Какъв крем за лице използвате? – Тема 13

  • 73 743
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 171
Току що реших да проверя за въпросния феноксиетанол в най-близките до мен в момента и най-често срещани продукти. Нито в мокрите кърпи има, нито в крема ми за ръце, явно не е задължително да го има. Но пък в някои продукти, сигурна съм ме сте виждали, се рекламира,
Че няма нефтени деривати, алкохол, феноксиетанол и парабени... според мен това са търговски трикове, всяка компания може да ги махне от състава си и да ги прибави когато си иска, всички взеха да изкарват “изчистени” серии. Само човек с дълбоки познания по химия(който слава Богу май има тук) може да ни светне каква е истината

# 361
  • Мнения: 1 147
Thinking  Преди малко установих, че с Хиалурон ЗД на Биотен нещо не се харесваме.
Следобед си почистих лицето, нанесох серума на "Марион хиалурон" и после кремчето. Няколко часа по-късно кожата ми е леко зачервена и раздразнена.  Това не ми се случва за първи път с този крем. Първоначално помислих, че раздразнението е свързано с цикъла или с пресушения въздух на работното ми място, но явно причината си е в крема. 

Някаква реакция към хиалурона ли ще е?  newsm78
Все пак го има и в серума и в крема? Реагирала ли ви е кожата към тази съставка?

Сега наново почистих лицето и сложих Елексира на Виктория. Ще видим утре каква ще е ситуацията.
Дано раздразнението премине по-бързо.
Аз от около седмица ползвам 3д Хиалуроник нощния и аз получих нещо като обривче. Утре ще пробвам дали и с дневния ще е така.
Някой ползвал ли е на Биотен с памук и с круша?

# 362
  • Мнения: 46 511
На мен много ми допадна този 3Д хиалуроник, нощния вариант ползвам, успокоява ми кожата, ако е зачервена от вятър и студ. Веднъж го комбинирах с балейския аквасерум, който също има хиалуронова киселина и тогава бях още по-доволна, кожата ми цял ден се запази добре хидратирана и не се изсуши навън /нищо, че кремът е нощен, понякога и през деня го ползвам, макар, че не трябва през деня без фактор/...
Със същите впечатления съм. Много нежен и успокояващ.
По принцип очите ми са чувствителни и към някои кремове правя реакция, въпреки че не ги нанасям близо до окото. При този нямам никакво раздразнение.

# 363
  • Мнения: X
Ох, май аз я започнах тази дискусия с какво има в състава на кремовете с негативния ми пост за Виктория и Биотен, а не беше това целта. Просто споделях, че според мен не е лошо да поглеждам състава на грижата с цел да проверя какво би действало на моята кожа. Например- аз съм със смесена към суха кожа, фини (и не толкова фини) бръчки, дехидратирана от липса на сън, силно реактивна към кокос, акне когато не си уцеля грижата. Съответно искам нещо хидратиращо, което да не запушва порите. И в моя крем има консерванти и не съм еко био фрийк, просто искам освен тях да има и нещо сносно вътре за моя тип кожа и моментното и състояние, иначе дали са 5лв или 500лв за продукт-какъв е смисъла- ако няма нищо в него пак са пари на вятъра. От там всичко е проба-грешка докато не намеря нещо любимо.
Нещоти любимо в момента ми е нощната маска на Ланком absolue. Хич не ме радва марката по принцип, но си отмених часа за опъващи процедури този месец, нищо до сега не е имало този ефект на кожата ми, включително по-скъпи продукти. Мека, озарена кожа- да, но такъв видим ефект-не.

# 364
  • Варна
  • Мнения: 691
мен феноксиетанола до сега не ме е стряскал, но винаги избирам продукти където консервант и парфюм са на последно място, за сметка на това пък открих че правя ужасяващо силна алергична реакция към арбутин, както и лека непоносимост към химични слънцезащити, но достатъчна за да не ги ползвам вече, сигурно с времето ще открия и нови, но колкото и да сме предпазливи няма как да се лишим от грижа за лицето 😊

# 365
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Например- аз съм със смесена към суха кожа, фини (и не толкова фини) бръчки, дехидратирана от липса на сън, силно реактивна към кокос, акне когато не си уцеля грижата. Съответно искам нещо хидратиращо, което да не запушва порите.

Горе-долу си описала мен, затова да препоръчам този бг серум, прекрасен:
https://biofresh.bg/grija-za-lice/serumi/energizirasht-serum-pro … ojata-30-nat-aura

Не мога да се изкажа категорично за състава, но ми съживява кожата всяка зима.

Аз влизах да попитам дали ползвате нещо различно за шията? Моята започва видимо да се отпуска, по-видимо от лицето и се чудя има ли специални продукти за стягане на шията?

