Отговори
# 60
  • Мнения: X
За киномонтаж не сте ли чували? И какво е доказателството, че е от 1960,а не от 1990 например? Абе, много сте лековерни...

# 61
  • Мнения: 25 610
Кака Сийка е отговорила по-нагоре. Ако беше снимано на Земята прахта вдигната от ровъра щеше да остава във въздуха минути след минаването му във вид на облак прах. Тук ако забелязваш пада след секунди.

Точно обратното исках да кажа. Ако беше снимано на Луната, прахът щеше да остава във въздуха дълго и нямаше да пада толкова бързо на повърхността. Говоря за разликата в гравитацията - на Земята е много по-силна от тази на Луната.  Laughing

# 62
  • Мнения: X
След като изгледах клипчето с лунохода поне 15-на пъти, все повече се убеждавам, че това е минимакет, сниман на мини поле, управлявано с дистанционно.Човекът, който го управлява (уж), не променя положението си нито веднъж.Нито ръце, нито крака, нито глава....стои точно като кукла.Каквато най-вероятно е.....

# 63
  • Мнения: 25 610
Няма и звезди на небето. Странно, не би ли трябвало да е обсипано със звезди?
Или е имало плътни облаци, да?  Laughing

# 64
  • Мнения: 157
Е, стига де, това за звездите дори и аз го знам. Там са си, просто не се виждат. Ако бяха снимали звездите, така че да се виждат, на снимките нямаше да се вижда нищо друго.

# 65
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Липсата на звезди е очаквана при дневна светлина, но смущаващото е, че уж случайно няма нито един кадър в който камерата да се движи настрани с видим далечен обект, който да покаже в перспектива, че не е снимано в хале.

Далечните хълмове се виждат само когато камерата се върти от място, а когато се движи, тенденциозно липсват.

# 66
  • Мнения: 6 883
За киномонтаж не сте ли чували? И какво е доказателството, че е от 1960,а не от 1990 например? Абе, много сте лековерни...

Чували сме за киномонтаж и какво? Tо се вижда че е монтирано от няколко филма. Oт 1972 са тези кадри и са показвани по цял свят та затова се знае, че са оттогава. В СССР и България не са излъчвани, ама в останалият свят са ги гледали.

Точно обратното исках да кажа. Ако беше снимано на Луната, прахът щеше да остава във въздуха дълго и нямаше да пада толкова бързо на повърхността. Говоря за разликата в гравитацията - на Земята е много по-силна от тази на Луната.  Laughing

Именно "във въздуха". Ако на Луната имаше същата плътност на атмосферата каквато на Земята при по-ниската гравитация прашинките щяха да се задържат много по-дълго във въздуха, но понеже няма атмосфера те падат бързо на повърхността.

След като изгледах клипчето с лунохода поне 15-на пъти, все повече се убеждавам, че това е минимакет, сниман на мини поле, управлявано с дистанционно.Човекът, който го управлява (уж), не променя положението си нито веднъж.Нито ръце, нито крака, нито глава....стои точно като кукла.Каквато най-вероятно е.....

Изгледай го още 15 пъти и и може би ще обърнеш внимание, човекът е в скафандър. Какво очакваш да видиш? И да си движи главата, то това е вътре в скафандъра.

Липсата на звезди е очаквана при дневна светлина, но смущаващото е, че уж случайно няма нито един кадър в който камерата да се движи настрани с видим далечен обект, който да покаже в перспектива, че не е снимано в хале.

Далечните хълмове се виждат само когато камерата се върти от място, а когато се движи, тенденциозно липсват.

Честно казано не разбирам какво искаш да кажеш. Според мен съвсем ясно се виждат далечни обекти и при неподвижната камера и по време на движение.

# 67
  • Мнения: 15 960
Като лаик ще отговоря, че бъгито не оставя никакви следи в прахолията. Поне аз това виждам.
От 0:56 нататък се движи точно по коловозите си.

# 68
  • Мнения: 157
Като лаик ще отговоря, че бъгито не оставя никакви следи в прахолията. Поне аз това виждам.
От 0:56 нататък се движи точно по коловозите си.

Да, вярно, че се виждат.

И пак доста странно остават и изглеждат... Явно заради това, че прахът пада веднага.

# 69
  • Мнения: 25 610
Добре де, вярвайте. Кой ви пречи?
Толкова хора вярват в Дядо Коледа, че за една Луна ли да си дърпаме плитките?  Laughing

# 70
  • Мнения: 6 883
Аз не вярвам, а знам, че са ходили. Вярва се в неща, които ти се иска да са факт без да имаш доказателства.

# 71
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
След като отворихте темата, онзи ден с един приятел се чудихме защо от толкова много години не са кацали на луната, и това дали изобщо се е случвало, как мислите Thinking

А какво повече да правят на Луната? Безумно скъпо, каквото е имало да се научи, са го научили, сега се стремят към Марс, но отново, какъв е смисълът не знам. Хора там не могат да живеят и оцеляват, колкото и да ни се иска.

Едит: Сега се зачетох, ама вие сериозно ли спорите дали човек е стъпвал на Луната? Знаете ли колко хора са работили по тези мисии - стотици, ако не и хиляди, как по-точно ще се пази такава тайна от хиляди хора? Не се излагайте. Сега е модерно и да се твърди, че Земята е плоска, и това ли ще породи съмнения в хора, които се считат за интелигентни?

Последна редакция: пт, 11 яну 2019, 19:34 от Elunaria

# 72
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Знаете ли колко хора са работили по тези мисии - стотици, ако не и хиляди, как по-точно ще се пази такава тайна от хиляди хора? Не се излагайте. Сега е модерно и да се твърди, че Земята е плоска, и това ли ще породи съмнения в хора, които се считат за интелигентни?
Това е признак на незнание. Хиляди са хората, включващи чистачите, шофьорите и секретарките. Реално след излитането на ракетата единици са знаели дали командният модул остава орбита, или целият кораб продължава към луната.

А теорията за полската земя е тролска зевзащина. Единици реално вярват.

# 73
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
О, дай малко време на плоскоземците. Ще стане като с Луната, не се притеснявай.

# 74
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
О, дай малко време на плоскоземците. Ще стане като с Луната, не се притеснявай.
1. Не се притеснявам.
2. Колко още "малко" време да им дам на плоскоземците? Теорията съществува... откакто съществуват теории. В случая Галилео се явява конспиратор. Simple Smile



Общи условия

Активация на акаунт