Колко трябва да струва годежният пръстен?

  • 28 305
  • 426
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 24 467
Що за анкета?  Laughing
Сега не мога да гласувам!  Crossing Arms
Не всеки минава през годеж и не всеки купува, респективно получава, годежен пръстен. Пък и не на всеки това му е мечта.
И това няма нищо общо със същността на идеята за брак/съвместно съжителство, нито с неговото качество, нито с последиците от него.

Аз пък нямам годежен пръстен, а съм омъжена вече почти 20 години.  Ако пръстенът беше гаранция за дълъг семеен живот, ехеее.
Охо, моите са над 20.  Laughing

# 91
  • Мнения: 142
Въпросът ми напомни две мои познати двойки, които се сгодиха точно, когато се сгодихме и ние. Едната двойка беше латино, от Колумбия. Другата германка и швейцарец и двете двойки живееха в нашето градче. Та колумбиецът предлага на колумбийката с някакъв огромен пръстен (но не беше с много хубаво качество, имо), тя  поства снимка на пръстена във фб заедно с текст "Да, да и пак да! Винаги ще те обичам Хуан Карлос! Ти си мъж мечта" и тн.
Втората двойка пък се сгодиха и момичето поиска съвсем скромен пръстен, който да не си личи, че е годежен и да изглежда съвсем като другите й бижута. Всъщност, пръстеът наистина беше много нежен и хубав, но съвсем не скъп и не си личеше, че е годежен. При първата двойка годежът беше развален от мъжа месец след предложението, влюби се в друго момиче, с което още са заедно. Другата двойка се ожени и отскоро си имат момченце.
По принцип, е хубаво годежният пръстен да бъде красив и стилен, по душа на годеницата, защото ще го носи цял живот. Но най-важното е жената да бъде обичана, ценена и уважавана.
Ние пък още нямаме брачни халки. Сега съм се амбицирала да си вземем.

# 92
  • Мнения: 2 858
На кой му пука колко струва пръстена - човека да струва , това е по-важно. И пръстен "Харибо" да ми беше сложил на ръката , пак щях да го взема ММ. Heart
На моя това му беше спонтанното предложение, спомням си го с много любов, беше толкова непринудено и нежно. След това имаше един пръстен на Pandora, колкото да нося нещо преди сватбата, заради идеята. Истински пръстен получих за рождения си ден, вече бременна, няколко месеца след сватбата. 560 лв. струва, бяло злато със сапфир и два малки диаманта. Нежен е, харесвам си го. Абсолютно вярно е, че има пръстени с диаманти за всеки бюджет общо взето, от 200 до 20 000.

# 93
  • Мнения: 18 562
Мисля, че няма пръстен с диамант за 200 лв. Гледала съм ги много. Най-нежните и семпли са започват от 800 нагоре. Но може нещта да са се променили.

# 94
  • София
  • Мнения: 38 523
200 лв са 3 грама злато само, с изработка.
Иначе има изкуствено добити диаманти, които са по-евтини. Има си име, а а не мога да се сетя.

# 95
  • София
  • Мнения: 12 374
Мисля, че няма пръстен с диамант за 200 лв. Гледала съм ги много. Най-нежните и семпли са започват от 800 нагоре. Но може нещта да са се променили.
А, има вече и под 800лв. И аз не знаех, но отскоро разглеждам бижутерски сайтове - искам да си купя пръстен с камък. Ядосвам се, защото ако пръстените имат, освен основния камък (сапфир, смарагд и т.н.), някви дори микроскопични диаманти отстрани, цената става двойна и тройна.
От любопитство гледах и годежните - има нежни за нормални цени, ето тия например (предполагам, че това е крайната цена):
http://kirkorian-diamonds.com/godejni-prasteni?sort=p.price& … ASC&limit=100

# 96
  • София
  • Мнения: 38 523
Таис, ако минаваш през Малките пет кьошета някога, виж бижутерия Венус. Мисля, че още са там.

# 97
  • София
  • Мнения: 12 374
Таис, ако минаваш през Малките пет кьошета някога, виж бижутерия Венус. Мисля, че още са там.
Агентче, мерси! Там живее баба ми, ходя поне веднъж седмично - ще потърся бижутерията.

# 98
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Искай сертификат за камъка. Много важен момент.

# 99
  • София
  • Мнения: 12 374
Искай сертификат за камъка. Много важен момент.
Това към мен ли или към тези, които ще избират годежен с диамант? Simple Smile

# 100
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Цитат
И аз не знаех, но отскоро разглеждам бижутерски сайтове - искам да си купя пръстен с камък.
И към теб, и към останалите, които ще купуват.

# 101
  • София
  • Мнения: 12 374
Цитат
И аз не знаех, но отскоро разглеждам бижутерски сайтове - искам да си купя пръстен с камък.
И към теб, и към останалите, които ще купуват.
Не знаех, че трябва сертификат за камъка, благодаря. Купувала съм златни бижута, но без камъни. Ще седна да прочета малко инфо.

# 102
  • Down south
  • Мнения: 7 685
Да, сертификат, за да си сигурна какво точно купуваш. Ако откажат такъв, явно нещо не е, както би трябвало да бъде.
Камъни и имитации има много.
Бъди внимателна.

# 103
  • Мнения: 2 858
Винаги, винаги сертификат за камъните, които продават за благородни. Те са длъжни сами да ви дадат, определено ако се ослушват, нещо не е както трябва. Пръстенът от снимката е купуван за 560 лв. (промоционална цена, редовната беше малко над 800 лв.) Металът е бяло злато.

# 104
  • Мнения: 9 363
Омъжена съм от 12 г. Имам годежен пръстен, но никога не съм питала колко струва, нито ме интересува. Имам чувството, че някъде от около 10 г. сватбите много се комерсиализираха: то не са пръстени, суперрокли, супер украси, супер снимки в супералбуми и ресторанти и какво ли не.

Общи условия

Активация на акаунт