Майчин дом Варна - тема 11

  • 54 128
  • 760
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 721
Моят лекар.😊 При него ходя от почти 5 години, той ми следи бременноста и при него раждах. Страхотен човек и лекар. Случвало се е и 3пъти да се наложи да хидя в месеца, защото имах ранно разкритие от 5ти месец(1см) и контракции от края на 3ти месец . Дори сам е изявявал желание в събота да идем за да ме види, когато се бях разболяла. До ден днешен помни мъжа ми и винаги го поздравява и говори с него като го види някъде. Да е жив и здрав още дълги години!

# 391
  • Мнения: 139
Здравейте, имам Заповед от септември 2019г.,  в Майчин дом - Варна.  
Женски фактор - едностранна непроходимост и нагъната проходима тръба.
След опити - 1г. и 6 м. , куп изследвания, фоликулометрии и две ЦС, ще преминем към инвитро процедура.      
Първи опит ще ни е...          
- Искам да питам има ли някои от Вас, които да споделят впечатления от инвитро процедура в Майчин дом - Варна?
- Колко доплатихте, доволни ли сте от апаратура, специалисти, назначени изследвания и изписани лекарствени продукти, отношение ?                                                                                                          
- Кога да се обадя за започване на процедура, преди следващ цикъл или ?                                                                                
- Правили ли сте и къде тези изследвания за кариотип, тромбофилия и НК?
Каква е цената им горе-долу и задължително ли е да се правят?
Как протича самата процедура, аз съм от друг град?
Ще съм благодарна да споделите как е протекла процедурата при Вас Simple Smile

Малко извън темата .. аз нямам наблюдения относно това ,за което питаш но тъй като сестра ми имат проблем .. искам да попитам при др Юдова ли ще се проведе процедурата ? Знам ,че тя Е специалист в тази област ..
Здравейте, не открих друга тема... За почти всяка клиника има тема за преминали инвитро процедура в дадена клиника, но не и за Майчин дом - Варна... та за това постнах и тук...  Да, при д-р Юдова ще съм Simple Smile

# 392
  • Мнения: 139
При започване на процедура със стимулация се запазва час за преглед в деня, който дойде цикъла, обикновено прегледа е на 3 ден и тогава слагат първата инжекция. Всичко е индивидуално, но примерно на 5 и 9 ден ще има пак прегледи , към 11-12 ден е пункцията ,но зависи как растат фоликуите....
Благодаря за отговора Simple Smile А изследванията заплащат ли се от нас или... Да знам, какви пари да си приготвим горе-долу... Знам, че фонда заплаща някои хормонални изследвания Simple Smile

# 393
  • Мнения: 169
При започване на процедура със стимулация се запазва час за преглед в деня, който дойде цикъла, обикновено прегледа е на 3 ден и тогава слагат първата инжекция. Всичко е индивидуално, но примерно на 5 и 9 ден ще има пак прегледи , към 11-12 ден е пункцията ,но зависи как растат фоликуите....
Благодаря за отговора Simple Smile А изследванията заплащат ли се от нас или... Да знам, какви пари да си приготвим горе-долу... Знам, че фонда заплаща някои хормонални изследвания Simple Smile
[/quote
Не мога да ти кажа, по моя информация фонда не включва изследвания за хормони, незнам в Майчин дом как процедират, но знам че следят хормоните(Лх и Естрадиол) по време на стимулация, което е много добре. Плаща се със сигурност вирусологията ако нямате правени за двамата , тя е с валидност 3 месеца.

