Колко трябва да струва годежният пръстен?

  • 28 304
  • 426
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Колко струва реално става ясно на по-късен, етап. Важни са хората, а не пръстените.
Пръстените умаляват, понякога им падат камъните, губят се, а често се и хвърлят в пристъп на яд. Хората остават или споменът от тях.

# 76
  • Мнения: 5 262
Ами зависи как си градите бъдещия бюджет, семеен и пр. и как си представяте живота.

Аз лично бих дала съвсем умерено за пръстен. Особено ако нямам намерение непрестанно да го нося.

Виж в арабския свят доколкото знам златото дадено на булката и е гаранция за след развод и там ... да дадеш много за пръстен, че може и да не вземеш жената ... но при нас на какво е символ този годежен пръстен и на какво е символ цената му ??? Защо трябва да е супер скъп ???

# 77
  • Мнения: 14 490
Ами зависи как си градите бъдещия бюджет, семеен и пр. и как си представяте живота.

Аз лично бих дала съвсем умерено за пръстен. Особено ако нямам намерение непрестанно да го нося.

Виж в арабския свят доколкото знам златото дадено на булката и е гаранция за след развод и там ... да дадеш много за пръстен, че може и да не вземеш жената ... но при нас на какво е символ този годежен пръстен и на какво е символ цената му ??? Защо трябва да е супер скъп ???



Щото тъй дават по филмите. Joy

Иначе разбирам какво иска да каже Welt, но все пак цена на златен пръстен няма да падне двойно, никога.

# 78
  • Мнения: 7 574
Зависи от мъжа , не ми се вижда нормално да се изхвърляш за пръстен,ако нямаш  възможност .

# 79
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Един годежен пръстен може да струва 300-400лв.-златен.
Без диамант разбира се.Не е и задължително.
Особено след като говорим за заплата 2000лв.

# 80
  • Мнения: X
Годежният пръстен трябва да бъде с предпочитанията на жената. Мъжът трябва да знае какво тя харесва и с тези негови знания да отиде в магазина и да избира. Аз съм влизала в много сайтове за годежни пръстени с различна цени и дизайн. Да, искам пищен пръстен с камък - нещо голямо, но цената няма значение според мен. Виждала съм по моя вкус за 300 лева и за 2 000.  Мисля, че парите не са от голямо значение за това нещо, а финансовите навици на мъжа. Ако ще тегли кредит за един пръстен, въобще да не ми предлага.

# 81
  • София
  • Мнения: 38 523
Май имам нужда от ъпгрейд! 😁
Нито пръстенът, нито халката ми стават! Пръстенът не може да се разшири.

# 82
  • Мнения: 174
Абе, нека човекът да е моят, пък и конец да ми сложи на пръста в някоя баничарница, ще хвърча от радост.  Laughing

Съгласна съм, че това не е част от нашите традиции, а и ако наистина пръстенът е скъп, все едно си го купува заветното "ДА!". Пръстени и дрънкулки и сама мога да си купувам, други неща са ми на преден план и подобна помпозност не е сред тях.

Също не разбирам събирането на роднини по повода, това си е личен момент и решение, касаещо само взимащите го. Ами ако не искам да се омъжвам, но го обичам? Трябва да се обяснявам на цяло село ама защо, ама как така.. ми не, мерси!  bowuu

# 83
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
На кой му пука колко струва пръстена - човека да струва , това е по-важно. И пръстен "Харибо" да ми беше сложил на ръката , пак щях да го взема ММ. Heart


# 84
  • Мнения: 3 732
Колко струва най - евтиния пръстен с диамант в Бг?

# 85
  • Мнения: X
Що, ще предлагаш ли на някого? - майтап, де.
Всъщност тук сме се събрали все със пръстени с Ко'х'инор. ( забравих как се пишеше), макар че великодушно бихме приели и тенекийка - пак майтап.
Имам история с две колежки, годежни пръстени и един с диамант, но ако я разкажа още веднъж ще дотегна сама на себе си, макар че е съвсем по темата.
Все пак ще започна и ще завърша с извода, че е добре пръстенът да не надвишава твърде много "цената" или самооценката на годеницата. Човек и за диамантите трябва да има нужното дупе, така да се каже. Иначе пръстенът може да си седи забутан в някоя стара ракла или под дюшека с кайметата.

# 86
  • София
  • Мнения: 38 523
Ами като пръстена на брат ми. Сега се чуди какво да го прави. Обаче такъв закоравял стар ерген е станал, че по-добре че не го взе момичето.

# 87
  • София
  • Мнения: 17 592
Колкото и ако има желание.

# 88
  • Мнения: 18 562
Казвам колко струва моя-малко над 1000 лв,с диамант е. Нежен и семпъл. За мен беше без значение дали ще е диамант или циркон,но мъжо настоя. Колкото толкова-не е нужно да е скъп и грамаден. Кой казва, че има норми. За мен това е смешно. Някакви рамки се поставят на всичко,условия и очаквания. Това не е най-важното. Има страхотни пръстени до към 300-500 лв, както има и за 200 лв. Нашите халки общо струваха 460 лв.
На мен даже ми се видя скъп пръстена. Даже повече ш от двете халки. Иначе толкова съм се срастнала с него и халката,че като не са на мен и ми е странно.Масова  си се подарявя пръстен и се правят годежи. Нищо,че е западна традиция пръстена.Нито една приятелка мои и позната омъжена или сгодена не съм видяла само с халка. Всяка има пръстен. В миналото не е било така. Сега е така.

# 89
  • Мнения: 580
Моят е на цена - 500 лв. Красив е, нежен, с голям камък, както винаги съм мечтала. Най важното за мен е , че е подарен с много любов. 🥰😍❤❣

Общи условия

Активация на акаунт