проблеми с майка ми

  • 3 362
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 50
Здравейте на всички. Имам проблем. Тоест няколко проблема. Имам приятел от близо 2 години. Наще не го позват, но и не искам да ги запознавам, защото вече са ме излагали пред гадже (с него след това се разделихме). Звъни ми редовно, интересува от това как съм, какво правя и така нататък. Не ме следи, нито ме държи изкъсо. Майка ми е много против него, а дори не го познава. Когато говоря с него по телефона, тя почва да крещи неща от рода на: "педерас", "толкова си мързелива, кой ще те вземе" и сродни (иска да ни скара явно). Първия ми въпрос е свързан точно с това-как да накарам майка ми да спре да ме излага прд него?
А другият ми въпрос е как да обесня на майка ми че имам приятели и колеги, с който говоря по телефона. Тя ме нарича "курва" защото ми звънят постонно. Как да и обесня, че е нормално да имам приятели и да говоря с тях.
Забравих да кажа, че съм на 21 години.

# 1
  • Мнения: 1 503
Ако не ти харесва,и явно е така- на 21год. си и се изнасяй.
Иначе не зная,що за родител би наричал детето си така,и дали е провокиран.
А баща ти,какво мисли?

# 2
  • Мнения: 18 524
Изнеси се да живееш другаде. Майка ти няма да се промени.

# 3
  • Мнения: 6 622
Flushed И за какво ти е да обясняваш каквото и да било на майка ти. Тя явно има много сериозни психични проблеми. Голяма си вече , направо се изнасяй. Работиш ли нещо?
И само да вметна ,че в  никакъв случай не е нормално майка ти да крещи обиди за да те унижава пред хората. Нито пък да те нарича "курва". Ако майка ми постъпи по такъв начин никога не бих и проговорила.

# 4
  • София
  • Мнения: 23 072
С тия епитети и квалификации, които майка ти раздава на килограм, не знам какъв съвет да ти дам. Така ли си общувате по принцип?

# 5
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Ужас!Изнасяй се и си живей живота!

# 6
  • София
  • Мнения: 50
Ако не ти харесва,и явно е така- на 21год. си и се изнасяй.
Иначе не зная,що за родител би наричал детето си така,и дали е провокиран.
А баща ти,какво мисли?
Баща ми нищо не е казвал по темата

# 7
  • София
  • Мнения: 50
С тия епитети и квалификации, които майка ти раздава на килограм, не знам какъв съвет да ти дам. Така ли си общувате по принцип?
Почти през цялото време-да

# 8
  • Мнения: X
Нещо ми намирисва тази работа.

# 9
  • Мнения: X
Отговор ¹ Няма как.
Отговор ² Няма как.
Преживяла съм го същото, даже бе по - зле.
Не ѝ се обяснявай, няма да разбере и колко и трудно да ти се струва да се изнесеш сега, това ще е най - доброто за теб.За нея са "просто думи", но дори и сега да не го осъзнаваш на по - късен етап ще осъзнаеш, колко зле влияят подобни  малоумни, долнопробни и идиотски кфалификации на теб самата, на самооценката ти и самочувствието ти. За това, дори и невъзможно да ти се струва, не ѝ позволявай да те мачка, после и в живота /с приятели/с колеги/с гаджето си ще си така или ще си лошата или ще си смачканата отново. Потърси и помощ, щом се изнесеш.
И не, не си курва, не си проста, не си боклук, не си долна, не си глупава!Просто майка ти избива комплекси!Болна е“ горката“.. Всъщност много пъти в подобни ситуации, родителите прехвърлят тяхната гледна точка за тях самите към децата си и реално искат да обидят себе си, говорят за себе си, но се обръщат към децата си с тези епитети.
Незнам, разбра ли какво искам да ти кажа, че така го обясних...

# 10
  • София
  • Мнения: 381
Майка ти е властна жена. Затова и баща ти си мълчи. Иска да държи всичко и всички под контрол. Злобее, че не успява докрай с теб. Изнеси се, нищо няма да се промени. Познавам такава жена. Умори мъжа си, дъщеря и на 43 все още живее при нея и и ходи по гъза. Звучи жестоко, но има такива хора, отровни. Обикновено дори не осъзнават какво причиняват на близките си.

# 11
  • София
  • Мнения: 23 072
Майка ти е властна жена.
Абе то и баба ми беше властна жена, ама културна.

Нещо ми намирисва тази работа.
И то много. Крушата не пада по-далече от дървото.

# 12
  • Мнения: 18 524
Не ви се вярва, че може майка да нагрубява и обижда дъщеря си ли? Съвсем е възможно, нищо странно не виждам.

# 13
  • София
  • Мнения: 23 072
Не ви се вярва, че може майка да нагрубява и обижда дъщеря си ли?
Не съм казала такова нещо. Имах съседка преди мнооого години, която отлично беше разпределила "ролите" в семейството. На мъжа си казваше педераст, на сина си - копеле, дъщеря й пък беше к*рва. Просто прелест. Обаче, как да кажа по-меко - то цялата семейна картинка беше хвани единия, удари в другия.

# 14
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Явно моята майка е извънземно Trollface ,как може да приемате за нормално да ви нарича"к*рва"собствената ви майка? Rage

Общи условия

Активация на акаунт