# 394
  • Мнения: 11
Здравейте, имам Заповед от септември 2019г.,  в Майчин дом - Варна.  
Женски фактор - едностранна непроходимост и нагъната проходима тръба.
След опити - 1г. и 6 м. , куп изследвания, фоликулометрии и две ЦС, ще преминем към инвитро процедура.      
Първи опит ще ни е...          
- Искам да питам има ли някои от Вас, които да споделят впечатления от инвитро процедура в Майчин дом - Варна?
- Колко доплатихте, доволни ли сте от апаратура, специалисти, назначени изследвания и изписани лекарствени продукти, отношение ?                                                                                                          
- Кога да се обадя за започване на процедура, преди следващ цикъл или ?                                                                                
- Правили ли сте и къде тези изследвания за кариотип, тромбофилия и НК?
Каква е цената им горе-долу и задължително ли е да се правят?
Как протича самата процедура, аз съм от друг град?
Ще съм благодарна да споделите как е протекла процедурата при Вас Simple Smile

Здравей ! А второ мнение потърсили ли сте? Аз имах проблем със запушени тръби и поликистоза на яйчници и след доста обикаляне във Варна и съвети от доктори да правим инвитро, решихме да потърсим мнение в Тутракан при Бойчеви в клиника "Иван Рилски". След няколко прегледа, изследвания и операция за отпушване на тръби и фенестрация на яйчници, вече съм бременна в 5 ти месец и то естествено.
По мое мнение във Варна няма добри специалисти, занимаващи се с репродуктивни проблеми.
Моят съвет е, преди да започнете каквито и да било процедури и да се тъпчеш с хормони, задължително потърси второ, дори трето мнение в специализирана клиника !
Препоръчвам д-р Любомир Бойчев в Тутракан ! Още едно мнение никога не в излишно Simple Smile

# 395
  • Мнения: 139
Ами идваме от Шумен, Варна ми е второто мнение, нямам нерви вече да обикалям... Ще пробвам тук, ако не в София, в Тутракан се обадих юли месец и имаха свободен час чак за 18 декември, тук поне ще започнат веднага... Не искам да отлагам повече... Като се налага ще направим и тази процедура за да стигнем до мечтания резултат Simple Smile Благодаря, всяко мнение е важно за мен, в този момент Simple Smile

# 396
  • Мнения: 958
И преди съм писала в темата , препоръчвам доктор Юдова .

# 397
  • Мнения: 11
Ами идваме от Шумен, Варна ми е второто мнение, нямам нерви вече да обикалям... Ще пробвам тук, ако не в София, в Тутракан се обадих юли месец и имаха свободен час чак за 18 декември, тук поне ще започнат веднага... Не искам да отлагам повече... Като се налага ще направим и тази процедура за да стигнем до мечтания резултат Simple Smile Благодаря, всяко мнение е важно за мен, в този момент Simple Smile

PureLove90 в Тутракан е така защото имат голяма успех и си разбират от работата ! За прегледите също се чака по 2-3-4 часа дори.
Ти си преценяваш, но по-добре да да изчакаш още малко, отколко да правиш излишни процедури, които влияят на здравето ти, а и финансово не са евтини.
Но това си е мое мнение, тъй като аз вече патих точно по същите причини - много бързах не ми се чакаше за Тутракан - звъняхме през май и първия свободен час беше за септември. Реших, че не искам да се бавим  и в крайна сметка във Варна нищо не се получи, освен че изсипахме един куп пари за  процедури неуспешни и минаха 2 години. Да си бях изчакала 3-4 месеца за прегледа в Тутракан ...
Прецентака си е твоя, пожелавам ти успех и най-важното е да не се отчайвате !

# 398
  • Мнения: 169
Аз имам два неуспешни опити в АГ-Варна, успях в София в болница Надежда. Не е важен само лекуващия лекар, а и целия екип- ембриолози, акушерки... техниката им...Честно ще ви кажа нищо не става бързо. Във Варна ми отне година и половина, с в София 7 месеца. Важно е да имате доверие на лекаря си. За инвитрото в Майчин дом нямам наблюдения, но бремеността се следих и родих там и съм много доволна от всичко в болницата и от лекарите.

