Кои филми са оставили най-голям белег върху вас?

  • 17 094
  • 234
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 9 561
Комедия трудно би оставила "белег" според мен, но много харесвам "Боговете сигурно са полудели". Бих го гледала безброй пъти.
Допада ми и "Сам вкъщи 1". Винаги ми е забавен.
Комедиен сериал, който обожавам е "Гувернантката". Много харесвам и "Огнената Грейс", но ме е яд, че не я откривам никъде в интернет за теглене или онлайн гледане с БГ превод. Фаворит ми е и "Всички обичат Реймънд".

# 61
  • Мнения: 25 649
Ама темата не е ли за филмите, които са ни разтърсили, а не за тези, които просто харесваме много?  Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 9 561
Ами да, ама някой беше споменал за комедии и аз затова пиша, че те трудно биха ми оставили чак пък белег и все пак тези , които изброявам са ме впечатлили, макар да не използвах точно този израз. Smiley

# 63
  • Мнения: 686
"Беднякът милионер" е филмът,  който така ме разтърси като излезе, че 3 дни давах заето след това.
Друг, който се сещам, е "Списъкът на Шиндлер".
Това са филми, които истински са ме впечатлили в конкретния етап от живота ми.

# 64
  • Мнения: 234
Най- разтърсващият филм за мен, но и много труден за издържане предвид тематиката и сцените, за мен това е "Възражение по съвест  /Hacksaw Ridge/" по действителен случай, от класиките "Коса", "Кръстникът", Форест Гъмп, "Да напуснеш Лас Вегас" и др.

# 65
  • Мнения: 10 836
Никой не споненава бг филми, но аз се сетих за „Време разделно”, потресе ме наистина, колко плаках не е истина и после бях като парцал. Даже сега не искам да го гледам пак, не искам да се депресирам..

# 66
  • Мнения: 9 075
Наскоро го гледах пак,много тежък наистина.

# 67
  • Мнения: 686
Никой не споненава бг филми, но аз се сетих за „Време разделно”, потресе ме наистина, колко плаках не е истина и после бях като парцал. Даже сега не искам да го гледам пак, не искам да се депресирам..

Така е. Наистина е разтърсващ. Не се сетих за него.

# 68
  • Мнения: 9 530
Здравейте !
Аз съм киноманка и съм изгледала и гледам много филми , но мен много силно ме впечатли филм от 1990-преди Танцуващия с вълци , който гледах за първи път по Канал 1 преди 10 ина години с  все още набиращия тогава слава и известност Кевин Костнър ,( имам пред вид времето , когато е сниман филма ) Антъни Куин и Маделин Стоу .Казва се Отмъщение ( Revenge ).Горещо го препоръчвам ! По никакъв начин филмът не е морално остарял .

# 69
  • София
  • Мнения: 926
Много хубава тема. На първо четене се сещам за Добрият син с Макколи Кълкин (не е комедия) Джесика (изключително тежък филм, който гледах като малка и може би наистина ме беляза. До колкото си спомням се разказваше за майка с две дъщери, която има предпочитания само към едната. Не любимата дъщеря ражда момченце, майката ѝ го взима и го дава на любимата дъщеря. После истинската му майка успява все пак да стане част от живота на детето си като се представя за негова леля. За съжаление съдбата не е благосклонна към Джесика и тя умира ухапана от змия. Детето ѝ, вече левент научава за истинската си майка след смъртта ѝ. В този филм доброто не побеждава злото, за съжаление.
😞 Но не мога да намеря този филм в Интернет. Ако някой знае за него ще помоля да ми каже къде да го гледам.
Забравих да спомена и други два филма, които са изиграли голяма роля в живота ми, единият е Чудеса от Рая - за силата на вярата, молитвата, за подкрепата на семейството и добрите приятели. Другият е Пътешествието на християнина към небето - изпълнен е с много символика и ако не познаваш Библията трудно би разбрал филма.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 19:25 от sugar baby

# 70
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Джесика e много силен филм, да. Но беше тъжен, наистина.

# 71
  • Мнения: 25 649
А, „Добрият син“ – много ме разтърси навремето. Гледах го току-що обебена и много се вживях в дилемата на майката.  Simple Smile

Сетих се за още 2 филма:

12 (2007)- на Михалков, който е римейк на 12 разгневени мъже/12 Angry Men (1957)

# 72
  • Мнения: 2 075
Сега се сетих за "Олдбой", "Иди и виж", "Криле на желанието" и "The Diving Bell and the Butterfly".

# 73
  • Мнения: 9 530
Джесика беше австралийски и май по роман или истински случай , нищо чудно да се казва на английски по друг начин , за това не го намирате .Понеже имам фобия от змии , никога не забравих ,че Джесика знаеше ,че са винаги по две ( не помня вида им ) , нея я ухапа именно втората .А синът и беше от момчето с което се обичаха , после майката го ожени за сестра и ( беше богат ).

# 74
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
"Двама мъже в града", "Ловецът на елени", "Извън Африка"... Многоточие, защото повечето вече сте ги изредили.

Общи условия

Активация на акаунт