Изпитани сайтове за парфюми - 14

  • 102 506
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
След час излитам за Париж, мерси за насоките какво да изисквам. Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 101
Това вече не е ОК, факт. Аз говоря от моя опит, получавала съм от тях и много други места продукти с изрязани бач кодове

Самите те си казват, че батч кодовете са им автентични....нз какво сте обсъждали  🤔

# 62
  • Мнения: 13 102
Сравнението между физически и онлайн магазини не може да бъде избегнато, като клиент на двата типа магазини зависи от мотивите има неща, които можеш да вземеш само онлайн в бг, доста по-често изгодни цени отколкото в реалните, но пък когато не е лудница, сутрин в работен ден обичам да ходя в парфмерии и да пазарувам оттам.

Но пък наскоро се възмутих от сайта на един нишов бранд, който ми изписа 102 лв за доставка на 2 мостри по 1.5 мл, пък те безплатни уж.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
По гореспоменатата логика всички, защитаващи оторизираните магазини, са техни агенти и получават бонуси от там.

Не мисля, че такива потребители изобщо пишат в темата. В смисъл, не съм прочела някой да твърди, че пазарува само от физически магазини. Докато обратното май не е рядко срещано явление – т.е. юзъри, които ползват предимно (ако не – изцяло) услугите на българските онлайн магазини. Поне с такова впечатление оставам, четейки темата. Може и да греша, разбира се.
Аз, например, пазарувам парфюми, посредством 3 "канала" – английските сайтове, FragranceX и българските парфюмерийни магазини – сравнявам цените и чак тогава стрелям.
От Douglas / BZ и Sephora купувам само по време на намаления, иначе – не. Peace

# 64
  • Мнения: 8 451
Никъде не съм писала за конкретни потребители,  купуващи САМО от магазини, още по-малко визирам такива в темата.
 Просто приложих логиката на veka с обратен знак. За Вас не се отнася. Нали не пазарувате от български сайтове?

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 4 126
То стигат насоките откъде да се купуват, КОНКРЕТНИ, парфюми. Все едно е откъде ще го купиш. Сайтове и физически магазини печелят, но съответните брандове, печелят повече. Аз вече съм писала, че парфюм по описание, няма как да си купя. Особено пък прочетено тук. Но повечето потребители се влияят и после в размените, пръснато само за проба. Да, ама закупено, разпечатано.....парите вече са отишли и разпределени. Пък ти да се чудиш как да си възтановиш поне малко загубата. Някои списъци там са направо плашещи. То е половин магазин за размяна. Ако не е прикрита търговия.......Stuck Out Tongue Winking Eye

# 66
  • Филибето
  • Мнения: 1 030
Добре е въпреки прочетените описания да се търси парфюма за проба. Не е добре обаче да се гледа в чуждата паница кой какво имал и разменял. Темата не е просветна Stuck Out Tongue Winking Eye

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 4 126
Тя паницата не е скрита, нарочно е постната да се вижда какво има там. Нереално всичко това да се рзмени, още повече, че предлаганото е почти едно и също и в голяма степен съвпада с обсъжданото в другите теми.

# 68
  • Мнения: 19 673
Ами никой никого не кара да купува по описание. Аз също не купувам никога по нечие друго описание, защото съм наясно, че възприятията ни са различни, различни хора сме, усещания, химия с кожа, обоняние. За един едно е вълшебно, за друг е мухозол.

Но темата (и тази, и парфюмната) са доста информативни и полезни. Така се запознавам с много нови за мен аромати, за което благодаря на всички дами и господа, които споделят впечатления. За самите покупки всеки си ходи по акъла.

да не съм офтопик: последната ми поръчка от Парфимо: Roma Laura Biagiotti for women тестер https://www.fragrantica.com/perfume/Laura-Biagiotti/Roma-628.html.
Доволна съм, оригинален продукт, чудесно опакован дойде при мен.

Последна редакция: сб, 05 яну 2019, 11:12 от basila

# 69
  • Мнения: 35 891
Дами, темата е за сайтовете, а не кой какво и защо купил и кога разменил. Моля, придържайте се към нея, защото ще трия офтопика.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 966
basila - поста ти ме подсети, че преди нова година от Парфимо поръчах за познати 2бр тестери - Laura Laura Biagiotti for women - момичето много си го обичало този парфюм и като чу цената му, пожела 2бр - напълно оригинални са, мисля че нямаха капачки.
С тях поръчах и едни мъжки тестер 125мл Aigner Aigner Black For Men - 100% оригинален, идва без капачка.

# 71
  • Мнения: 4 364
В "Парфимо", струва ми се, няма опция да си избираш любими продукти, нали? Има само вариант да следиш за наличност и дали продуктите са на промоция, доколкото успях да видя.

# 72
  • софия
  • Мнения: 78
За сайт препоръчвам Notino. На майтап ще кажа и битака, на който има тестери с опаковката.

# 73
  • Мнения: X

Но пък наскоро се възмутих от сайта на един нишов бранд, който ми изписа 102 лв за доставка на 2 мостри по 1.5 мл, пък те безплатни уж.

Става дума за Фредерик Мал? Нали?
Преди време и аз опитвах да поръчам проби от тях и се оказа, че те са безплатни, но има огромна доставка и някаква такса за опаковка. Искаха ми около 40 евро. И то не през Пейпал или като онлайн плащане, а да им напиша номерата на кредитната ми карта и те щели да си ги дръпнат. Направо зяпнах от подобна липса на професионализъм. И то от френски нишов сайт.

Някой питаше за Венера, parfium.bg и dolce. И от трите съм поръчвала без никакви забележки, включително Шанел. Последните два са на един собственик май.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Искаха ми около 40 евро. И то не през Пейпал или като онлайн плащане, а да им напиша номерата на кредитната ми карта и те щели да си ги дръпнат. Направо зяпнах от подобна липса на професионализъм.

Малко off topic, но в UK има такава практика и си е съвсем регламентирана. Явно и във Франция е така. На този принцип се случват поръчките по телефона – трябва да им издиктуваш детайлите на картата си. Simple Smile
И на мен ми звучи абсурдно и никога не бих се съгласила, но (оказва се) не е нещо рядко срещано или неприемливо в онлайн търговията в чужбина.

Общи условия

Активация на акаунт