# 366
  • Мнения: X
Има, но според мен това, което работи на лицето ми ще свърши работа и за шията.
А този серум ще го пробвам щом си свърша сегашните запаси, благодаря за препоръката. За мен сегашната ми комбинация е най-добрата до момента, отказах се да търся и маслен серум за основа, просто за 2 седмици наистина се подобри. Но обичам да си сменям продуктите с различни когато свършат, рядко повтарям.

# 367
  • Мнения: 22 865
Например- аз съм със смесена към суха кожа, фини (и не толкова фини) бръчки, дехидратирана от липса на сън, силно реактивна към кокос, акне когато не си уцеля грижата. Съответно искам нещо хидратиращо, което да не запушва порите.

Горе-долу си описала мен, затова да препоръчам този бг серум, прекрасен:
https://biofresh.bg/grija-za-lice/serumi/energizirasht-serum-pro … ojata-30-nat-aura

Не мога да се изкажа категорично за състава, но ми съживява кожата всяка зима.

Аз влизах да попитам дали ползвате нещо различно за шията? Моята започва видимо да се отпуска, по-видимо от лицето и се чудя има ли специални продукти за стягане на шията?
Обожавам Нат Аура и винаги ги препоръчвам

# 368
  • Мнения: 1 306
Обожавам Нат Аура и винаги ги препоръчвам
Пореден пример за това как една марка/серия може да е чудесна за някой и не чак толкова - за друг.
Купих цяла серия на марката, още с пускането й на пазара. С голям ентусиазъм и много очаквания. И с тях си останах. При мен беше “нищо-не-правеща”. И като “бонус” - с много силен, натрапчив аромат, който едва изтърпявах.
Хубавото е, че има тестери на продуктите. Нещо, което разбрах късничко.

# 369
  • Мнения: 348
Какво ще кажете за лифтинг кремовете? От каква възраст се използват, могат ли да навредят на по-млада кожа.

# 370
  • Мнения: 812
Мисля, че едва ли биха навредили. По-скоро ако кожата няма нужда още от съставките в такива кремове няма да се усети никакъв ефект и ще остане разочарование от продукта.
Относно възрастта - всеки сам преценява дали и кога има нужда от дадени съставки.
На 43 год. аз все още не ползвам лифтинг продукти. Всичко с такава насоченост ми идва мазно, непопиващо и водещо винаги до пъпки, които трудно изчезват.Кожата ми е все още мазна , в голям студ до нормална и ако трябва да сложа някакъв ориентир ползвам кремове най-много за 35+. Понякога и те са ми мазни. Общо взето кремчетата ми са за мазна и смесена  кожа - хидратиращ и такъв с повече благинки, и леки серумчета, които зимата ползвам вместо нощен крем.За сега това, което търся в кремовете съм го намерила и ми е ок.Основно наблягам на УВ защитата. По лицето поражения нямам от слънцето, но това лято ми се заформиха бръчици под очите.Мажа с масла и мазни кремчета, но си остават.Гадост!

# 371
  • Мнения: 1 543
Какво ще кажете за лифтинг кремовете? От каква възраст се използват, могат ли да навредят на по-млада кожа.

За лифтинг кремовете мога да кажа, че... такова животно нЕма Grinning
Наименованието е маркетингов трик, а в по-добрия случай е просто ориентация, че серията е за по-зряла кожа. Стягащ ефект имат някои растителни екстракти - той се изразява предимно в поддържане на еластичността на кожата. Но лифтинг, ботокс и т.н. ефект с козметика просто няма как да се постигне.
Ефект на повдигане и леко "опване" на кожата може да се постигне с "нормални" съставки като урея и хиалуронова киселина, защото те задържат влага в кожата, а добрата хидратация прави кожата по-сочна, "напомпана" и свежа. При една суха, силно дехидратирана кожа това може да има изключително забележим ефект.  За антиейдж ефект търсим продукти с ретиноиди и пептиди (протеини).

# 372
  • Мнения: 25
Аз използвам вече цяла година CLINIQUE clinique defense и съм наистина много доволна. Страхотен крем. Чувствам кожата си наистина подхранена и хидтратирана. И също така смятам, че колкото по-късно се започне с по-тежки кремове, толкова по-добре.

# 373
  • Мнения: 14
Луд фен съм на продуктите на Institut Esthederm Paris. Използваа съм маска, измиващ продукт, 2 крема за лице и 2 околоочни.
В момента използвам:
Дневен: Lierac Hydragenist, за нормална към смесена
Нощен: Institut Esthederm Pure System,
Околоочен: Institut Esthederm Intensive Hyaluronic
За мигновенно освежаване на околоочната зона използвам и пачовете на Esthederm като преди това ги слагам за 10тина минути в хладилника.
Продуктите на Естедерм са изключителни и горещо ги препоръчвам!

# 374
  • Мнения: 5 903
Много й се каня на една маска на Esthederm-lift&repair.

Общи условия

Активация на акаунт