Колко трябва да струва годежният пръстен?

  • 28 309
  • 426
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 879
За мен годежният пръстен не е по-голяма изгъзица от халките, ресторанта или сватбената рокля. На пръстена може да му падне двойно цената, а естествените цветя за хилядарката ще идат още на следващия ден в кофата, а пържолите - знаете къде. Малко се обезсмисля преливането на пари от годежният пръстен към сватбата. Подпис в гражданското в понеделник и никой няма да се охарчи за никакви изгъзици.

# 61
  • Мнения: 25 633
Не е точно така. Ако приемем, че годежният пръстен е просто оферта, то халките са подписаният вече договор. Кое има по-голяма стойност, а?  Laughing

# 62
  • Мнения: 6 879
Не е точно така. Ако приемем, че годежният пръстен е просто оферта, то халките са подписаният вече договор. Кое има по-голяма стойност, а?  Laughing
Е, кой ще се навие да сключи договор при кофти оферта? Joy

Моят коментар не беше толкова във връзка с една, две или десет заплати, а как някой намира нещо за изгъзица, защото той е постъпил по различен начин.

# 63
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Тъй като съпругът ми е американец, годежния ми пръстен е по техните стандарти. Нося го на лявата ръка, заедно с халката. Не съм го свалила 15г, от както ми е сложен, само го почиствам (Имам специален разтвор за почистване на скъпоценни камъни).
Никога не съм се интересувала от цената му, въпреки че съм чувала това за 3те заплати. За тях това и въпрос на гордост - ето мога да подсигуря семейството си.
На 5 годишнината ми подари нов пръстен,  на 10 годишнината също.
Но аз обичам бижута.

# 64
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Цитат
На 5 годишнината ми подари нов пръстен,  на 10 годишнината също.
Това се опитах да кажа и по-горе. За по-значимите годишнини, подобаващ пръстен.

Съпругът ми не е американец, но на мен тези традиции ми харесват, за това и той ми подарява.
Обичам и нося бижута.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 374
Не е точно така. Ако приемем, че годежният пръстен е просто оферта, то халките са подписаният вече договор. Кое има по-голяма стойност, а?  Laughing
Нека този годежен пръстен символизира факта, че още не искам да се женя за теб, но все пак смятам да те капарирам Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 49
Годежният пръстен е по-скоро символ, затова не трябва да говорим за материалната част, а какво стои зад този пръстен. Годеникът постарал ли се е да ти уцели размера и вкуса? Как е предложил? Поискал ли е удобрение от семейството ти?

За мен е много по-важно чувството зад самото предложение отколкото цената на пръстена.

# 67
  • Мнения: 2 694
А то традицията не е ли ... пръстена да е 3 заплати, но сватбата я поемат родителите на булката? Simple Smile Тази втората част нещо не се пренесе като традиция и тук... а само първата с пръстена :Д

# 68
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Да, така е, теадиция е родителите на булката да платят сватбата. Родителите на младоженецът най-често плащат аранжировката на цветя в църквата. Рядко и пътуването след сватбата.
Общо взето родителите на женихът нямат много ангажименти.

В България, преди години, сумата се разделяше между двете "замесени" семейства, дали това е променено и доколко,  ще кажете вие.

# 69
  • Мнения: 3 326
Годежният пръстен е по-скоро символ, затова не трябва да говорим за материалната част, а какво стои зад този пръстен. Годеникът постарал ли се е да ти уцели размера и вкуса? Как е предложил? Поискал ли е удобрение от семейството ти?

За мен е много по-важно чувството зад самото предложение отколкото цената на пръстена.

Удобрението е изключително важно, да!  Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 1 249
Аз гласувах с "под една заплата", защото за мен пръстенът е символ на уважение и по-важното е желанието, с което е подарен.

# 71
  • Мнения: 40 951
Ама само как се намъкват по терлици тези американски обичаи само  Mr. Green Че то не е само пръстенът (по мое време това с диамантите го знаехме само от филмите). И самите сватби бяха различни, а сега копират американския модел и булките се втелясват за роклите на шаферките, дали цветът на цветята им пасва, градински сватби и какво ли не. Няма лошо, на кой каквото му харесва. Но ми се струва, че харесването се измества от етикета с цената - коя сватба била по-скъпа (не по-хубава), кой пръстен колко струва (тази тема). Сигурна съм, че ако сравним някой много красив пръстен с друг, състоящ се само от халка и голям камък отгоре, повечето годеници ще отдадат дължимото на цената, а не на  красотата. И (пред себе си) ще се оправдават, че всъщност по цената се познавало колко ги обичат...

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Много, много навлезнаха американските моди. Гледам темата за булките на 2019, обаче, въпреки желанието ми, ми е трудно да се включвам. То са теми за сватби, флористи, не знам какво... Темата на сватбата не е ли... сватба?!

# 73
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Има избор.
Ако няма кой да им обърне внимание, хич няма да се намъкват.
То, Valentine's Day, то, Halloween,  та, едни пръстени, шаферки, цветя и драми, няма да се усвоят.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 374
Много, много навлезнаха американските моди. Гледам темата за булките на 2019, обаче, въпреки желанието ми, ми е трудно да се включвам. То са теми за сватби, флористи, не знам какво... Темата на сватбата не е ли... сватба?!
Нямам представа дали е американска или тасманийска мода, но съдейки по последните сватби на познати, организирани в състояние на емоционална истерия и финансово изхвърляне, имам чувството, че сватбата за повечето хора (да се чете: жени) вече е Събитието на Живота и в пъти по-важна от реалния живот след сватбеното събитие. Тъжно.

Общи условия

Активация на акаунт