Астрология - 14 тема

  • 47 124
  • 744
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 281
И при прецизна ректификация не винаги може да се нацели точната минута. Но може да се получи работещ интервал от порядъка на 2-3 минути. Да не говорим за някой служител, който никога не е ходил на астролог, и в най-добрия случай часът му ще е закръглен с 15-20 минути. Всъщност за анализ едно към гьотере – по планета в знак, както го правят повечето, и една космограма ще е достатъчна. Само че не можем да си позволим, ако наистина сме добри професионалисти, така направен "анализ" да рефлектира върху нашата оценка за конкретния служител и това да се докладва пред ръководството.

# 301
  • Мнения: 3 866
Аз съм потресена. Не бих отишла да работя във фирма, която преценява дали да ме наеме или за какво ставам, на база поглед върху наталната ми карта.
За мен това е недопустимо.

Колкото и да е опитен астролога, той винаги може да сбърка или изобщо да не “познае”.

Даже и в темата много пъти сме коментирали, че има доста опитни и знаещи астролози, при които обаче не е имало познаваемост.

# 302
  • Мнения: 8 973
А HR  ще познае каква сте по вашето поведение на интервто за работа? Доста субективно.

# 303
  • Мнения: 3 281
Всяка една оценка е субективна, астрологът също не е застрахован от грешки.
Освен това в наталната карта, ако се гледа с точен прецизиран час, се съдържа много деликатна лична информация. Тя също може да бъде изтълкувана погрешно или твърде субективно.
Иначе съм съгласна, че един опитен и вещ астролог може да прецени какъв човек стои насреща. Понякога така се отсяват и някои клиенти, за да си спестиш по-нататъшни главоболия и злоупотреби.

# 304
  • София
  • Мнения: 1 509
И за мен е недопустимо, неетично и непрофесионално най-вече.

# 305
  • Мнения: 3 281
Евентуално би било приложимо, ако служителят е дал изричното си съгласие и е предоставил точни данни. И при условие, че в екипа работи компетентен астролог, който има опит при съставяне на такива оценки. Същата работа не може ли да свърши един трудов психолог, без да се използва астрологичен анализ? Има и външни фирми, които се занимават с оценка на човешки ресурси. Аз лично съм минавала такъв тест преди доста години, в една агенция за подбор на кадри. И мога да ви кажа, че резултатът е доста точен, много добре ме описва.

# 306
  • Мнения: 8 973
Да, за астрологичен тест от опитен астролог се иска съгласие на човека. А много пъти на кандидати се правят най-различни психологически тестове без да им се иска изрично съгласието, те също могат да бъдат детайлни и да опишат някакъв психологически профил на човека. Но някак с това сме съгласни по подразбиране,  а за астрологически тест, трябва отделно съгласие.
Пък срещу тестове по специалността на кандидат за работа, никой не скача. Simple Smile

# 307
  • Мнения: 1 120
Малко се отклонихте от астрологията ми се струва Grinning

# 308
  • Мнения: 2 780
Ако някой ме оценява по този начин, когато бях в съвсем млада, крехка възраст, това би ме сринало.
Дори опитен астролог, не считам, че без мое съдействие за конкретни събития,  би се справил.
 Човек понякога сам на себе си не вярва, какво остава..... Любима книга на  Стайнбек - "Зимата на нашето недоволство" -  "..а няма човек, който да не е морален, единствено съседите му не са.."
За мен подобно питане в такъв форум е незрялост на питащия - житейска, душевна

# 309
  • Мнения: 133
Всяка една точка от наталната карта е свързана с други точки според някакъв аспект и самата визуализация може да се представи по коренно различен начин. Основно това са съвпади и полусуми(квадратурата е най-силната полусума). Ето пример с картата на Jeff Bezos, създател на Amazon и един от най-богатите хора в света:


Добавил съм и така наречени уранически точки. Съдейки по картата на този човек можем да кажем, че той е много избухлива личност, руши и преобръща всичко наопъки...

Bill Gates:


Bill Gates в детайли:

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 07:35 от 321nm

# 310
  • Мнения: 365
Хороскопите на най-богатите хора се разглеждат по специфичен начин. Техните карти са свързани с Мунданни карти.

# 311
  • Мнения: 2 122
Хороскопите на най-богатите хора се разглеждат по специфичен начин. Техните карти са свързани с Мунданни карти.
eleida, може ли да дадеш пример?

