Майчин дом Варна - тема 11

  • 55 934
  • 760
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 23
А кой друг от лекарите в МД работи по този метод и наистина ли възстановяването е по -бързо и по -безболезнено??
Има научни статии, които сравняват различни критерии по отношение на техниката на отваряне на коремната стена и при Цезарово сечение: по Пфаненщил, Коен, Щарк, Пелоси. Няма да изпадам в подробности, но според заключенията при Щарк и Пелоси има значително по-малко усложнения и по-бързо възстановяване при равни други условия. Аз лично работя като ползвам комбинация от Щарк и Пелоси. Мисля, че отговорих и на първия въпрос, още повече можете да питате колегите в МД. Не е коректно от моя страна да давам оценка на работата им. Какво ще Ви отговорят е лично тяхно решение.

# 136
  • Мнения: 8
А кой друг от лекарите в МД работи по този метод и наистина ли възстановяването е по -бързо и по -безболезнено??
Има научни статии, които сравняват различни критерии по отношение на техниката на отваряне на коремната стена и при Цезарово сечение: по Пфаненщил, Коен, Щарк, Пелоси. Няма да изпадам в подробности, но според заключенията при Щарк и Пелоси има значително по-малко усложнения и по-бързо възстановяване при равни други условия. Аз лично работя като ползвам комбинация от Щарк и Пелоси. Мисля, че отговорих и на първия въпрос, още повече можете да питате колегите в МД. Не е коректно от моя страна да давам оценка на работата им. Какво ще Ви отговорят е лично тяхно решение.
Благодаря ви!

# 137
  • Варна
  • Мнения: 1 615
Д-р Георгиев, поздравления, че следите темата и се включихте с името си. Желая и на двамата с д-р Георгиева да успеете да въведете добри практики в АГ Варна, за да нямаме притеснения да ви последваме. Имайки предвид каква позиция сте заемали в Майчин дом, би трябвало да сте напълно наясно какви са причините да избираме Майчин дом за място, където да посрещнем децата си. Вие държите нашия и техния живот в ръцете си, това е изключително важно и отговорно, но аз лично не подценявам и дните престой, които са определящи за успеха с кърменето, спокойствието за майката. Моите причини да избера Майчин дом(първо избрах мястото и след това лекаря) бяха: ранното раздвижване при евентуално секцио, което за мое съжаление се случи вместо естествено раждане и възможност да кърмя детето ми веднага след раждането, възможността да имам придружител, както и детето да бъде постоянно с мен, грижата за мен и детето, да бъда в една по-спокойна обстановка, а да не треперя дали ще бъда травмирана от персонала, да не подготвям багаж по огромни списъци за болницата. За мое щастие всичко това го получих, изключително бързо се възстанових от секциото, проведено от д-р Георгиева и Вас в екип, само добри думи мога да напиша за вас двамата, това беше първа операция изобщо за мен и всичко протече чудесно. Следя сега дебатите и в групата Варненски мамчета във Фейсбук относно вашето преместване в АГ, доста момичета се чудят дали да изберат лекаря или базата, общо взето разказите покриват моите впечатления от познати. Доста жени са доволни и от АГ, и от Окръжна, но има и доста ужасяващи разкази за лошо отношение и инфекции. Моя позната, която е доста борбено момиче и не е глезла, за АГ ми каза, че е сънувала два месеци кошмари след изписването си и никога не би родила отново там. Друга моя позната беше изписана, а детето и беше на антибиотици още от раждането, заради вътреболнична инфекция. Мои познати, родили със секцио, са слизали сами да си търсят децата в АГ(понеже са били на друг етаж), защото след раждането 2 дни не са ги виждали и са били буквално нахокани, заради това, че се разхождат сами из болницата, което не е похвално, но не е нормално 2 дни да не виждаш детето си и да ти го дадат на 3 ден. Сигурно сте наясно с всичко това, но да го напиша все пак. По принцип знам, че няма как всичко да зависи от вас, но се надявам да има възможност за по-добра промяна. Надявам се скоро да видя актуална тема за АГ(нещо не открих такава) и вътре да чета обнадеждаващи мнения на вече родили жени след ремонтите и вашето преместване. Успех! Simple Smile

