо си е друго.

# 327
  • Мнения: 1 472
Сравнявах в Айко Балиос s и Пег перего. Кошът на перего е по - широк и просторен от Балиос, както и лятната седалка също.

# 328
  • Мнения: 1 102
Въпрос на приоритети, няма как да е хем с огромен кош хем да е компактна и елегантна, все пак Balios S ми се струва достатъчно комфортна.

# 329
  • Мнения: 1 472
Така е, въпрос на приоритети 😁.
Не зная колко е комфортна Балиос, при положение, че нито едно бебе не е проговорило още. Кошът и седалката са  по-тесен. Все пак кошът на перего е одобрен за пътуване в кола, и затова в страниците имат вградени защити/това е за по-старите модели, които ги има в Айко/.

Общи условия

Активация на акаунт