# 312
  • Мнения: 61
Здравейте! Прикачвам картата си с транзитите от настоящето новолуние, което при мен заедно с тр. Меркурий прави съвпад с нат. Юпитер и Уран във 2 дом и опозиция с нат. Меркурий и Венера в 8 дом. Моля, дайте ми насоки как да го интерпретирам, защото ми е трудно да се ориентирам, когато са замесени толкова планети. Виждам, че 2,8,1 дом ще са на фокус, но по-конкретно...

# 313
  • Мнения: 7 765
до неделя дано не се сбия с някой Laughing
Транзитни Мсрс, Луна и Уран върху натална Луна и опозиция  Уран
приближаване на Марс към Луната ме прави ужасно раздразнителна

Скрит текст:

# 314
  • Мнения: 133
Хороскопите на най-богатите хора се разглеждат по специфичен начин. Техните карти са свързани с Мунданни карти.
Значи за богатите има един начин, а за бедните друг? И аз ще се радвам да дадеш пример.

до неделя дано не се сбия с някой Laughing
Транзитни Мсрс, Луна и Уран върху натална Луна и опозиция  Уран
приближаване на Марс към Луната ме прави ужасно раздразнителна

Скрит текст:
Според мен следващите дни нямаш генерални събития.

Тествам една теория за поляризацията на наталната карта, понеже много често се гледат само откъсачни части. Например в римската астрология картите са включвали други точки:


Сега често биха ги отписали, но преди са били на фокус... и остава въпроса през столетията кое е най-важното? Има ли нещо, което пропускаме или нещо излишно, което сме добавили... Основното е, че нещо, което е така, най-вероятно е така, но нещо, което липсва не се знае дали липсва изобщо или е някъде там. В лутането между отсяването на истината със сигурност са останали Слънцето и Луната, доказано и проверено, както и някои влияния на планетите. Ако Марс е бога на войната... и ако преценим, че този или онзи човек е войнствен, то ако има друга неоткрита планета, например "бога на мира" в съвпад с Марс Smile тогава влиянието му ще се изгуби ли? Мисълта ми е следната - до колко неизвестното е фактор в разчитането на определена наталната карта. Едно е сигурно, че неизвестното е много повече от известното и затова трябва някакво генерално обобщаване на нещата. Да решим този проблем. От там се появи идеята за генерализацията и поляризация на наталната карта, както числата се делят на четни, нечетни и прости, така и наталната карта на всеки един се "магнетизира" по определен начин. Енергията протича от една точка в друга, като минава през определени транзити като река и си проправя път. Нещо като везни, които си предават тежестта, като преливащи се езера и отъпкани пътеки. Положителния и отрицателния заряд играе генерална роля и дава посока на целия ни живот.

@Herzen - Тествах с твоята натална карта, при която Сатурн ти е с най-позитивен заряд, а Асцендента с отрицателен, тоест че те са двата полюса при теб. (Сатурн не е лоша планета! Тя дава строгост и прави човека железен, ест. с цената на много труден живот)

Изолация от контакти или среда, стена, спартански живот, "студен душ". Напускане на родния дом... Отделно целенасочено търсиш доказателство, тестваш, водиш и организираш.


Направих сравнение на най-големите земетресения през последните години и открих връзка между поляризацията на небето в тези моменти. Все още не знам дали е случайно, но Нептун в тези моменти играе голяма роля... Нострадамус е успял да разкодира части от кода на вселената и е решил да защити знанията си като ги е свързал с цитати и части от Библията, изключително хитро, така е ограничил достъпа до знанията. Ето няколко страници, които биха Ви били полезни:






Книгата е прекалено стара и дори няма заглавие. Споменават се кеплеровите закони и предпоалгам, че на тяхна база Нострадамус е правил прогнозите си, тоест използвайки неоткритите до момента планети и зони със синтезирана енергия, назовани в книгата като "небесни царства". И отново искам да добавя, че няма лоши и добри планети, както зимата не е лоша и лятото не е добро, всичко си има своето място.

 „Даром сте приели, даром давайте.” ( Матей 10:8 )


update: Току-що открих, че има и два вида поляризация - хоризонтална и вертикална. В натлната карта хоризонталната е свързана с начина по който взаимодействаме със света, а вертикалната с личността ни. Те по никакъв начин не си пречат:


пример:

Последна редакция: пт, 08 фев 2019, 02:36 от 321nm

Общи условия

Активация на акаунт