Майчин дом Варна - тема 11

  • 55 936
  • 760
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 109
 Аз раждах секцио преди 6 месеца. Бях в патологичното отделение 2 дни преди това, вечерта ядох до 7-8, на другия ден до 9 пих вода, дадоха ми и свещичка. Малко преди операцията ме преместиха в интензивното, направиха ми теста за алергии и ми пуснаха система с физиологичен разтвор.
  Вкараха ме в операционната, аз много спокойна, сложиха ми упойката и тогава вече много се психирах. Имам лека клаустрофобия и чувството на обездвиженост ме побърка, не бях подготвена за такава реакция. Показателите ми бяха перфектни, но се чувствах ужасно. Анестезиоложката  успя да ме успокои чак като вадеха бебето. Показаха ми го, целунах си го и се успокоих, почти заспах докато ме шиеха.
  После бях в интензивното около 6-7 часа, донесоха ми и бебето по някое време. Постоянно минават акушерки да питат имаш ли нужда от нещо, предлагат обезболяващи, помагат да пиеш вода. В интензивното пак си на системи. Добре е да не пускаш шеги и да не се разсмивате. Grinning
 Вдигнаха ме до банята, измиха ме, сложиха ме на количка и ме заведоха в стаята, бях с още една жена. Първата вечер взимат бебето, от там нататък си е при теб. Първите два дни си мислех, че никога няма да спре да ме боли и няма да мога да ходя нормално Joy На изписването вече си бях добре.
  За успокоително може да попиташ, не мисля, че би попречило.

# 241
  • Мнения: 2
Здравейте, някой може ли да сподели каква е таксата за болничен по време на бременност? Еднократно ли се заплаща или всеки месец при преиздаването също, заплаща ли се и за болничния, който е за дните преди термин?

# 242
  • Мнения: 958
В МД Жк е на пакети . След заплащане на пакет болничните влизат в самата сума , като изтече болничният се издава нов и на следващият ден може да се вземе от регистратура .

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 15:13 от mmoira

# 243
  • Мнения: 2
В МД Жк е на пакети . След заплащане на пакет болничните влизат в самата сума , като изтече болничният се издава нов и на следващият ден може да се вземе пт регистратура .

Благодаря много за информацията Blue Heart

# 244
  • Мнения: 1 066
По колко родилки са в стая в момента? Моя близка роди преди 20-ина дни и са били 3 жени в една стая, като раждах първото си дете бяхме по две, чудя се дали има разлика сега.

# 245
  • Мнения: 31
Аз също имах информация, че са по 2 в стая, но 2018 бяхме 3. Обясниха го с това, че има много раждания в този момент. Отделно ми бяха казвали, че ако искаш, може да дадеш бебето за през нощта на акушерките, за да поспиш малко. На нас ни отказаха, пак по същата причина
Третото момиче часове след секциото я преместиха в нашата стая, дори нейното бебе не взеха, а то се скъсваше да реве и тя се чудеше как да стане от леглото  и да го успокоява....

# 246
  • Мнения: 1
Преди дни разбрах от телефонен разговор с МД, че тече ремонт на самостоятелните стаи (т.нар. ВИП) и за момента е невъзможно запазването на такава. Worried Някой има ли повече информация по въпроса? Rolling Eyes

# 247
  • Варна
  • Мнения: 2 269
В края на октомври - началото на ноември 2018' бяхме по 2 жени в стая.През 2009г. август също.

# 248
  • Мнения: 2 109
 И ние бяхме 2, но беше пълно и ни настаниха във ВИП стая, в другите стаи май бяха по 3.

# 249
  • Мнения: 1 146
Март месец 2018, също беше пълно. Настаняваха момичета във ВИП стаите по две, аз бях в нормална и пак си бяхме две.

# 250
  • Мнения: 85
В момента съм тук ... две момичета сме в стая

# 251
  • Мнения: 1 066
В момента съм тук ... две момичета сме в стая
А при кого родихте, доволна ли сте?

# 252
  • Мнения: 85
Родих при Димитър Корновски изключително съм доволна и от следенето на бременността и от раждането Simple Smile Стаите са чисти има си всички консумативи акушерките са много отзивчиви!

А при кого родихте, доволна ли сте?
[/quote]

# 253
  • Мнения: 2 721
Преди 3 години, Юни 2016-та нямаше места в нормалните стаи и ни настаниха във Вип стая, бяхме 2 жени . Не са ни искали допълнително пари за тази стая, просто беше голям “наплив” тогава и нямаше друга свободна.
Знам, че в обикновенните са по 2 или 3 в зависимост от това колко родилки има в момента.
И аз раждах при Д. Корновски и мога да кажа само хубави неща за този лекар !! Страхотен човек и специалист !

# 254
  • Мнения: 1 694
Раждах при д-р Анна Атанасова, изключително доволна съм, не усетих как родих, много спокойствие ми вдъхна

Общи условия

Активация на акаунт