# 399
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Ами идваме от Шумен, Варна ми е второто мнение, нямам нерви вече да обикалям... Ще пробвам тук, ако не в София, в Тутракан се обадих юли месец и имаха свободен час чак за 18 декември, тук поне ще започнат веднага... Не искам да отлагам повече... Като се налага ще направим и тази процедура за да стигнем до мечтания резултат Simple Smile Благодаря, всяко мнение е важно за мен, в този момент Simple Smile

Според мен също си заслужава чакането за Тутракан. Поискайте час за д-р Богомил Бойчев. Без направление би трябвало да ви дадат час за след 2-3 месеца. Успех, каквото и да решите

# 400
  • Мнения: 298
Ами идваме от Шумен, Варна ми е второто мнение, нямам нерви вече да обикалям... Ще пробвам тук, ако не в София, в Тутракан се обадих юли месец и имаха свободен час чак за 18 декември, тук поне ще започнат веднага... Не искам да отлагам повече... Като се налага ще направим и тази процедура за да стигнем до мечтания резултат Simple Smile Благодаря, всяко мнение е важно за мен, в този момент Simple Smile

PureLove90 в Тутракан е така защото имат голяма успех и си разбират от работата ! За прегледите също се чака по 2-3-4 часа дори.
Ти си преценяваш, но по-добре да да изчакаш още малко, отколко да правиш излишни процедури, които влияят на здравето ти, а и финансово не са евтини.
Но това си е мое мнение, тъй като аз вече патих точно по същите причини - много бързах не ми се чакаше за Тутракан - звъняхме през май и първия свободен час беше за септември. Реших, че не искам да се бавим  и в крайна сметка във Варна нищо не се получи, освен че изсипахме един куп пари за  процедури неуспешни и минаха 2 години. Да си бях изчакала 3-4 месеца за прегледа в Тутракан ...
Прецентака си е твоя, пожелавам ти успех и най-важното е да не се отчайвате !
А кой беше твоя лекар във Варна? Аз също посещавам Юдова, но до момента сме на етап фоликулометрия.

# 401
  • Мнения: 139
Ами не ми се иска живота да минава само по лекари... Има 4 опита, ще се пробвам тук...                                                    
Д-р Юдова ми вдъхна доверие... Мисля, че и техниката им е добра... Освен тръбите, засега няма друга причина да не забременея... На 29г. съм, не е гаранция, но мисля вече да действам... Ако не, в София отивам, и Тутракан е вариант разбира се...                                                                                                                                                                        Но тук засега никой не ме е притискал да правя инвитро, както предния д-р в Шумен, който след само 9м. опити настояваше за инвитро веднага и да ми режат тръбите, да не попречели, без никаква друга причина, а и техниката му не е мръднала от 10г., да не казвам, че не видя много важни неща за бременността на сестра ми...
Предният д-р тотално ми загуби доверието... видях единствено финансовият му интерес...                                                                                                            
Миналата зима беше много тежка за нас, само по лекари, изследвания, следенета...  и си казахме, че такова нещо няма да правим повече... изчакахме да пробваме самички, но си взехме и заповед, не стана досега и сме решили, че ще направим процедурата...     Тук засега се чувстам добре...  Вдъхват ми доверие...
                                                                                    
Исках да разбера какви парички ще ни трябват при стартирането на процедурата горе-долу...                                    
Има ли успешни, неуспешни опити в Майчин дом - Варна, да прочета как други са преминали, техните случаи, при кои лекари, мнения за тях... просто няма отделна тема и мнения... Благодаря отново за отговорите... Simple Smile

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 07:53 от PureLove90

# 402
  • Мнения: 958
Ние сме успешен с мъжки фактор при доктор Юдова Simple Smile със заповед бяхме , платихме кръвните изследвания преди процедурата , само това.

# 403
  • Мнения: 56
Аз съм със запушени тръби. Първият ми опит беше неуспешен, вторият успешен. И двата при д-р Сариев. Платихме само предварителните изследвания и лекарствата след трансфера.

# 404
  • Мнения: 15
Здравейте, предстои ми да се запиша в МД за проследяване на бременност. Това ми е втора бременност. Първата се следих по ЗК при Д-р Костов и Снежи. Сега пак съм се спряла на тях, но мисля да си платя пълния пакет, тъй като имам ДЗО, което ще покрие разноските. Питането ми е следното: как стои въпроса с издаване на болнични при платено проследяване? Плаща ли се за издаване на болничен лист?

Общи условия

Активация на акаунт