# 138
  • Варна
  • Мнения: 23
Може ли да ми напишете датата на раждане на вашето дете? Може и на лично.

# 139
  • Мнения: 430
Д-р Георгиев, поздравления, че следите темата и се включихте с името си. Желая и на двамата с д-р Георгиева да успеете да въведете добри практики в АГ Варна, за да нямаме притеснения да ви последваме. Имайки предвид каква позиция сте заемали в Майчин дом, би трябвало да сте напълно наясно какви са причините да избираме Майчин дом за място, където да посрещнем децата си. Вие държите нашия и техния живот в ръцете си, това е изключително важно и отговорно, но аз лично не подценявам и дните престой, които са определящи за успеха с кърменето, спокойствието за майката. Моите причини да избера Майчин дом(първо избрах мястото и след това лекаря) бяха: ранното раздвижване при евентуално секцио, което за мое съжаление се случи вместо естествено раждане и възможност да кърмя детето ми веднага след раждането, възможността да имам придружител, както и детето да бъде постоянно с мен, грижата за мен и детето, да бъда в една по-спокойна обстановка, а да не треперя дали ще бъда травмирана от персонала, да не подготвям багаж по огромни списъци за болницата. За мое щастие всичко това го получих, изключително бързо се възстанових от секциото, проведено от д-р Георгиева и Вас в екип, само добри думи мога да напиша за вас двамата, това беше първа операция изобщо за мен и всичко протече чудесно. Следя сега дебатите и в групата Варненски мамчета във Фейсбук относно вашето преместване в АГ, доста момичета се чудят дали да изберат лекаря или базата, общо взето разказите покриват моите впечатления от познати. Доста жени са доволни и от АГ, и от Окръжна, но има и доста ужасяващи разкази за лошо отношение и инфекции. Моя позната, която е доста борбено момиче и не е глезла, за АГ ми каза, че е сънувала два месеци кошмари след изписването си и никога не би родила отново там. Друга моя позната беше изписана, а детето и беше на антибиотици още от раждането, заради вътреболнична инфекция. Мои познати, родили със секцио, са слизали сами да си търсят децата в АГ(понеже са били на друг етаж), защото след раждането 2 дни не са ги виждали и са били буквално нахокани, заради това, че се разхождат сами из болницата, което не е похвално, но не е нормално 2 дни да не виждаш детето си и да ти го дадат на 3 ден. Сигурно сте наясно с всичко това, но да го напиша все пак. По принцип знам, че няма как всичко да зависи от вас, но се надявам да има възможност за по-добра промяна. Надявам се скоро да видя актуална тема за АГ(нещо не открих такава) и вътре да чета обнадеждаващи мнения на вече родили жени след ремонтите и вашето преместване. Успех! Simple Smile
  Мммм, да всико написано от Вас за АГ е вярно. Отлепяне на плацента и по спешност се озовах в АГ, на 4 етаж, понеже все още не бях избрала екип. Мисля, че бях единствената българка на етажа. Страааааашна мизерия. След като докторът си направи плановите секциота, мисля, че бяха две, дойде и моят ред. Все пак си бяха платили, а аз с отлепената плацента си чаках. Мина и моето секцио. Като се свестиш ти показват бебето за 2 мин. и това е. Дават го на 3 ден. Ето,че дойде и този ден. Не ми носят детето, започвам да се чудя.... идва неонатоложка и казва, детето в утробата Ви е изпитвало страдание, освен това сте го заразили с Клебсиела. Няма смисъл да се изследвате, защото по време на секциота ви вливаха АБ, и таста ще е отрицателен, че детето Ви е в неонатология, ще е на АБ. Излезе от стаята и това е. И в последствие се оказа, че е болнична инфекция. Това бяха най- кошмарните ми дни в живота, прекарани в АГ. Никакво отношение, нищо не се обяснява, никой не ти показа нищо, и най-лошото, не си ли си платил избор на екип, може и да умреш докато дойде редът ти. В края да допълня, за пожелателния списък, който се дава на мъжът Ви, да отива за конци и др консумативи са секциото. Как ли карат хората от малцинствата да ги купуват, които дори не са здравно осигурени. Това е то нашето здравеопазване.

# 140
  • Мнения: 1 472
Някой ще се мести ли в АГ? Или към кой друг лекар към МД ще бъде?

# 141
  • Мнения: 295
Темата е за МД, но пишете за АГ, та ще си позволя да пиша и аз. Родих преди по-малко от 3 месеца сина си в АГ. Без избор, без уговорки, не съм дала и една стотинка. Съгласна съм за мизерията на 4тия етаж, но за 3 дена се преживява, но за персонала не. Аз получих мн добро отношение. Докато чаках до пълно разкритие с акушерките си говорихме, смеехме. Едната даже дойде да ме види на другия ден. За жалост така и незапомних как се казва. Не е толкова черно както все се пише..

# 142
  • Мнения: 5 253
И все пак темата е за МД, не за АГ. Моля да се придържате към темата. Такава за АГ има и всеки може да се запознае. Писала съм моето мнение за АГ и какво сме преживяли там преди време. Не мисля, пак да го правя, но за мен тази болница никога не е била опция и няма да бъде, ако ще и моят лекар да отиде да изражда там. Няма незаменими специалисти, има незабравими преживявания.

# 143
  • Мнения: 958
Здравейте мами . Към кого ще ме насочите за ЖК в МД ? Важно ми е да няма проблем с издаването на болнични . Благодаря .

# 144
  • Мнения: 1 066
Аз си се преместих с д-р Георгиев в АГ. Иначе в МД не съм чувала някой да не дава болнични, няма никакъв проблем.

# 145
  • Мнения: 3
Здравейте дами, предстои ми раждане след месец в МД и искам да ви попитам дали изборът на екип е задължителна стъпка независимо дали говорим за естествено раждане или с операция? Понеже моите наблюдения са такива, че масово бъдещите майки си плащаме за тази екстра, но специално на мен ми се струва излишно да се дават толкова пари. Надявам се просто да ме посъветвате. Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 11:22 от Siyana.

# 146
  • Мнения: 1 472
Най-добре звъннете на регистратура. До колкото знам, дали ще отидеш при дежурен екип или с избор, цената е същата.

# 147
  • Мнения: 6
Цената за секцио е еднаква (1250лв), независимо дали си при дежурен или избран предварително лекар. При естественото раждане има разлика от 200-250 лв между дежурен и избран лекар.

# 148
  • Мнения: 1 146
Аз съм писала и преди, но.. След като съм се следила в Майчин дом при определен лекар, най-нормално ми се струва да си платя за избор на екип и да ме изражда следящия.

# 149
  • Мнения: 958
Аз съм писала и преди, но.. След като съм се следила в Майчин дом при определен лекар, най-нормално ми се струва да си платя за избор на екип и да ме изражда следящия.

При кого сте се следяли ?

Общи условия

Активация на акаунт