Кога е правилното време да напуснем човека до себе си?

  • 9 194
  • 125
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 17 414
Добре де, говорим за семейна цялост, а някои от вас я разпарчотват по важност и избори.
Напомняш с писаниците си на моя приятелка, дето се тръшкаше, че й е заложено да е мащеха, щото инстинктивно сипвала повече от манджата на своите, а за приемното дете, за чиито родителски права тя толкоз драпа - квото остане.

# 91
  • Мнения: X
Добре де, говорим за семейна цялост, а някои от вас я разпарчотват по важност и избори.
Напомняш с писаниците си на моя приятелка, дето се тръшкаше, че й е заложено да е мащеха, щото инстинктивно сипвала повече от манджата на своите, а за приемното дете, за чиито родителски права тя толкоз драпа - квото остане.


Има си йерархия: първо са децата - всичките деца, няма мои, няма твои, няма момчета, няма момичета - всяко според потребностите му за дадената възраст и индивидуални особености; после идва милото. Като женското мило априори има право на повече бонуси, що се отнася до физически натоварващите дейности.
Няма начин да не се приоретизира в живота - все пак ресурсите от време, пари и енергия не са неограничени.

# 92
  • Мнения: 17 414
И какво ще стане, ако наредиш милото до децата и задоволяването на потребностите е паралелно и взаимно.
Каква йерархия, до каква възраст?
Извини ме, аз това не мога да го назова избори, не знам под съдбовни какво тично имаш предвид.

# 93
  • София
  • Мнения: 10 621
И се чудиш кой в чия роля е.
И бившият ми инфантилен нарцис си въобразяваше, че понеже го обичам, ще го дондуркам като пеленаче.  Като дойдоха пеленачетата - вместо да се впрегне и да ми помогне, си сложи оная работа къде свари и намери, докато се опитваше да изхарчи бюджета ни в Али експрес. И това от мъка, че го пренебрегвам.
Както в другата тема си говорехме, човек от мъка може да направи какво ли не😂

# 94
  • Мнения: 17 414
Надявам се, намерила си друг, който си знае мястото Simple Smile

# 95
  • Мнения: X
И какво ще стане, ако наредиш милото до децата и задоволяването на потребностите е паралелно и взаимно.
Каква йерархия, до каква възраст?
Извини ме, аз това не мога да го назова избори, не знам под съдбовни какво тично имаш предвид.
Както казах, енергията, парите и времето са ограничен ресурс. Би трябвало и  милото да е наясно и да има адекватна представа за приоритетите. Но факт е, че често милото бясно ревнува, че е на втори план след бебето.
А освен ежедневни, има и съдбовни избори - като се почне от образвателните и имуществените и се стигне до чисто биологични.

# 96
  • София
  • Мнения: 10 621
Надявам се, намерила си друг, който си знае мястото Simple Smile
Дано.

# 97
  • Мнения: 5 278
Дренке, успорваш мненията и позицията на пишещите. Заклеймяваш ги като грешни и водещи до нещастни семейства, а не излагаш своето мнение. Защо е това завоалирано писане? Добре кажи Пенке не е правилно децата да са на първо място, защото .... При тебе само не и не, и пак не, ама не се разбира защо не?

# 98
  • Мнения: 17 414
Права си, Сапфир, но има и чисто човешки потребности, които все някак трябва да бъдат задоволени, нямам предвид само сексуални, но и това. И като не е в семейството, то много по-лесно е извън.
Какво искаш да кажа, Злодеида? Правиш се, че не схващаш, докато не изплющя тук личната си история? Да ти напиша правила за успешно семейство, че да ги спазваш?
Не харесвам примитивни семейни йерархични модели. Първо децата, мъжът - натирен, където му е мястото.
Ок?

# 99
  • Мнения: X

Не харесвам примитивни семейни йерархични модели. Първо децата, мъжът - натирен, където му е мястото.
Ок?


Че то това въобще не е примитивно. Примитивното е мъжът цар-господар, после момчетата, като се почне от първородното, после момичетата и накрая съпругата.

Ясно е това за човешките потребности. Само да не се забравя, че и обслужващият персонал има такива, и че някога просто не му стига сулукът да обслужи всички.

# 100
  • Мнения: 17 414
Защо отиде веднага в другата крайност?
Щото аз и нея не приемам, за неразбралите.
За който се усеща обслужващ персонал, нека си изясни потребностите лично за себе си, после иска от другия, може да няма разминаване, но може и да има Simple Smile

# 101
  • Мнения: X
Много хора не могат да направят разлика между ергенлъка и семейния живот с деца. Искат да си продължат да си живеят като ергени и се сърдят, ако се окаже, че се налага да се пренасочат ресурси - в пари, внимание, време и емоции - към отрочетата. И тогава половинката става гад мръсна и е оправдано да се търси липсващото някъде настрани.

# 102
  • Мнения: 17 414
Да, и това, но пак ми се струва крайно. Не е до ергенлък или затвора на семейния живот.
Затова, аз мисля и действам така - не губя време ресурс в превъзпитание, щом съм сбъркала в избора. При липса на еднопосочност намирам за приемливо да бъде освободен от пристствие под общ покрив, без драми в стил - ама той има деца. Да, има деца, заради които обаче аз лично не търпя Simple Smile

# 103
  • Мнения: X
Принципно си права, с едно изключение: той има деца, независимо под чий покрив пребивава към момента.

# 104
  • Мнения: 17 414
Има деца, и не се отказва от грижа, в по-голямата част от случаите. Друг е въпросът жената как вижда и разбира това, в смисъла на мога/не мога да разчитам на такова участие.

Общи условия

Активация на акаунт