Семейни проблеми

  • 4 629
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Имам дете на 2г. С мъжа ми не се разбираме, той пие и започва да налага тормоз върху мен, който се изразява в обиди и подигравки. Аз не си мълча и скандала е готов. Разбирам,че това не е добра среда за детето, опитвала съм многократно да говоря с него да спре или да ме уважава поне малко заради детето, но всяко чудо за три дни. Обмислям да го оставя, но се страхувам как ще се оправя сама. Дайте ми съвет как да постъпя. Детето много си го обича жал ме е и за него, че ще ги разделя, но как се живее така?

# 1
  • Мнения: 3 841
Трудна ситуация. Само като пие ли е такъв?

# 2
  • Мнения: 2
Усещам пренебрежение и трезвен, винаги намира повод да се изтъкне, а аз все едно съм по-малко от него. После ме изкарва, че нямам чувство за хумор.

# 3
  • Мнения: 194
Ще се справиш! Всичко е възможно! И после ще се чудиш защо си го търпяла толкова дълго.
Ти ще скъсаш вашата връзка на партньори, но винаги ще останете родители на детето. Ако се държи добре с него, то тогава няма за какво да се притесняваш.
Няма смисъл обаче да си съсипваш живота наравно с неговия и този на детето. Едно дете не бива да расте в такава среда.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 101
Никак, няма да се оправите двамата.
Помисли за раздяла и как да стане.
Имаш ли къде да отидеш, някой да подаде ръка и рамо?

Че вие се разделяте, не значи, че той ще скъса с детето. Ако иска - ще имат връзка, ти отмяна и евентуално подкрепа.

Да живеете в насилие не е редно.

# 5
  • Мнения: 3 841
И аз бих те посъветвала да се махнеш от този

# 6
  • Мнения: 1 574
Той по-възрастен ли е?

# 7
  • Мнения: 5 277
"Мъжът ми ме тормози". Как? - Ами като спорим се кара с мен.
Погледнато от друг ъгъл, аз също упражнявам тормоз върху моя съпруг, защото когато спорим се случва да се скараме.
Не че е нормално да живеете в скандали, ама това че влизате в спорове, не означава, че някой ви тормози. Не може да очаквате хората, в това число и съпругът ви, да е съгласен с вас и да не спори, защото това е тормоз във вашите очи. Представете си, че в неговите е тормоз да го карате да се съгласява с вас.
Научете се да комуникирате

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
налага тормоз върху мен, който се изразява в обиди и подигравки.

Това не е просто "спор".

# 9
  • Мнения: 5 277
Добре, а причина за спора и обидите има ли?
В смисъл, ако някой ме псува на улицата и аз му кажа - Абе, простак, аз упражнявам тормоз, нали?

# 10
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
На пияндурник, нужна ли му е причина, за да се заяжда? Не мисля.

# 11
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Не можеш ли да се върнеш при родителите си? Детето ще свикне лесно ако се изнесеш. Но ако решиш да останеш с мъжа си просто му отвръщай на репликите, ако той ти се подиграва подигравай му се и ти, може и да го откаже от този му навик. Натякването и оплакването едва ли ще има ефект ако той се чувства в по-силна  позиция, пък и май досега е показал че не го засяга.

# 12
  • Мнения: 745
Много подобни теми, та се чудя, като питате за съвет, ще го приемете ли ? Мнението на 100 непознати ще Ви повлияе ли? Решението го взимате Вие и го правите заради детето си и заради Вас самата, за да може да живеете спокойно и щастливо, респективно детето да е щастливо и спокойно, а не като порастне да приема това поведение, което е видяло в семейната среда за нормално.


Здравейте! Имам дете на 2г. С мъжа ми не се разбираме, той пие и започва да налага тормоз върху мен, който се изразява в обиди и подигравки. Аз не си мълча и скандала е готов. Разбирам,че това не е добра среда за детето, опитвала съм многократно да говоря с него да спре или да ме уважава поне малко заради детето, но всяко чудо за три дни. Обмислям да го оставя, но се страхувам как ще се оправя сама. Дайте ми съвет как да постъпя. Детето много си го обича жал ме е и за него, че ще ги разделя, но как се живее така?

# 13
  • Мнения: 1 242
Пълно е с такива хора и мъже и жени, които постоянно обиждат и унижават дали партньор, дали роднини или пък други хора. Даже нерядко към всички се държат така. Какви са причините за такова поведение, не знам.
Как може да се издържи на такова отношение - в единия случай трябва човек да е абсолютен непукист, и да не ги отразява такива реплики, а да ги пропуска като някакъв досаден фон. Само че повечето хора все пак се дразнят, особено ако има и други натоварвания и стрес, което си е обичайно за нашето ежедневие.
По отношение на другия способ - репликирането, както се вижда до един момент са само размени на остроти и натяквания, в следващия се заформят скандалите.
Засега единствено полезно виждам да работите върху самочувствието си, правете интересни и приятни за вас неща, взимайте детето и отивайте при хора с които ви е добре, и които ви импонират и ви повишават тонуса. Започвайте полека да игнорирате дребния мъчител, явяващ се ваш мъж.
Възможно е с течение на времето да си изградите защита и да не ви прави впечатление, както и много други го правят.

# 14
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
Не, по-скоро с течение на времето ще осъзнае, че има и друг живот, и други видове мъже, и ще се махне от този.
Даже още сега да се маха, докато е млада и детето е малко. Особено заради детето, за да не позволява да израсте в подобни отношения, защото ще се научи, че да се държиш като дебил, да пиеш, обиждаш, след още малко време и биеш, е нещо нормално. Та авторке, ако не мислиш за себе си, поне помисли за детето, в какъв модел на семейни отношения искаш да расте.

Общи условия

Активация на акаунт