Котката на Нова година

  • 4 274
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте на всички!
Опитах да напиша въпроса си в някоя от темите, но все са заключени и честно казано нямам идея как да отключат темата Grinning

Въпросът ми е, какво правите с маците в нощта на Нова Година?
Ние ще пътуваме и в апартамента става доста светло и се чуват бомби, абе усеща се Новата година.
След миналата Нова година, котката дълго дтоя под леглото.
Не искам да изживява този ужас отново.
Обмислям да затъмня със завесите стаята, да оставя отворен гардероба и други схеми.
Вие какво правите? Или изобщо не се замисляте? (Аз го преживявам доста, даже не ми се празнува) Confused

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 10:30 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 3 987
Аз не се замислям, защото моите двете са непукисти - миналата година едната спокойно нагъваше пауч, а другата беше с мен на терасата да гледа и тя фойерверките. Първата година като прибрах едната бях я затворила в спалнята с една включена нощна лампа и отворен гардероб, втората година се усетих, че в коридора се чува най-малко и я оставих там с къщичката и, нямаше никакви поражения.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Коридорът е добра идея. Ако искаш ела в темата Любители на котки и питай, ще кажат момичетата.
Аз не я мисля Късметка, не е изпадала в потрес, крие се, но е в рамките на нормалното.

# 3
  • Мнения: 22
Благодаря ви! Ще дръпна завесите и ще му оставя гардеробите отврени и да си се скрие под леглото. Ще посетя и другата група. Мисляз че я намерих одеве, но дава, че е заключена. Какво се прави в такъв случай? Как да пиша във въпросната тема?

Пожелавам ви хубаво посрещане на Новата Година и много да е спокойна и успешна! Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 18 503
Моя 8 кг черен мързелан хал хабер си няма,че е  НГ. Не му пука,спи си. Отгоря на всичкото и на тази дата е роден😆😉

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Не е заключена, ето актуалната http://www.bg-mamma.com/?topic=1082024.msg37955639#msg37955639

Ако линкът не работи, заглавието е Любители на котки - тема 127, хайде чакаме те Simple Smile

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 131
Моят котаран обикновено се крие под леглото, но пак по-добре приема нещата. Какво ще правя с писанка не знам. На нея ще й е първа Нова Година, а тя е много страхлива.
Вероятно ще я пусна на любимото й място за криене - зад пералнята. Там ми се струва и най-изолирано и далечно от прозорците.

# 7
  • София
  • Мнения: 49
Аз прибирам нашият котак в банята, защото няма прозорци и е изолиран от шума със стаи. Слагам му тоалетната и храната и си изкарва без проблем по 2 дни. В началото от инат опикаваше, но вече свикна и няма проблеми.

# 8
  • Мнения: 22
Моя 8 кг черен мързелан хал хабер си няма,че е  НГ. Не му пука,спи си. Отгоря на всичкото и на тази дата е роден😆😉

Хаххах

# 9
  • Мнения: 22
Аз прибирам нашият котак в банята, защото няма прозорци и е изолиран от шума със стаи. Слагам му тоалетната и храната и си изкарва без проблем по 2 дни. В началото от инат опикаваше, но вече свикна и няма проблеми.
О, това не бих могла да го направя.

# 10
  • Мнения: 3 732
Моя старец на много преклонна възраст все спи и е под завивките така че и на НГ ще е там.

Не го мисли котето, то само ще избере къде да се скрие.

# 11
  • Мнения: 6 408
Нашето коте е на 2 г., сега ще му е трета НГ. До сега не сме я оставяли сама - даваме я на нашите да я гледат за вечерта. Не бих била спокойна да я оставим самичка при тия гърмежи. Но всяко коте е различно, някои изобщо не се впечатляват. А може би зависи и от възрастта на котката, ако е по-голяма и е преживяла няколко НГ и знае Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 853
Нашата маца я хваща контрола от шума на пиротехника. Обикаля из вкъщи ръмжи и търси "нарушителите" Grinning Оставям и отворено навсякъде и я оставям сама да избере къде ще се чувства в безопасност. Като поотшуми и тя реши да излезе я гушкаме, докато се успокои напълно.
П.П. Моята е на 7г и все още не е свикнала Cry

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 21:49 от Iv4EnCeTO

# 13
  • Мнения: 22
Моят тригодишен котарак просто ще отиде под леглото. Тъпо ми е, че после няма да ме има да го гушна и успокоя.
Днес тръгвам и вече ще се постарая да не го мисля. Късмет с вашите маци. 😊

# 14
  • Мнения: 9 478
Имам един дебеланчо на 9г - като по-малък се криеше на различни места, сега вече не отразява нито заря, бомбички, нито гръмотевици при бури и т.н., той като цяло си е непукист по характер, не е от най-страхливите котки.

Както вече са писали остави му достъпни местенца за криене, легълце/къщичка ако си има, повече папкане и не се притеснявай, ще си намери къде да изкара вечерта.

Общи условия

Активация на акаунт