Сухо петно

  • 838
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте мами забелазах че на малкия му излиза този обрив. Сух е с ситни пъпчици. Имали ли сте подобно нещо и с какво го мажете.

# 1
  • Мнения: 3 841
Със силно хидратиращ крем тип за атопичен дерматит. Ако не мине с това , кортикостероиден крем -Адвантан, Елоком
+ антиалергично.

# 2
  • Мнения: 8
Пд каза че е алергична реакция

# 3
  • Мнения: 6 764
Зависи от колко време е обрива. Обикновено не мажа с нищо, ако не премине до 2 седмици, бих започнала с ходратиращ крем. Ако се разраства и става по-лош, бих се консултирала с дерматолог. И двете деца са имали подобни сухи обриви, при едното беше кожен проблем, при другото явно нищо, защото премина от самосебе си.

# 4
  • Мнения: 8
Здравейте мами случвало ли ви се е да излезе такова петно на бебчо.

# 5
  • Мнения: 1 021
Имали сме сухи обриви и то много повече. Вече знам да не си правя експерименти с кремове, докато не заведа детето на дерматолог.

# 6
  • Мнения: 8
И какво ви казаха

# 7
  • Мнения: 1 021
На нас ни казаха атопичен дерматит, но при нас е провокиран от алергия към белтъка на кравето мляко, съответно детето пие и специално мляко, има проведено лечение и на кожния проблем, назначено от дерматолог. Преди и аз го мажех с различни козметични кремове, от които файда нямаше в нашия случай. Вече правя само това, което лекар ми каже и назначи.

# 8
  • Мнения: 8
Как изглеждаше при вас атопичения дерматит

# 9
  • Мнения: 1 033
При нас излизат, когато има алергия. Мажа с Алергозан + някое хидратиращо кремче. Но според мен, е по-добре да погледне специалист на първо място.

# 10
  • Мнения: 1 021
Как изглеждаше при вас атопичения дерматит
По-зле от вашия обрив. Много червени, сухи и грапави петна, които бяха обхванали почти цялото тяло. Така че вашето може и да не е дерматит. Най-добре да каже дерматолог. Какво яде детето в момента? На адаптирано мляко ли е?

# 11
  • Мнения: 8
Адаптирано мляко и пюрета+глутен

# 12
  • Мнения: 1 021
На колко месеца е детето? Наскоро яло ли е нещо ново?

# 13
  • Мнения: 8 585
Здравейте мами случвало ли ви се е да излезе такова петно на бебчо.
Гъбичково е това- tinea corporis.
Pevaryl  е добър избор. И бърз.

Общи условия

Активация на акаунт